Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Turyści przebierali nogami

Data publikacji: 03 maja 2016 r. 19:35
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Turyści przebierali nogami
 

Wbrew oczekiwaniom, na długi majowy weekend w Kołobrzegu nie zostały otwarte miejskie szalety. Zdezorientowani turyści, którzy wyjątkowo tłumnie odwiedzili kurort, w pośpiechu szukali alternatywnych miejsc, gdzie mogli rozwiązać swoje problemy fizjologiczne. Było nerwowe przebieranie nogami i krytyka władz, zamiast oczekiwanej promocji.

Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą kołobrzeskiej Rady Miejskiej toalety mają być udostępniane bezpłatnie. Problem w tym, że długo szukano firmy, która podjęłaby się ich prowadzenia. Chętnych co prawda nie brakowało, ale oczekiwane stawki były wyższe od tych, jakie zarezerwowano w budżecie miasta. Ostatecznie po korekcie budżetu miasto zdecydowało się podpisać z początkiem maja umowę z przedsiębiorstwem ze Słupska. Za prowadzenie bezpłatnych szaletów samorząd zapłaci 700 tys. zł rocznie.

- Nie było możliwości, aby umowę tę zawrzeć przed długim weekendem. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych dni zleceniobiorca podpisze umowy z dostawcami mediów i przygotuje szalety do otwarcia – wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński. 

W Kołobrzegu jest 14 miejskich toalet, w tym 11 sezonowych. ©℗

(pw) 

Fot. Artur BAKAJ

Na zdjęciu: Jedna z nieczynnych toalet miejskich w Kołobrzegu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko pytam...
2016-05-04 13:06:49
Czy w Szczecinie jest lepiej??? Gdy kaczor z Szydłą i Andrzejem d. handlu zakażą handlu w marketach a te w soboty i niedziele zamkną w.c., wówczas nasz prez-d.-Ęt przypomni sobie ile wychodków zlikwidowł po upadku "komuny"... Czy nie lepiej dmuchać na zimne (śmierdzące)? tylko pytam....
jjll
2016-05-03 22:39:10
tzw. samorządowcy po raz kolejny olali sprawę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA