Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Trzy dni premier Ewy Kopacz

Data publikacji: 08 października 2015 r. 17:35
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Trzy dni premier Ewy Kopacz
 

Najprawdopodobniej trzy dni premier Ewa Kopacz spędzi na Pomorzu Zachodnim. W niedzielę, jako szefowa Platformy Obywatelskiej, ma wziąć udział w spotkaniach wyborczych. Wiele wskazuje na to - jak mówi Sławomir Nitras, że w poniedziałek premier będzie w świnoujskim gazoporcie. We wtorek poprowadzi wyjazdowe posiedzenie rządu w Szczecinie.

W niedzielę Ewa Kopacz z Gorzowa Wielkopolskiego najprawdopodobniej przyjedzie do naszego województwa. W czwartek, kiedy zamykaliśmy bieżące wydanie „Kuriera”, plan wizyty był jeszcze dopinany. Najpewniej jednak w niedzielę o g. 13 lub 14 szefowa PO będzie w Stargardzie Szczecińskim na dużym spotkaniu wyborczym. Czym przyjedzie do miasta?

- To tajemnica - mówi Sławomir Nitras, doradca premier rządu i „dwójka” na sejmowej liście PO w okręgu szczecińskim.

Zdradza jednak, że Ewa Kopacz przejdzie się ulicami Stargardu. Ale wody w usta nabiera ponownie przy pytaniu, jakie inne miejscowości odwiedzi w niedziele przewodnicząca Platformy.

W poniedziałek po regionie będą podróżować ministrowie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, m.in. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego, będzie w Koszalinie i Stargardzie, a wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak najpierw w Stargardzie a następnie w Szczecinie.

- Wiele na to wskazuje, że premier Ewa Kopacz będzie w poniedziałek w Szczecinie i w gazoporcie w Świnoujściu - mówi Nitras.

Nie udało się nam potwierdzić, czy szefowa rządu oficjalnie otworzy gazoport.

- Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi, przyjedzie do nas w poniedziałek wieczorem. To już informacja potwierdzona. We wtorek będzie w Stargardzie i Mirosławcu - mówi wicemarszałek Jarosław Rzepa, lider sejmowej listy PSL w okręgu szczecińskim.

Minister Sawicki będzie tego dnia też w Szczecinie, bo we wtorek pierwszy raz w historii rządu RP będzie mieć wyjazdowe posiedzenie w stolicy Pomorza Zachodniego. Najprawdopodobniej gabinet Ewy Kopacz będzie obradować w gmachu Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego.

Jakimi sprawami się zajmie?

- Spodziewam się rozporządzenia dotyczącego przebiegu drogi S6 - mówi Sławomir Nitras.

Chodzi o wpisanie planowanej obwodnicy zachodniej Szczecina wraz z tunelem pod Odrą (przeprawa Police-Święta) do sieci dróg krajowych, a dokładnie o włączenie jej w przebieg budowanej drogi ekspresowej S6 (Szczecin-Trójmiasto). Taka decyzja pozwoli myśleć o finansowaniu obwodnicy ze środków z budżetu państwa. ©℗

Magdalena SZCZEPKOWSKA

Na zdjęciu: Na jakie rozporządzenie rządu liczy w Szczecinie Sławomir Nitras, doradca premier Ewy Kopacz?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jaki premier taki termin
2015-10-12 12:50:24
Termin wedle donakda i jego urzedasow przydupasow to byl CZERWIEC 2014 anie pazdzirnik 2015!!!!
Nie
2015-10-12 07:45:32
Nie. ATT
@ATT
2015-10-10 21:12:29
Znowu manipulujesz. Nie ma zwolenników aborcji. Są zwolennicy prawa kobiet do aborcji, a to zupełnie coś innego. Legierski głosował na Dudę z PiS-u(!) i co? Ubyło mu coś? Coś mu się stało? A miał się świat zawalić jak Bronisława nie wybierzemy. Autostrady wybudowano na krzywdzie zlicytowanych, a nawet posadzonych w pasiaki polskich w większości drobnych przedsiębiorców. Nad tym nie można przejść do porządku dziennego chwaląc PO, że do Gorzowa da się jechać. A do Świnoujścia? Doopa! Jeśli Twoim zdaniem tłumy głosują przeciw, to gdzie były tłumy przez ostatnich 8 lat? Tłumy ulegają propagandzie (a ta jest i była POwska) do czasu, aż własna doopa nie okaże się goła i właśnie nadzedł ten czas, że propaganda nie działa, bo doopa goła. Polacy nie wyjechali na Zachód za kaską jak twierdzisz, tylko dla odszukania możliwości do życia, bo POlska oferowała im na przeżycie tylko chwilówki i świeże powietrze. Nazywasz godną szacunku postać pana Macierewicza "kreaturą", to wskazuje na Twoje urobienie przez POwską propagandę, ale ona mówi Ci, że masz go nienawidzić, ale nie mówi dlaczego, za co? Potrafisz podać 3 powody dla których nazywasz Macierewicza "kreaturą". Potrafisz?... Nie wygłupiaj się i głosuj na PiS, tak jak ja!
@na złość mamie zagłosuję na PiS
2015-10-10 15:51:08
Po pierwsze to nigdzie nie napisałem, że zagłosuję na PO. Po drugie - to co napisałeś to jest właśnie objaw ogłupienia mediami. I dokładnie wiem jakimi, bo je dość regularnie przeglądam. Nie wymienię, bo nie zasługują w mojej opinii na istnienie. Ateista i zwolennik aborcji głosuje na PiS. No toś takim mniej więcej geniuszem jak jakiś Legierski - też chyba na Dudę głosował. Dobre. Po trzecie - już to pisałem, ale rzucasz toposami, dowal jeszcze drzwi od stodoły czy inne bździle. Ja Ci odpisałem na uwagę o syndromie sztokholmskim. Ale analityczne podejście do tych prawd i półprawd i gównoprawd przekracza moje możliwości czasowe. Więc hasłowo odpowiem tylko na 2 kwestie: 1.autostrady - tak, polscy podwykonawcy zostali okradzeni, było w pytę nadużyć. Ale koniec końców te autostrady wreszcie są. Jest też ta nieszczęsna S3, może i niedokończona, ale wystarcza, by bezpiecznie minąć Gorzów w 50 minut od wyjazdu ze Szczecina. 2. kwestia. Polacy wyjechali za chlebem. I chwała Unii za to, że mogą. I to nie rząd ma ich za nic, tylko to oni mówią jasno - ważniejsza dla nas kaska. Ich uczestnictwo (frekwencję) w wyborach uznałbym za symboliczne, gdyby nie to, że WSZYSTKIE głosy z okręgów poza granicami dopisuje się do list warszawskich. Wtedy te kilkadziesiąt tysięcy głosów robią. Stąd tam się posyła kreatury pokroju Macierewicza. W pozostałych częściach tego bełkotu grzebać nie mam zamiaru. Bo coraz bardziej czasu szkoda. Dość powiedzieć, że Polakom poza wielkimi zrywami w trudnych momentach historii brakuje zwykłego racjonalizmu. Tłumy dają się złapać na tanie hasełka, tłumy najczęściej głosują przeciwko, tłum w dodatku lubi dop...ć wrogowi. Więc wystarczy wroga pokazać - a to Układ, a to WSI, a to media, a to Żydzi, a to Murzyni, uchodźcy, geje, cykliści, kapitan Wrona, Pendolino, dolomit... Tłumy również szybko zapominają o poprzednich wrogach. Dlatego przy korytku się wciąż pasą Kalisze i Milery. I trudno. Tak jak pisałem - jeśli PiS będzie rządził - uszanuję ten wybór. I być może nawet się ucieszę. Bo po kilku latach z tego wysokiego stołka spadną ciężko na dupsko po raz, mam nadzieję, ostatni. Na tym kończę udział w tej żałosnej dyskusji, która nic nie wnosi gdyż nie tacy jak ja decydują o trendach wyborczych. O tym decydują ludzie, skądinąd uczciwi w większości, ale naiwni i zmanipulowani. Praw fizyki ani ekonomii nie zmieni ani alternatywna arytmetyka, logika ani żadna wiara. Na ten moment w historii żaden ze znanych mi bogów nie ma zamiaru nalewać z pustego w próżne. O czym PiS, ojciec Rydzyk i nasz wielki sojusznik, Watykan z najlepszą, bo szwajcarską armią świata doskonale wie.
Głosuję na PiS
2015-10-10 12:19:07
@ATT - proszę Cię nie manipuluj. O PRL mówimy, że potrzebna jest dekomunizacja i lustracja, żeby oczyścić życie społeczne, a nie, że wtedy było lepiej. To Ty i Twoje POwskie (publiczne) i UBeckie (prywatne) media macie za autorytety różnych generałów zasłużonych w utrwalaniu komuny i zniewolenia narodu z różnych "polskich" wywiadów, SB, WSI. Czy to, że oni pouczają Cię z ekranów telewizorów Ci nie ubliża? Bo mi tak. Co Ty widzisz w tym PO poza propagandą godną Macieja Szczepańskiego z czasów PRL? Nie dostrzegasz, że wszystko co robią, to robią po najwyższych cenach, często z krzywdą dla polskich podwykonawców (np. autostrady, stadion narodowy), kupują drogie produkty za granicą importując do Polski bezrobocie (np. pociągi, helikoptery), w tym czasie na polecenie Brukseli zamykają polskie zakłady (np. stocznie), wyprzedają polską tkankę infrastrukturalną (np. energetyka) i strategiczną (np.chemia), która mogła by być naszą specjalizacją w zglobalizowanym świecie. Bezczynnie tez przyglądają się wyprzedaży ziemi rolnej, złóż (np. gaz, miedź) i czynią zakusy na lasy. Za nic mają też Polaków, którzy z Polski w różnych okolicznościach wyjechali i kiedyś i całkiem niedawno, a w zamian chcą nam na polecenie obcych stolic zaimportować szalenie niebezpieczne i agresywne plemię islamskie. Jeździmy po świecie i widzimy jak wyglądają miasta multikulti i tamtejsze stosunki społeczne. Nie chcemy tego u siebie i mamy prawo nie chcieć wbrew temu, co twierdzi usłużna nie-Polakom propaganda. Dziś nie czas na spory o sprawy drugorzędne. Ja jestem ateistą, kler uważam za pijawki publicznego grosza, jestem za prawem kobiet do aborcji i za prawem par heteroseksualnych do in vitro, ale w oblicz zagrożenia istnienia Polski i jej rozwodnienia w pseudo europejskich odmętach przez karierowiczów pokroju Donalda głosuję na partię, która daje rękojmię, że do tego nie dopuści. I Ciebie też do tego namawiam!
@głosuje na PiS
2015-10-10 09:35:36
Gdym miał być ofiarą syndromu sztokholmskiego, to raczej wobec PRL. Bo wtedy czułem istotnie się zniewolony, przestraszony i nie rozumiałem, skąd się bierze całe to zło. Teraz masa takich jak Ty głosuje na PiS i krzyczą "nawet za komuny było lepiej". Otóż nie było. Ale tzw. masom może się wydawać, że było lepiej, bo nie było zbyt wielu odniesień i w dodatku wspomnienia z tych czasów kojarzą im się z młodością.
Głosuję na PiS
2015-10-09 17:46:15
@ATT - syndrom sztokholmski?
Paweł
2015-10-09 17:19:35
do @Paweł - ze szczeniakami i prostakami nie rozmawiam. Ja podaję fakty, Ty obelgi. Typowy śmieć platormiany z Ciebie.
@Paweł
2015-10-09 12:09:22
Gdzie? W d...e, chciałoby się odpowiedzieć. Jak nie widzisz zmian, to nie dość że jesteś tym nieudacznikiem, to w dodatku chyba niewidomym lub bezrozumnym. =============================================== Oczywiście, zapewne wiele rzeczy można było zrobić lepiej, szybciej, taniej. Ale powtarzanie tych bzdur pomieszanych z półprawdą,prawdą i debilnymi toposami o Polsce w ruinie i złej Unii i w ogóle paśmie nieszczęść jest po prostu nudne do urzygu. =============================================== Każda nowa koalicja będzie robiła dokładnie to samo, na co pozwala budżet i koniunktura. Tak samo będzie rosła biurokracja, tak samo będą kraść i kombinować, tak samo będzie coś się udawało a coś nie. Byleby jednak coś robili. =============================================== Ja się obawiam jednak, że priorytetami PiSu będą zemsta, szukania układów, wymienianie ludzi,skok na media, szukanie fałszerstw wyborczych, walka z aborcją, in-vitro, związkami bez ślubu kościelnego, budowanie jednych pomników, burzenie innych, budowanie alternatywnej narracji o katastrofach lotniczych itp. Na gospodarkę i inwestycje zabraknie czasu i możliwości. O ile PiS będzie rządził to z trudem dotrwa do końca kadencji w mojej opinii i będą znów płakać, że cały świat, Europa, opozycja, wulkany i pogoda były przeciw, ale chcieli dobrze lecz się nie udało. =============================================== Ale taki jest urok demokracji i niech wygra głos ludu, choćby ten był ciemny i brunatny i sterowany z ambony i radia lampowego. =============================================== ATT
Janusz
2015-10-09 10:09:16
Nic nie uratuje Kopaczową i PO. Żadne wyjazdowe posiedzenia rządu, żądne idiotyczne obietnice, mamienie ludzi i próby pokazania się jako wódz Narodu. Po latach rządów PO/PSL została tylko ....i kamieni kupa.
wania
2015-10-09 09:36:09
a skąd weźmie pierdolino do szczecina? przejachałaby się chrobrym najlepiej zimą, dupa by przymarzła do dechy a bieńkowska powiedziałaby "taki mamy klimat..." :)
Paweł
2015-10-09 09:15:25
@kupa komentarzy... przecież teraz tak mamy. Głosowałeś na wiele obiecujące PO i szkodę zrobiłeś wszystkim. Gdzie zmniejszenie biourwokracji? Jest jej przeogromny rozrost, zarówno przepisowy jak i dupourzędasowy. Gdzie niższe podatki? Wszystkie wyższe i wprowadzone nowe! Gdzie wolność, jeśli Polska zajmuje czołowe miejsce w inwigilacji, raport Apple mówi, że na 360tys wniosków, 241tys pochodziło z Polski!? A afera za aferą? A niszczenie firm przez skarbówkę? A ustawa 1066, mówiąca o tym, że obce formacje mundurowe mogą działać w Polsce jak miejscowe siły, gdy zostaną o to poproszone przez nie-rząd? Gdzie most/tunel w Świnoujście? Gdzie dokończona S3?Gdzie remont chociwelki? Gdzie masa obwodnic i dróg? Tylko likwidacja szkół, szpitali, budowa muzeów, orlików .Do tego dochodzi masowa wyprzedaż polskiej ziemi i dochodowych firm (wygrana, na szczęście, walka z nie-rządem o PŻB) Pisać można godzinami.
typ
2015-10-09 08:49:56
Kopacz, czyli grabarz PO, przyjeżdża karawanem...
kupa komentarzy...
2015-10-09 08:15:45
... od nieudaczników. Zagłosujcie na tych co obiecują więcej. Na lewicę, na PiS, na kogo tam chcecie. Wam lepiej nie będzie. Ale jest szansa, że dzięki Wam będzie też gorzej pozostałym. Tylko nie jęczcie wtedy, że 6 zł za godzinę, że umowy śmieciowe, że na czynsz nie ma, że oświata niedoinwestowana,
Dajcie spokój
2015-10-09 05:59:10
Dlaczego komentatorzy są tacy naiwni i wysyłają doradcę pani Premier do uczciwej pracy, która jest wyłącznie dla zwykłych, uczciwych obywateli. Przecież ten człowiek już pokazał, co potrafi. Czy cofanie na autostradzie i rozbicie samochodu Sejmiku Województwa (nie będąc jego pracownikiem) to za mało?
Kopaczka studni PO czasie,
2015-10-08 23:35:49
Taak.., teraz jak juz sie PO-stkomunistom "pali grund PO-d nogami"...( ! ) to szybko zaczynaja jeszcze studnie Kopac i z daleka od Warszawy... tj. w Wojewodztwie Szczecinskim...! !
Stargard ma doświadczenie w gromkich powitaniach
2015-10-08 20:34:45
Stargardzianie! Pamiętamy jak godnie powitaliście Brónka, jak Was nawiedził w kampanii. Cała Polska z uznaniem mówiła o tym powitaniu. Przywitajcie i Ewę Peron godnie!
Obiecanki, cacanki, a lemingom radość.
2015-10-08 20:30:13
Teraz o S-6 będą dyskutować? A przed wyborami samorządowymi POwski marszałek województwa zawierał porozumienie dla województwa z rządem i S-3 wpisywał na listę rezerwową. To może najpierw z wcześniejszych obiecanek się wywiązać?
antypeło
2015-10-08 19:17:21
nie wpuszczać do Szczecina POgonić
@wojtek
2015-10-08 19:08:50
Ci gangsterzy ze Świdnicy wcale nie udawali sympatyków PO. Oni naprawdę popierają Platformę. Zobacz wyniki głosowań w zakładach karnych. Partia Oszustów zbiera tam zawsze po 90%.
@
2015-10-08 18:12:07
Wstydu nie ma? Gdzie byli przez ostatnie 8 lat ? Teraz z wazeliną tyłki smarować przychodzi ? Trochę za późno !!! Teraz to już dziękujemy.
były wyborca PO
2015-10-08 18:05:05
Zejdź z oczu człowieku i POkaż ,że coś POtrafisz biorąc się do "uczciwej pracy" , jeżeli się wykażesz ludzie to docenią. PRECZ Z PLATFORMĄ OSZUSTÓW !!!!!
wojtek
2015-10-08 18:00:02
Czy Kopacz będzie po raz tysięczny przesuwać termin otwarcia gazoportu? Weźmie ze sobą gangsterów, którzy będą udawać sympatyków PO jak to miało miejsce ostatnio w Świdnicy? P.S. do moderatora": puszczacie tylko peany dziękczynne ku czci Pani Premier? A trawa już POmalowana na zielono?
wojtek
2015-10-08 17:33:20
Kłamczyńska będzie w Gazoporcie po raz tysięczny przesuwać termin otwarcia? Czy weźmie ze sobą gangsterów, którzy będą grać rolę sympatyków PO, jak to się okazało ostatnio w Świdnicy?
Obśmiałem się jak norka
2015-10-08 17:27:24
Tak to jest, jak pożar, to kopią studnie. Nie zemną te numery, obiecanki cacanki!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA