poniedziałek, 21 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami!

Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! [GALERIA]

Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami!
Data publikacji: 2019-04-12 12:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 7597 385485

Uczniowie w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie tłumnie odwiedzili w piątek swoich strajkujących nauczycieli. Przynieśli im dwie róże w narodowych barwach - białą i czerwoną - na znak walki o dobrą przyszłość polskiej oświaty i godność polskiego nauczyciela. Pedagodzy nie kryli wzruszenia.

Z wyrazami poparcia przyszli uczniowie XIII LO i działających przy nim Gimnazjum nr 16 i SP 6.

- Przyszliśmy do was nasi wspaniali nauczyciele, żeby was wesprzeć i powiedzieć, że stoimy murem za wami. Wiemy,że jest to dla was moment trudny, ale chcemy wam powiedzieć, że jesteśmy razem z wami -  powiedział Krzysztof Druciarek z samorządu szkolnego XIII LO i  klasy maturalnej.

- Dziękujemy. Prowadzimy teraz najważniejszą i najdłuższą lekcję w naszym życiu, prowadzimy ją bez was ale dla was - powiedział Dariusz Czekała, nauczyciel XIII LO.

Nauczyciele nie kryli wzruszenia, wielu z nich popłynęły łzy. Słynny fizyk i nauczyciel roku 2010 Marek Golka powiedział, że ten gest świadczy o mądrości i świadomości uczniów: - Jesteśmy bardzo dumni ich dojrzałości i odpowiedzialności.

Uczeń Tomasz Nocoń powiedział, że zawód nauczyciela jest jednym z najbardziej niedocenianych, chociaż jednym z najważniejszych.

- My doceniamy naszych nauczycieli za to, że zawsze są z nami, kiedy potrzebujemy ich pomocy. Zostają z nami w szkole do późnego popołudnia, a nawet wieczora. to nieprawda,że pracują 18 godzin - mówili trzecioklasiści z trzynastki: Julia Mazurkiewicz i Kacper Krawczyński. Uczniowie podkreślali, że najwyższy czas na dialog.

- Jest to dla nas ogromne wsparcie, ponieważ obecna sytuacja jest dla nas bardzo trudna. Nie możemy prowadzić lekcji, przygotowywać ich do egzaminów i martwimy się o przyszłość maturzystów w związku z radą klasyfikacyjną - mówiła Wanda Jasińska, nauczycielka fizyki w XIII LO.

Uczniowie okazywali swym pedagogom dużo serdeczności. Z poparciem dla nauczycieli przyszli też przedstawiciele prezydium rady rodziców XIII LO, którzy powiedzieli: -  Zależy nam aby nasze dzieci i kolejne pokolenia były przygotowywane do wejścia w dorosłe życie przez zmotywowanych, dobrze wykształconych i posiadających wysokie walory etyczne nauczycieli.

Elżbieta Kubera

Fot. Dariusz Gorajski

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami! Uczniowie XIII LO: Nauczyciele, jesteśmy z wami!

Komentarze

Ehi
Uczniowie którzy wspierają nauczycieli powinni wspierać uczniów ponieważ tracimy lekcj ,a ci uczniowie którzy piszą piszą egzaminy mają straszne warunki i są bardzo przestraszeni tom sytuacjom . No i to od nich zależy jaką pracę dostanom w przyszłości i jakimi bedom obywatelami ,ale też że nie kruży nauczyciele nie rozumieją uczniów ,ale pracę nauczyciele mają cienżkom pracę czasami strona się oto że by uczniowie uczyli się na swoich błedoch ,ale nie powini strojkować w dniu egzaminów ale boto pokaZuje że zaszkodzili ucZniam ,
2019-04-14 21:38:11
H
Ci nauczyciele którzy nieatrakują są obrażają przez nauczycieli którzy strajkują ,i to jest ta uczniowie powinni strajkować bo niektóŻy nauczyciele obrażają uczniuw
2019-04-14 20:49:43
To,r
Rozumiem że nauczyciele strajkują ale nauczyciele skodżom ucZniom przez ich strajk będzie my mieć zaległości a i. Jeszcze podobnie będziemy chodzić do szkoły. W sobotę i niedzielę b,atez
2019-04-14 20:37:54
XX
Nie rozumiem ile w ludziach może być nie nienawiści. Sama jestem uczennicą tej szkoły i wiem jak to wygląda, nauczyciele są w stanie dla nas zrobić wszystko, wspierają nas w każdej sytuacji, możemy na nich zawsze liczyć. Oni nie tylko uczą, lecz także są wspaniałymi ludźmi z którymi zawsze miło się rozmawia. Moja mama jest nauczycielką i wiem ile pracy ma, prawie codziennie ma lekcje do 16 a wieczorem zajmuję się sprawdzaniem klasówek. Naprawdę należy się im podwyżka, to nie jest wolontariat, nauczyciele mają także rodziny i różne potrzeby. Z roku na rok jest coraz mniej nauczycieli, są już nawet statystyki. Jeżeli teraz rząd nic z tym nie zrobi, to nauczycieli będzie mniej i nasze społeczeństwo będzie nie wykształcone, trzeba pamiętać, że to od nauczycieli sie wszystko zaczyna- pasje i różne zainteresowania, które później pozwalają wybrać nam wymarzony zawód.
2019-04-13 17:28:11
anty-troll #
Ty anonim na pewno nie wiesz.
2019-04-13 13:58:48
Jarun, do której w sobotę trzyma cię piątkowe, wieczorne pijaństwo?
W soboty rano pisujesz takie przemyślenia, że żadna opcja nie wie o kim piszesz, o co chodzi.
2019-04-13 09:23:15
do MATURZYSTY
"...Ciekaw jestem czy nadal będą tak wspierać swych "kochanych nauczycieli", jak z powodu strajku ci nie zrobią rady kwalifikacyjnej i nie dopuszczą ich do matur..." Wspierają, bo liczą na wysokie oceny, po otrzymaniu świadectw i tak ocenią ich prawidłowo, a jak nie będzie rad kwalifikacyjnych to nauczyciele będą mieli przegrane już nie tylko u maturzystów, wcale nie mają takiego poparcia wśród uczniów i rodziców na jakie się powołują, wszyscy wiedzą, że mogą się zemścić przy wystawianiu ocen więc trzeba do tych fałszywców uśmiechać się fałszywie.
2019-04-13 08:51:28
Manipulacja
Powiedzieć dzieciakom, że mogą mieć dzień wolny i odpowiednio w gazetkach opisać.. Wszystko lezie ze zgniłego zachodu. Tam co piątek nic nie robią. Potem będzie zdziwienie..
2019-04-13 01:01:28
Jarun
Kilku trolli-pętaków, no i dyżurny psycholek od dat i pisania "PO"... komentują, komentują, komentują. Ujadanie kundelków, taki tam jazgot. Jednak czy to nie pan wicek Kopeć "poszedł w ministry" z XIII ? Czyżby wam taki "bąk" wyleciał...a fu...
2019-04-13 00:05:09
Paragraf
Młodzi ludzie mają formatowane mózgi na lewacką modłę. Niestety, system którego są ofiarą ma swoją ciągłość od siedemdziesięciu lat. Ilu z tych młodych ludzi ma świadomość, co tak naprawdę się wokół nich dzieje i do jakich celów są wykorzystywani? Ilu licealistów - to wciąć młodzi ludzie, ale od nich trzeba już wymagać przynajmniej średniego poziomu świadomości - zna prawdziwą historię Polski po II WW, rozumie aktualną sytuację w kraju i wie, o co walczy pan Broniarz? P.S. Będziecie się wstydzić w przyszłości zamieszczonych powyżej zdjęć...
2019-04-12 23:31:39
@Jesteście młodzi, jesteście piękni.
Pedofil się odezwał. Zgadłem?
2019-04-12 23:14:13
PO-dsumowanie...
Dziwne...? Ze w latach 1945-2015 czyli az przez 70 lat... bylo Wam za czasow Komunistow i PO-stkomunistow dobrze... a teraz nagle od 3,5 roku jest Wam az tak "bardzo zle"... !/? Czyli: Wasza Lewa - nie rowna sie Naszej Prawej ??
2019-04-12 22:35:10
Bylam w filharmonii
Na Placu Solidarnosci nauczyciele przeciw 500+, w Niemczech nikt nie mowi, ze Kindergeld to rozdawnictwo. Lepiej bylo jak te pieniadze szly na mafie?!
2019-04-12 21:51:22
Kol
Lizusy i ich mentorzy. Obrzydliwe.
2019-04-12 21:33:30
Jesteście młodzi, jesteście piękni.
Nie zdajecie sobie sprawy z tego KTO i CO chce z Was zrobić. Nie wierzcie fałszywym mistrzom!
2019-04-12 20:26:37
Ta gromada otumanionych POD KRZYŻEM(!!!) to hańba, to zdrada polskiego nauczania.
Jesteście wyłącznie ostatnim ogniwem w rękach zdeterminowanych zdrajców Polski, zresztą sterowanych z zagranicy. Ta rozróba była zaplanowana w zeszłym roku. Instruktażowe spotkania waszych przywódców z tuzami targowicy były liczne, precyzyjne. Dla nich jesteście niczym.
2019-04-12 19:55:32
Maturzysta
Ciekaw jestem czy nadal będą tak wspierać swych "kochanych nauczycieli", jak z powodu strajku ci nie zrobią rady kwalifikacyjnej i nie dopuszczą ich do matur.
2019-04-12 19:37:36
uczennica
@Zako Otóż to. Duży jest ból podczas czytania tych komentarzy. Ale mam świadomość, że mamy rację. Nie dajmy się stłamsić!
2019-04-12 19:03:43
uczennica
No tak, wcale nie kochamy naszych nauczycieli, po prostu chcemy "zapunktować" i jesteśmy "otumanieni". Dziękuję państwu za rozwianie moich wątpliwości. Bez was bym na to nie wpadła!!!
2019-04-12 18:51:25
Zako
Ci młodzi ludzie są mądrzy, znają też Internet i wiedzą, że nie należy przejmować się durnymi (nie przepraszam) w większości komentarzami tu (poniżej) umieszczonymi. To komentarze pokazujące całą ludzką małość, zawiść, nienawiść, zaślepienie, frustracje, komentarze płatnych trolli lub boty. Pewnie te komentarze są i tak dla nich bolesne, nawet jak mają świadomość, że pochodzą z 'zatrutego źródła'.
2019-04-12 18:49:05
strajkujemy do wakacji!
Opluwanie, poniżanie i zastraszanie wolnych ludzi. SŁABE! Niestety, muszę zmartwić PiSowy sort - jest XXI wiek, więc wasze zaściankowe wyobrażenia o świecie to archeologia. Moc w młodych, moc w nauczycielach - to jest POLSKA!
2019-04-12 18:47:48
@emerytka
Skoro znasz się na interpunkcji i ortografii ( serio??) to w bezpiece nie kablowałaś na zwykłych stoczniowców a węszyłaś wśród inteligencji.
2019-04-12 18:09:58
XXX
Brawo !To prawdziwa szkoła z klasą, w której ani nauczyciele, ani uczniowie nie pracują "mitycznych" 18 godzin. Tak trzymać !!
2019-04-12 17:40:36
ona
wpierają nauczycieli?Śmiechu warte,cieszą się że do szkoły nie muszą chodzić i myślą że tym "wspieraniem" dostaną jakieś punkty od nauczycieli a oni ich mają głęboko w ....
2019-04-12 17:35:03
Jak niemieccy bandyci w Powstaniu Warszawskim gnali ludzi przed atakującymi czołgami tak Broniarz
z otumanionymi anty-Polakami zasłania się dziećmi. TO SĄ NAUCZYCIELE !?!?! Hańba! Na długie lata hańba dla tych ludzi.
2019-04-12 17:28:02
emerytka
Boże! Jak czytam te komentarze, to aż mi się niedobrze robi! Pisane łamaną polszczyzną, nie wspominając o interpunkcji i ortografii - właśnie to najczęściej idzie w parze z mową nienawiści. Dzieciaki, nie martwcie się. Walczcie o waszych mentorów!
2019-04-12 17:06:29
Maria
dobrze, że młodzi wiedzą, co w życiu jest ważne. jestem dumna z szczecińskiej młodzieży
2019-04-12 16:57:27
k....k12
Oni mentalnie nadal są biedni, niegramotni i zahukani. Państwo polskie już dogorywa, a oni, budżetówka, strajkami je dobijają przy aplauzie szkolniaków. We Francji mają zamiar zaprzestać nauki matematyki w szkołach średnich i u nas puścili kontrolnego cichacza. W przypadku braku odzewu Polska pójdzie drogą Francji. Rozumiem, że w tej szkole matematyka chwilowo zostanie, bo za poparcie światowej rewolucji coś się chyba należy, ale potem z wami zrobią co z resztą, tylko póżniej, kiedy nowemu systemowi nie będziecie już potrzebni
2019-04-12 16:46:15
andrzej
Jak można tych nauczycieli popierać jak przez ten protest nie przystąpią do matury i rok będą powtarzać.
2019-04-12 16:27:38
Spokojnie, czekam aż zaczną
płacić podatki... znajda wymarzone miejsce pracy w nowo-otwieranym dyskoncie zachodniej korporacji... może nawet wezmą 50 letni kredyt na mieszkanie które będą spłacać do 75 roku życia, może po drodze kupią samochód na raty... a potem z nosem przy ziemi będą tropić każdą złotówkę...
2019-04-12 16:12:28
janek bury
ci biedni nauczyciele mysla ,ze towarzysz broniarz walczy o ich zarobki.Decyzje zapadaja U ,,GRZEGORZA ZNISZCZE SCHETINO'' I RYZEGO OSZUSTA W BRUXELCE.
2019-04-12 15:25:05
aj waj
Broniarz zapowiada strajk do odwołania z przerwą na święta, soboty, niedziele i wakacje! ZNP wziął dzieci za zakładników i dziękować Bogu że jeszcze nie chcą ich rozstrzeliwać!
2019-04-12 14:31:55
Obserwator
Brawo! Trzeba się jednoczyć w tej trudnej sytuacji zamiast dzielić!
2019-04-12 14:31:55
Czy tak było?
Uczniowie, którzy przyszli do "wspaniałych nauczycieli, żeby ich wesprzeć" prosili, żeby ci zablokowali im możliwość zadawania egzaminu maturalnego. Miłość uczniów do takich pedagogów nie zna granic.
2019-04-12 14:30:31
O rany...
No tak... ja też kończyłem tę szkołę, ale dość dawno i...taka postawa uczniów to za moich czasów miała nazwę "lizusostwo". Może mi ktoś powiedzieć, jak teraz nauczyciele zamierzają obiektywnie oceniać tych, którzy ich w strajku "wsparli" i tych, co tego nie zrobili?
2019-04-12 14:08:40
totalnie
Wiadomo, dyrektor przecież reprezentował PO.
2019-04-12 13:55:39
I to ma byc przyszla elita?
Zero pojecia, o co naprawde w tym strajku chodzi.
2019-04-12 13:55:25
asia12
nie żadni manipulanci tylko najlepsi nauczyciele w PL!!!
2019-04-12 13:22:42
xyz
Było super! Świetna inicjatywa. Brawo.
2019-04-12 13:21:56
Oto pokolenie (nauczyciele i uczniowie) jakie wyrosło z niegramotnych, biednych, zahukanych zabużan.
.
2019-04-12 13:19:29
Xd
widać ze szkoła na poziomie
2019-04-12 13:14:32
Wstyd!! Hańba!! Nauczyciele z wyboru przystali do targowicy a młodych otumaniono.
To na miarę zbrodni kainowej. Hańba wam sługusy zdrajców Polski.Moralnie jesteście zerami. Jesteście świadomymi roznosicielami dżumy.
2019-04-12 13:14:18
rob
Brawo
2019-04-12 13:11:49
Viola
Nauczyciele manipulanci w akcji. Biedne dzieci.
2019-04-12 12:48:01
Uczen
Jestem ciekawy czy bedzie im do smiechu jak dostana wezwania z Urzedu Skarbowego