czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bezpieczniej i ładniej

Bezpieczniej i ładniej

Bezpieczniej i ładniej
Data publikacji: 2016-04-06 13:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 974 127083

Przez kilka dni nieczynna była główna brama wjazdowa do szczecińskiego portu przy ul. Bytomskiej 7. Od 30 marca do 5 kwietnia wykonywano tam modernizację przejazdu kolejowego. Celem prac była poprawa bezpieczeństwa oraz estetyki terenu.

Prace modernizacyjne przejazdu kolejowego Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście prowadził w porozumieniu z PKP PLK. Wymieniono szyny (łącznie 120 m) i podkłady (32 m). Ułożono też specjalną nawierzchnię kolejowo-drogową, której podstawowym elementem jest prefabrykowana płyta żelbetowa.

– W płycie tej ukształtowane są kanały szynowe, a w nich zabudowane szyny – wyjaśnia Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ. – To nowoczesna konstrukcja, która charakteryzuje się dużą odpornością na obciążenia oraz dużą trwałością.

Wykonawcą robót była krakowska firma Taumer. Koszt inwestycji, pokryty ze środków własnych ZMPSiŚ, to 350 tys. zł netto.
Głównym celem prac była poprawa bezpieczeństwa oraz estetyki terenu.

Przypomnijmy, że w 2013 roku główna brama wjazdowa przy Bytomskiej przeszła renowację (za podobną kwotę). Obiekt jest częścią charakterystycznej zabudowy portowej powstałej na przełomie XIX i XX wieku. Pod okiem konserwatora zabytków odnowiono zniszczoną elewację, naprawiono dach wraz z konstrukcją więźby dachowej. Aby odtworzyć stan pierwotny, sprowadzono dachówki wykonane na specjalne zamówienie. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Super hity
I to jest informacja na miarę 400-tysięcznego miasta !!!!! że wymienili 120 metrów szyn i uwaga 32 podkłady!!!!! Więcej takich "hitów" powinno być. Podpowiadam następny temat: u mojej sąsiadki cieknie kran, proponuje natychmiast zając się tym problemem, bo chyba konieczna będzie wymiana. U kumpla na działce pochyliło się drzewo pod którym stoi zardzewiałe wiadro. natychmiast trzeba to opisać !!!!
2016-04-06 14:31:17
Brama
Ciekawe, czy przejazd samochodem będzie bezkolizyjny i nie będzie podskakiwał.
2016-04-06 13:21:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie