niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tu jest prawdziwy Stargard!

Tu jest prawdziwy Stargard!

Tu jest prawdziwy Stargard!
Data publikacji: 2016-02-07 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2146 116149

Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania przyjechał w piątek z gospodarczą wizytą do Stargardu. Wspólnie z samorządowcami miasta i powiatu gość ze Szczecina poznawał warunki pracy m.in. miejscowych policjantów, strażaków, nauczycieli z Centrum Kształcenia Praktycznego, szpitalnych lekarzy i pielęgniarek oraz obejrzał przedsiębiorstwa usytuowane w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii.

Na krótkim spotkaniu z dziennikarzami w sali starostwa wojewoda stwierdził m.in., że w br. zamierza odwiedzić wszystkie powiaty w Zachodniopomorskiem, aby poznać ich problemy i wiedzieć, o co należy lobbować w Warszawie. Z uznaniem wypowiadał się przy tym o władzach miasta i powiatu stargardzkiego oraz rozwoju gospodarczym tej części regionu.

- Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo Stargard się rozbudował i jak kwitnie w nim życie - przyznaje Piotr Jania. - Jestem pod wrażeniem obranego kierunku rozwoju oraz perspektywicznego myślenia władz tego miasta. Świetnie dajecie sobie radę i mówiąc półżartem nie ma tu w czym pomagać. Nie dziwię się, że tylu stargardzian chciało wykreślić człon „Szczeciński" z nazwy miasta. Tu jest prawdziwy Stargard!

Piotr Jania zaznaczył, że wśród przekazywanych mu podczas wizyty problemów stargardzian znajdują się m.in. szpitalne lądowisko dla helikopterów, dokończenie remontu oddziału pediatrii (bo jak stwierdził, „jedną nogą stoi się tam w XX w., a drugą - już w XXI" w.), budowa strzelnicy policyjnej w części podziemnego parkingu komendy oraz uzupełnienie sprzętu dla strażaków („choć oni akurat nie zdążyli za bardzo ponarzekać, bo spieszyli się do wypadku" - dodał gość). Wojewoda wyjaśnił też m.in., że w najbliższym czasie skupi się na szybkim i bezproblemowym wprowadzeniu w życie programu Rodzina 500+. Jego zdaniem, ustawa ta to początek działań w kierunku zwiększenia liczebności dzieci w kraju. Bo, jak podkreśla P. Jania, głównym celem tego projektu jest doprowadzenie do tego, by kobiety nie wyjeżdżały rodzić dzieci do Anglii lub Irlandii, lecz w Polsce miały możliwość godnego życia. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdj.: Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania w towarzystwie starosty Ireneusza Rogowskiego i prezydenta Stargardu Sławomira Pajora.

Komentarze

I sekretarz
z gospodarczą wizytą. Deja vu
2016-02-08 03:37:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie