Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Tymczasowe rondo w Stargardzie

Data publikacji: 10 kwietnia 2019 r. 17:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Tymczasowe rondo w Stargardzie
 

Kierowcy musza liczyć się ze zmianą organizacji ruchu na drodze krajowej nr 20 w Stargardzie. Na skrzyżowaniu ul. Curie Skłodowskiej, Gdańskiej, Bolesława Chrobrego i Światopełka pojawiło się tymczasowe rondo.

W Stargardzie trwa przebudowa dwóch skrzyżowań drogi krajowej nr 20 z drogą wojewódzką nr 106 na ronda. Po rozpoczęciu robót zaczęły się tworzyć kolejki pojazdów od strony ul. Bolesława Chrobrego na skrzyżowaniu znajdującym się pomiędzy budowanymi rondami.

- Związane jest to ze zwiększonym wykorzystywaniem tego skrzyżowania przez ruch lokalny. Po to aby usprawnić ruch na skrzyżowaniu ul. Curie Skłodowskiej, Bolesława Chrobrego i Światopełka zostało wyznaczone poprzez zmianę organizacji ruchu rondo - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy rozebrali część wysp na skrzyżowaniu i wymalowali żółtymi liniami wyspę środkową ronda. Zostało również wprowadzone nowe oznakowanie pionowe. W związku ze zmianą organizacji GDDKiA prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na zmianę pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu.

(k)

Fot. GDDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

na wielkanoc
2019-04-10 23:05:21
i jakie ładne.
nh
2019-04-10 22:23:45
czym się kończy robienie rond na drogach krajowych, przekonaliśmy się wielokrotnie: Pyrzyce i ronda na starej DK3, rondo na Gumieńcach na DK10 i parę innych miejsc. Skutek zawsze ten sam: korek od średniego do giganta. Ciekawe kiedy firmy transportowe zaczną wytaczać gryzipiórkom z gdaki pozwy o straty w wyniku decyzji administracyjnych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA