Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Skradzioną gotówkę ukrył w nogawce

Data publikacji: 01 lutego 2016 r. 12:46
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Skradzioną gotówkę ukrył w nogawce
 

Funkcjonariusze ze stargardzkiego Wydziału Prewencji zatrzymali 21-letniego stargardzianina, który kilka godzin wcześniej ukradł pieniądze. Do czasu zatrzymania mężczyzna sporą sumę zdążył wydać na nowe ubrania, a pozostałą kwotę przed mundurowymi ukrył w nogawce.

Stargardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z miejscowego sklepu. Z ich ustaleń wynikało, że sprawca wykorzystując okazję gotówkę skradł z za sklepowej lady. Łącznie było to niemal 3.000 złotych.

Mundurowi typując podejrzewanego i znając jego tożsamość kilka godzin po zdarzeniu dostrzegli go na jednej z ulic Stargardu.
Jak się okazało 21-letni sprawca przestępstwa sporą część gotówki zdążył wydać na nowe buty, spodnie, kurtkę i plecak, które miał już na sobie.
Natomiast w rozmowie z mundurowymi oświadczył, że pozostałą sumę wydał między innymi na spłacenie długów.

- To jednak było kłamstwo, a zatrzymany najwyraźniej nie przewidział, że będzie przeszukiwany. Podczas tych czynności mundurowi w nogawce mężczyzny ujawnili portfel z zawartością ponad 1.000 złotych - informuje podkom. Łukasz Famulski.

Podejrzewany był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. Do czasu wytrzeźwienia przebywał w policyjnym areszcie, a w sobotę usłyszał zarzut kradzieży, który zgodnie z kodeksem zagrożony jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKIREKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ptasi mozg,
2016-02-02 00:19:25
Ot i sie dorobil...! Brawo Policja i tak trzymac !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA