niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tym, którzy nie powrócili z morza

Tym, którzy nie powrócili z morza

Tym, którzy nie powrócili z morza
Data publikacji: 2015-10-31 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04 22:15
Wywietleń: 1847 34677

W sobotę na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie kwestowali wolontariusze fundacji „Ludziom Morza”. Zbierali datki na rzecz poszkodowanych w katastrofach i wypadkach na morzu oraz ich rodzin.

Kwesta, jak co roku, odbyła się w pobliżu monumentu „Tym, którzy nie powrócili z morza” oraz stojącego opodal nowszego pomnika, upamiętniającego ofiary katastrofy promu „Jan Heweliusz”.

Datki zbierali marynarze oraz byli i obecni pracownicy firm morskich, a także członkowie Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich. Dorosłym pomagały małe wolontariuszki, córki ludzi morza, m.in. Helenka i Tosia. Trzeba przyznać, że kwestowały z wielkim zapałem.

Najhojniejsi darczyńcy otrzymali książkę „Jan Heweliusz – pamiętamy”, poświęconą tragedii promu. Rozdawano też okolicznościowe naklejki, kalendarze, długopisy, breloki. Dla najmłodszych były cukierki.

Jutro natomiast, w dniu Wszystkich Świętych, kwestę organizuje Komitet Opieki nad Pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Datki na utrzymanie i renowację monumentu będą zbierane przez szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, SSMM, studentów Akademii Morskiej i uczniów Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej.

Studenci AM będą trzymać wartę honorową przy pomniku (od godz. 11.30 do 12.30). Na godz. 12 zaplanowano uroczystą zmianę warty. Obecny też będzie duszpasterz Ludzi Morza – ks. Stanisław Flis ze wspólnoty domu zakonnego księży pallotynów w Szczecinie. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza Tym, którzy nie powrócili z morza

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Kwesty przy pomniku
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie