Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Tym, którzy nie powrócili z morza

Data publikacji: 31 października 2015 r. 19:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Tym, którzy nie powrócili z morza
 

W sobotę na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie kwestowali wolontariusze fundacji „Ludziom Morza”. Zbierali datki na rzecz poszkodowanych w katastrofach i wypadkach na morzu oraz ich rodzin.

Kwesta, jak co roku, odbyła się w pobliżu monumentu „Tym, którzy nie powrócili z morza” oraz stojącego opodal nowszego pomnika, upamiętniającego ofiary katastrofy promu „Jan Heweliusz”.

Datki zbierali marynarze oraz byli i obecni pracownicy firm morskich, a także członkowie Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich. Dorosłym pomagały małe wolontariuszki, córki ludzi morza, m.in. Helenka i Tosia. Trzeba przyznać, że kwestowały z wielkim zapałem.

Najhojniejsi darczyńcy otrzymali książkę „Jan Heweliusz – pamiętamy”, poświęconą tragedii promu. Rozdawano też okolicznościowe naklejki, kalendarze, długopisy, breloki. Dla najmłodszych były cukierki.

Jutro natomiast, w dniu Wszystkich Świętych, kwestę organizuje Komitet Opieki nad Pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Datki na utrzymanie i renowację monumentu będą zbierane przez szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, SSMM, studentów Akademii Morskiej i uczniów Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej.

Studenci AM będą trzymać wartę honorową przy pomniku (od godz. 11.30 do 12.30). Na godz. 12 zaplanowano uroczystą zmianę warty. Obecny też będzie duszpasterz Ludzi Morza – ks. Stanisław Flis ze wspólnoty domu zakonnego księży pallotynów w Szczecinie. ©℗

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA