środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tysiąc złotych na dziecko

Tysiąc złotych na dziecko

Tysiąc złotych na dziecko
Data publikacji: 2016-01-13 09:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 3040 95992

Prawie dwustu szczecinian złożyło wniosek o nowe świadczenie rodzicielskie, przyznawane od stycznia. Chodzi o tzw. kosiniakowe, czyli tysiąc złotych na dziecko, wypłacane u nas przez Centrum Świadczeń Rodzinnych.

Kto może się ubiegać o te pieniądze?

- Świadczenie rodzicielskie przysługuje rodzicom i opiekunom dzieci, którzy nie posiadają uprawnień do zasiłku macierzyńskiego lub stosownego uposażenia z tytułu urodzenia dziecka. Świadczenie zatem przysługuje bezrobotnym, studentom, osobom pracującym na podstawie umów cywilno-prawnych - wyjaśnia Dorota Piecuch, p.o. kierownika Referatu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Szczecińskim Centrum Świadczeń.

Jak dodaje, nowe świadczenie można pobierać od 1 stycznia tego roku, do momentu upłynięcia 52. tygodni od urodzenia dziecka. W przypadku ciąży mnogich ten okres odpowiednio się wydłuża: dwoje dzieci - 65 tygodni, troje - 67 tygodni, czworo - 69 tygodni, więcej - 71 tygodni.

 W Szczecinie zainteresowanie wypłatą tysiąca złotych jest spore. Do 8 stycznia przyjęto 183 wnioski. O wprowadzeniu tego świadczenia zdecydował poprzedni rząd. Pomysłodawcą był ówczesny minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz.©℗

(gan)

Na zdjęciu: Szczecinianie złożyli dotąd ok. 200 wniosków o nowe świadczenie rodzicielskie.

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Musztarda PO obiedzie,
Tak, bo ten poprzedni Rzad z Pania Kopacz na czele, zaczal szybko Kopac studnie, jak juz Im sie kolo "t...a" palilo, to nagle zaczeli szybko "kupowac Ludzi" z mysla o tym...a moze sie jeszcze uda...by PO-zostac przy "Korytku i na cieplych Stolkach" zostawiajac Nowo wybranemu Rzadowi prawie juz pusta Kase ! A tu wyszly najpierw nici... a pozniej i szydlo z worka ! !
2016-01-13 16:44:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie