piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Strajk nauczycieli. W Świnoujściu też manifestowali

Strajk nauczycieli. W Świnoujściu też manifestowali

Strajk nauczycieli. W Świnoujściu też manifestowali
Data publikacji: 2019-04-12 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 980 385464

„Sercem z nauczycielami”, „Nie ustępujcie!” „Jesteśmy z wami”, „Nauczyciele nie krowy. 500 Plus nie mają” - transparenty o takiej treści przynieśli na plac Słowiański mieszkańcy Świnoujścia, którzy postanowili wesprzeć strajk nauczycieli.

Na placu Słowiańskim w Świnoujściu podczas spontanicznie zwołanej akcji wzięło udział około 50 osób. Byli wśród nich uczniowie świnoujskich szkół. - Chcemy wesprzeć nauczycieli, bo należą im się godziwe pieniądze. Ich dzisiejsze pensje to, delikatnie mówiąc, nieporozumienie - mówił Kuba, uczeń jednego ze świnoujskich techników.

W Świnoujściu protestują prawie wszystkiego placówki, poza jednym przedszkolem. W strajku bierze również udział szkoła specjalna, która solidaryzuje się z pozostałymi placówkami oświatowymi. Nauczyciele mówią, że kolejne wystąpienia przedstawicieli rządu, zbieranie nazwisk strajkujących i wpisy internetowych trolli tylko podgrzewają atmosferę. Są zdeterminowani, żeby strajk kontynuować.

Tekst i fot. BaT

 

Strajk nauczycieli. W Świnoujściu też manifestowali Strajk nauczycieli. W Świnoujściu też manifestowali Strajk nauczycieli. W Świnoujściu też manifestowali Strajk nauczycieli. W Świnoujściu też manifestowali

Komentarze

MISIEK
Witam uprzejmie, Szanowni Państwo aby była jasność: 1. Nauczyciel pracuje przy tablicy 13,5 godziny (18 * 45) tygodniowo na pełnym etacie. 2. Zaczyna pracę i ma w granicach 2.000 netto i uczy się zawodu. 3. Po 5-10 latach to jest ok 3.000 netto. 4. Ma około 80 dni wolnego w roku. 5. Pan Broniarz ma 12.000 pensji związkowej i nie uczy od półwiecza dostaje kasę w czasie strajku, NAUCZYCIELE NIE!. 6 Na strajku cierpią dzieci! (brawo pedagogiczne podejście), i rodzice (nie mają wolnego 80 dni tylko 26), dziękują Wam na pewno serdecznie. 7. Szanowni Nauczyciele, gdybyście mieli dobre intencje strajkowalibyście w wakacje bez szkody dla UCZNIÓW, Siebie i nieco mniej niestety rodziców. A tak z całym szacunkiem daliście się omamić liberałom którzy Nic Wam nie dali i Panu Broniarzowi który miał Was w gdzieś przez ostatnie 25 lat...a teraz służy hucpie KE, PO i KOD bo jest na każdym wiecu, to parodia naprawdę. Dziś straszycie uczniów, bierzecie ich jak terroryści na zakładników, a może coś od siebie? Trochę więcej jakości w pracy?!pensum 30 godzin? Za większe pieniądze oczywiście i uwolnienie zawodu i likwidacja Karty MIERNEGO Nieudacznika... pozdrawiam kumatych rodziców i odpowiedzialnych i inteligentnych nauczycieli, dobrze iż dzięki Wam i kościołowi egzaminy się odbyły. Rodzic z rodziny nauczycielskiej
2019-04-13 22:53:08
strajk POlityczny
świnioujścy KODeraści
2019-04-12 18:56:23
Bernard
Nawet dzieciaki wiedzą jak kiepsko zarabiają nauczyciele. A pisowcy próbują wmówić ludowi jakieś kosmiczne sumy. Nauczyciele dacie radę!!! Trzymajcie się!
2019-04-12 18:47:24
Mieszkanka Polski
Wrzucają tabele na różnych portalach , w których podają kwoty pensji zasadniczej i porównują do średniego wynagrodzenia w Polsce. Nauczyciele zapomnieli, że na to średnie składa się kilka składników tego wynagrodzenia :zasadnicza,staż pracy, premie i inne zmienne,Wstyd. Inne grupy zawodowe w Polsce już wiedzą, jakie przywileje wynikają z Karty Nauczyciela. Skończyć z tym
2019-04-12 17:55:07
Im chodzi o wolne od szkoły
Niech uczniowie złoża się na podwyżki nauczycieli, skoro popierają ich!
2019-04-12 16:09:07
pytający jak widzę są wyedukowani przez tych nauczycieli
bo nie rozumieją że 1900zł netto podwyżki to nie jest mała kwota. (1000zł netto do najniższej pensji nauczycielskiej oznacza praktycznie 1900zł dla nauczycieli na wyższych stopniach) - podwyżka 1900zł przy utrzymaniu 13.5 godzinnego pensum w sytuacji gdy ktoś inny dostaje 1700zł za 40 godzin pracy nie wydaje mi się społecznie sprawiedliwa.
2019-04-12 16:05:18
a ja się pytam pana "pytam"
A co z tą "dobrą zmianą", która daje miliony Rydzykowi, TVP, nagrody w ministerstwach i posadki Armii Misiewiczów, rusycystce w NBP itp. Skoro są pieniądze na wszystko, nawet na "wolontariuszy" co robią teraz niby egzaminy, na 500 plusy, krowy, świnie, promocję zapowiedzi wyborczych PiS, Bóg wie co jeszcze, to dlaczego nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli? Zawsze jak władza PiS coś wywija, to znajdą się trolle, co każde zdanie zaczynają od słów "A za PO...". Nie ma PO u władzy. Dzisiaj rządzi PiS. I jest jak jest.
2019-04-12 14:46:21
pytam
Gdzie to całe towarzystwo było jak rządziło PO-PSL które likwidowało szkoły, wyrzucało nauczycieli, zamrażało ich pensje i podnosiło im wiek emerytalny??
2019-04-12 14:34:52
Naprawde na zlosc PIS
zaden nauczyciel nie pobiera 500+?
2019-04-12 14:18:37
do rodzic
To trzeba było przyjść na plac i zrobić własną manifestację. Poza tym z tym pytaniem proszę do ministerstwa, które olewa strajkujących i podpisuje jakieś świstki z radnym PiS-u.
2019-04-12 14:16:44
StrAjk
Rodzice nie sa z Wami...no moze niektorzy.. Ja jestem mega wnerwiona..Nie w ten sposob domagajcie sie podwyzek..nie kosztem dzieci i rodzicow..
2019-04-12 14:00:48
Rodzic
A czemu nie zrobicie artykułu o rodzicach nie popierających strajku. O rodzicach którzy kolejny dzień nie mają jak pracować bo muszą się opiekować dziećmi. Zapłaćmy nauczycielom za strajk a rodzice na opiekuńczym zasiłku niech dostaną 80% wynagrodzenia. Absurd. Czemu mówimy o godności zawodu nauczyciela? Czy uczniowie będą bardziej szanować nauczycieli kiedy dostaną więcej kasy? Wszystkim po równo to komuna. Może wynagrodzenie uzależnione od efektów nauczania
2019-04-12 13:51:30
Jazon
Nauczyciele to mistrzowie słowa i manipulacji, podobnie jak księża i dziennikarze. Rodzice wcale nie popierają nauczyciele są tylko do tego podpuszczani, więc udają poparcie bo obawiają się zemsty belfrów bo oni są panami życia i przyszłości dzieci. A jak wiadomo sympatie i antypatie nauczycieli przekładają się na oceny, egzaminy i promocje do następnej klasy.
2019-04-12 12:01:59
znudzony
W Świnoujściu znalazło się aż 50 lizusów.
2019-04-12 11:38:47
Rodzice
Jesteśmy z Wami, rozumiemy Was doskonale.
2019-04-12 11:26:16