środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Turniej golfa w cieniu okupacji pola

Turniej golfa w cieniu okupacji pola

Turniej golfa w cieniu okupacji pola
Data publikacji: 2015-08-08 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 755 8737

Na polu golfowym Amber Balitic w Kołczewie rozgrywany jest dwudziesty turniej PZU Polonia Cup by Porsche Centrum Poznań, w którym wystartowało 176 Polonusów z całego świata. W sobotę najlepsza osiemdziesiątka walczy o mistrzowski tytuł.

Przed rozpoczęciem turnieju doszło do okupacji pola na dołkach ósmym i dziewiątym czego dokonał warszawski biznesmen, będący w sporze z właścicielem pola. Podobnie jak dwa lata temu zajął on teren pola golfowego na końcu dołka ósmego i na starcie dziewiątki.

W oficjalnym komunikacie spółki Amber Baltic Golf Club czytamy m.in.: „31 lipca około godziny 19 kawalkada samochodów oraz liczna grupa osób wtargnęła na teren pola golfowego bez uprzedniego informowania, pomimo pozostających w mocy prawomocnych postanowień Sądów chroniących prawne posiadania działki 89 przez Golf Amber Baltic. Szczegółowy opis sytuacji prawnej oraz Postanowień Sądów znajdują się na stronie www.abgc.pl w informacji z 15 stycznia 2015.

W imieniu spółki Golf Dolar Oil Development działają te same osoby co w 2013 działały w imieniu spółki Centuri. Podjęte działania mają na celu sparaliżowanie funkcjonowania pola golfowego, uniemożliwienia rozgrywania turniejów oraz prowadzenia tzw. czarnego PR-u przeciwko Golf Amber Baltic. Osoby te mają pełną wiedzę, że naruszają prawo i popełniają przestępstwo naruszenia miru pola golfowego oraz prawa posiadania, pomimo tego ryzykują podejmowanie takich akcji. Sprawa została zgłoszona do prokuratury i na policję. Obecnie trwa dochodzenie.

W dniu 4 sierpnia 2015 na wniosek Golf Amber Baltic Sąd Rejonowy Szczecin Centrum wydał Postanowienie zakazujące firmie Golf Dolar Oil Development oraz osobom ją prezentującym zakaz wchodzenia, poruszania się po terenie całego pola golfowego w tym działce 89 oraz nakazał natychmiastowe usunięcie z w/w terenu pojazdów , ruchomości. Jednocześnie Sąd zakazał firmie Golf Dolar Oil Development prowadzenia jakiejkolwiek działalności na terenie pola golfowego i działce 89.

Postanowieniu z dnia 4 sierpnia Sąd Rejonowy nadał klauzulę natychmiastowej wykonalności i tym samym od 4 sierpnia 2015 okupacja działki 89 stała się całkowicie nielegalna”.

Z uwagi na okupację pola zmieniony został przebieg dwóch ostatnich dołków i par pola obniżono do 71. Turniej odbywał się spokojnie i nie było żadnych większych incydentów.

Do sprawy wrócimy we wtorkowym wydaniu „Kuriera”.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Turniej golfa w cieniu okupacji pola Turniej golfa w cieniu okupacji pola Turniej golfa w cieniu okupacji pola Turniej golfa w cieniu okupacji pola Turniej golfa w cieniu okupacji pola Turniej golfa w cieniu okupacji pola

Komentarze

witek
fajna nazwa spółki.
2015-09-09 13:53:00
9 dołek
Warszawski burak przyjechał na zachód.
2015-08-08 10:34:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie