piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Skradzioną gotówkę ukrył w nogawce

Skradzioną gotówkę ukrył w nogawce

Skradzioną gotówkę ukrył w nogawce
Data publikacji: 2016-02-01 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1797 115418

Funkcjonariusze ze stargardzkiego Wydziału Prewencji zatrzymali 21-letniego stargardzianina, który kilka godzin wcześniej ukradł pieniądze. Do czasu zatrzymania mężczyzna sporą sumę zdążył wydać na nowe ubrania, a pozostałą kwotę przed mundurowymi ukrył w nogawce.

Stargardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z miejscowego sklepu. Z ich ustaleń wynikało, że sprawca wykorzystując okazję gotówkę skradł z za sklepowej lady. Łącznie było to niemal 3.000 złotych.

Mundurowi typując podejrzewanego i znając jego tożsamość kilka godzin po zdarzeniu dostrzegli go na jednej z ulic Stargardu.
Jak się okazało 21-letni sprawca przestępstwa sporą część gotówki zdążył wydać na nowe buty, spodnie, kurtkę i plecak, które miał już na sobie.
Natomiast w rozmowie z mundurowymi oświadczył, że pozostałą sumę wydał między innymi na spłacenie długów.

- To jednak było kłamstwo, a zatrzymany najwyraźniej nie przewidział, że będzie przeszukiwany. Podczas tych czynności mundurowi w nogawce mężczyzny ujawnili portfel z zawartością ponad 1.000 złotych - informuje podkom. Łukasz Famulski.

Podejrzewany był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. Do czasu wytrzeźwienia przebywał w policyjnym areszcie, a w sobotę usłyszał zarzut kradzieży, który zgodnie z kodeksem zagrożony jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKIKomentarze

Ptasi mozg,
Ot i sie dorobil...! Brawo Policja i tak trzymac !!
2016-02-02 00:19:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie