niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tubki w przebraniu

Tubki w przebraniu [FILM]

Tubki w przebraniu
Data publikacji: 2016-04-11 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1617 127744

W szczecińskim porcie do odprawy celnej zgłoszono środki i akcesoria do tatuażu. Okazało się, że tubki zamiast tuszu zawierają środki znieczulające. Wojewódzki inspektor farmaceutyczny stwierdził, że importowany towar jest niedopuszczony do obrotu w Polsce.

Do odprawy celnej zgłoszono w porcie środki i akcesoria do tatuażu: krem znieczulający, pigment, piórka oraz plastikowe kubeczki na pigment. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że pojemniki zawierają tusz, ponieważ każdy z nich był oklejony samoprzylepną, czarną etykietą z napisem m.in. „ink”. Jednak po ich odklejeniu przez celników okazało się, że jest to środek znieczulający.
- W związku z tym, że zgłoszone towary nie posiadały żadnych ulotek informacyjnych czy też instrukcji, a także przez fakt zaklejenia pojemników etykietą mogącą wprowadzać w błąd co do rzeczywistego rodzaju towaru, zaistniało podejrzenie, że środki znieczulające mogą stanowić produkt leczniczy- informuje  Aneta Grzegorzewska-Tórz, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Izby Celnej w Szczecinie i jej rzecznik prasowy.

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził wojewódzki inspektor farmaceutyczny. Stwierdził, iż zajęte przez nich towary są środkami niezarejestrowanymi i niedopuszczonymi do obrotu w Polsce.

- W trakcie kontroli zatrzymano 999 tubek kremów znieczulających miejscowo oraz 99 tubek żelu przeciwbólowego - wylicza rzeczniczka IC. - Służba Celna przestrzega przed kupnem i zażywaniem tego typu specyfików. Brak znajomości ich składu, jak i efektów działania przy stosowaniu, może doprowadzić do ciężkich powikłań, a nawet stanowić zagrożenie dla życia.
Jako że w myśl Prawa farmaceutycznego wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego pozwolenia zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do 2 lat, celnicy akta sprawy i zatrzymany towar przekazali policji.

(mag)

Fot. i film: Izba Celna

 

 

 

Tubki w przebraniu

Komentarze

Złodzieje
Sprawa jest prosta. Bierze się takie paczki, idzie pod adres wskazany na przesyłce i wręcza nakaz aresztowania. Innej drogi nie ma z takimi oszustami.
2016-04-11 12:16:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie