Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Trzy promile i jechał

Data publikacji: 02 maja 2016 r. 16:40
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Trzy promile i jechał
 

Białogardzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie miał prawa jazdy, miał za to ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może także orzec wobec kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na jednej z białogardzkich ulic policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli opla astrę. Przyglądając się pojazdowi zaczęli podejrzewać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca nie reagował na żadne sygnały i przyspieszając odjechał. Po chwili wjechał na posesję, gdzie został zatrzymany.

Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, iż mężczyzna prowadził pojazd posiadając trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

Sprawcy, 26-letniemu mieszkańcowi Białogardu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Za prowadzenie bez uprawnień grozi mu także grzywna, a dodatkowo sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Polak nie PO-trafi,
2016-05-03 11:26:46
Najpierw otwieramy ile sie da... tak Punktow jak i Sklepow Monopolowych czynnych "25" godz/dobe... a pozniej dziwimy sie, ze dzieje sie to co sie dzieje...? Glowna wina lezy u Rzadzacych Krajem, Wojewodztwami, gdzie o Gminach i Powiatach juz nie wspomne ! Kilka miesiecy temu w Dani, Policja zatrzymala Polaka ktory przyznal sie ze pil Non-Stop przez 2 tygodnie i prowadzil samochod "tylko zygzakiem"... majac okolo 7 promili alkoholu we krwi - gdzie Facet pobil automatycznie i Dunski rekord pijanstwa !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA