piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tym, którzy nie powrócili z morza

Tym, którzy nie powrócili z morza

Tym, którzy nie powrócili z morza
Data publikacji: 2015-10-31 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04 22:15
Wywietleń: 1977 34677

W sobotę na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie kwestowali wolontariusze fundacji „Ludziom Morza”. Zbierali datki na rzecz poszkodowanych w katastrofach i wypadkach na morzu oraz ich rodzin.

Kwesta, jak co roku, odbyła się w pobliżu monumentu „Tym, którzy nie powrócili z morza” oraz stojącego opodal nowszego pomnika, upamiętniającego ofiary katastrofy promu „Jan Heweliusz”.

Datki zbierali marynarze oraz byli i obecni pracownicy firm morskich, a także członkowie Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich. Dorosłym pomagały małe wolontariuszki, córki ludzi morza, m.in. Helenka i Tosia. Trzeba przyznać, że kwestowały z wielkim zapałem.

Najhojniejsi darczyńcy otrzymali książkę „Jan Heweliusz – pamiętamy”, poświęconą tragedii promu. Rozdawano też okolicznościowe naklejki, kalendarze, długopisy, breloki. Dla najmłodszych były cukierki.

Jutro natomiast, w dniu Wszystkich Świętych, kwestę organizuje Komitet Opieki nad Pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Datki na utrzymanie i renowację monumentu będą zbierane przez szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, SSMM, studentów Akademii Morskiej i uczniów Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej.

Studenci AM będą trzymać wartę honorową przy pomniku (od godz. 11.30 do 12.30). Na godz. 12 zaplanowano uroczystą zmianę warty. Obecny też będzie duszpasterz Ludzi Morza – ks. Stanisław Flis ze wspólnoty domu zakonnego księży pallotynów w Szczecinie. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Kwesty przy pomniku
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie