wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tydzień głosowania na filharmonię

Tydzień głosowania na filharmonię

Tydzień głosowania na filharmonię
Data publikacji: 2015-09-16 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:19
Wywietleń: 739 21005

Już tylko 7 dni pozostało na to, by oddać głos na Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza, która bierze udział w plebiscycie "7 nowych cudów Polski". Głosować można jedynie do 22 września.

W tej chwili, w plebiscycie organizowanym przez magazyn National Geographic Traveler, Filharmonia zajmuje dopiero 8. miejsce (zdobyła 6,17% wszystkich głosów). W ostatnich dniach, „szczecińską górę lodową” wyprzedziło Opactwo Benedyktynów z Tyńca, „Rzeczpospolita ptasia” znajdująca się w Parku Narodowym Ujście Warty oraz miasto Chełmno. Dodatkowo, na prowadzeniu niezmiennie znajdują się: Żywe Muzeum Porcelany z Ćmielowa (3. miejsce), Kościół Pokoju ze Świdnicy (2. miejsce) oraz Pałac Potockich z Radzynia Podlaskiego (1. miejsce).

Głos na Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza można oddać za pomocą strony internetowej http://7cudow.national-geographic.pl/.

Plebiscyt miesięcznika National Geographic Traveler potrwa do 22 września br.

Oficjalne wyniki plebiscytu „7 nowych cudów Polski” zostaną zaprezentowane na łamach czasopisma National Geographic Traveler w numerze 11/15.

Ideą plebiscytu organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler, jest wyróżnienie oraz promocja niezwykłych i ciekawych atrakcji turystycznych, znajdujących się na terenie całej Polski. Celem konkursu jest również udowodnienie, że polskie atrakcje turystyczne mogą równać się z zagranicznymi i być równie zachwycającymi. W tegorocznej, piątej już edycji konkursu, nominowano 16 niezwykłych miejsc z całego kraju.

Wyróżnienie w konkursie czasopisma National Geographic Traveler byłoby już kolejnym wyróżnieniem dla budynku zaprojektowanego przez barcelońską pracownię architektoniczną Estudio Barozzi Veiga. Gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zdobył między innymi Europejską Nagrodę Architektoniczą im. Miesa van der Rohe uznawaną za jedno z najważniejszych wyróżnień architektonicznych. Ponadto, uznano go również za najlepszy budynek użyteczności publicznej, a także nadano mu tytuł „Rzeczy z Klasą 2014” oraz „Bryły Roku 2014”. (k)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Khar-al ibn Magadhin
Yhy, tym barceloniakam trzeba przekazać jak jest przeciętna długość buta mieszkańców regionu Europy, w którym mieszkamy (vide schody na balkonie). O długości kości udowej (odległość między rzędami siedzeń w sali symfonicznej o wielkości kameralnej) takoż. O fasadzie nie ma co pisać, wymioty to nieprzyjemne doznanie.
2015-09-16 19:27:14
Dżabir Badr Udin
turysci przybyli, zobaczyli i... zaglosowali na cos innego
2015-09-16 19:05:06
Oczywiście to monstrum wygra jak ostatnio PSL.
.
2015-09-16 17:51:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy