wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uczelniany źrebak Monte rośnie jak na drożdżach

Uczelniany źrebak Monte rośnie jak na drożdżach

Uczelniany źrebak Monte rośnie jak na drożdżach
Data publikacji: 2020-07-11 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-11 20:13
Wywietleń: 722 464338

Monte - srokaty ogierek rasy Tinker, który przyszedł na świat 1 grudnia 2019 roku w stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w połowie czerwca został odłączony od matki. - Przybrał na wadze, nauczył się dbać o sierść i co najważniejsze poznał przyjaciół - informuje Mateusz Lipka, rzecznik prasowy ZUT

Na początku grudnia w stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT przyszedł na świat źrebak- niespodzianka. Matką zwierzęcia jest 8-letnia Millie, która została zakupiona przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie od prywatnego hodowcy we wrześniu ub.r. Ojciec zwierzęcia jest nieznany. Oba konie są rasy Tinker.

- Monte zaraz po urodzeniu ważył około 35 kg, teraz waży prawie 80 kg. Jego ulubionym przysmakiem jest trawa i marchew. Od maja ogier całodobowo stoi na padoku, gdzie śpi, bawi się i uczy - powiedział Robert Palacz, kierownik AOJ ZUT.

Przez pierwsze miesiące życia źrebię było przyzwyczajane do czyszczenia sierści oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych. Dwa razy biało-brązowy ogierek miał przycinane kopyta przez podkuwacza. W czerwcu kierownictwo ośrodka postanowiło odseparować go od matki.

źrebak Monte

Obecnie nasz źrebak stoi na padoku z Edkiem i Persem i z nimi tworzy tzw. "paczkę". Bardzo się polubili i zaprzyjaźnili. W grudniu planujemy zorganizować roczek. Monte na pierwsze urodziny dostanie specjalny tort, marchewki, jabłka oraz nowy kantar  – powiedział Robert Palacz, kierownik AOJ ZUT.

Na urodziny kierownictwo Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT planuje również zaprosić gości oraz mieszkańców Szczecina. 

(mj)

Fot. ZUT

Uczelniany źrebak Monte rośnie jak na drożdżach Uczelniany źrebak Monte rośnie jak na drożdżach

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie