czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poseł PO rozdaje nagrody

Poseł PO rozdaje nagrody

Poseł PO rozdaje nagrody
Data publikacji: 2016-03-07 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1803 122660

Złoty mikrofon dla Edwarda Kosmala, a złoty stołek dla Jana Białkowskiego - poseł Sławomir Nitras rozdaje prezenty, ale wcale nie chce być uprzejmy.

Zdaniem Sławomira Nitrasa z PO, doradcy w rządzie Ewy Kopacz, przygotowana w ub.r., jeszcze przez koalicję PO-PSL, ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego, była dobra. A rząd Beaty Szydło, który zablokował jej wejście w życie, wyrządził szkodę polskim rolnikom.

- Gdzie dziś są obrońcy polskiej ziemi? Dlaczego nie wyjeżdżają na ulice Szczecina swoimi traktorami? Dlaczego nie manifestują pod Urzędem Wojewódzkim? - pytał w poniedziałek poseł Nitras. I sam odpowiadał: - Bo jeden z panów, którzy kiedyś protestowali, został dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie. Doceniamy ten sukces i wręczamy złoty taboret.

Jan Białkowski został nagrodzony ładnym stołkiem. Na nagrodę załapał się także Edward Kosmal, szef Solidarności Rolników Indywidualnych na Pomorzu Zachodnim, który od niedawna zasiada w Radzie Nadzorczej Radia Szczecin.

- Stał się nadzorcą dziennikarzy mediów publicznych - kontynuował Nitras. - Osiągnął duży sukces - podkreśli.

I symbolicznie wręczył Kosmalowi (położył przy jego zdjęciu) złoty mikrofon.

Swoje ironiczne słowa Sławomir Nitras poprzedził wyjaśnieniem, dlaczego jego zdaniem, zmiany, które wprowadza PiS, uderzają w polskich rolników.

- Jedna trzecia środków finansowych, które wypracowuje Agencja Nieruchomości Rolnych, miała zostać w agencji  i wspierać rolników (zgodnie z projektem PO-PSL - red.). Było też przewidziane prawo pierwokupu przez ANR i sąsiada - rolnika. Poza tym, ustawa, której wejście w życie zablokował PiS, zabezpieczała w 100 proc. dziedziczenie przez najbliższych członków rodziny - mówił poseł.

Nitrasowi nie podoba się wprowadzony przez PiS 5-letni zakaz zakupu ziemi z ARN.

- Polscy rolnicy mają plany inwestycyjne, chcą się rozwijać, a ten zakaz w nich uderza. Trzeba bić na alarm, bo ogranicza się możliwości konkurowania naszych rolników - podkreśla Nitras. ©℗

(masz)

Na zdjęciu: Sławomir Nitras rozdaje nagrody: złoty mikrofon dla Edwarda Kosmala i złoty stołek taboret dla Jana Białowskiego.

Fot. Robert Stachnik

 

Poseł PO rozdaje nagrody

Komentarze

krytyk PO
Lepiej siebie , by nagrodził za ten "ogrom sukcesów" dla regionu :))) Oddaj kasę za "skasowaną" marszałkowską limuzynę na trasie zamkowej , chyba jaśnie panu wystarczy z czasów "EuroPOsłowania " Niech cię zmiecie wiatr historii raz na zawsze , a ludziom ,którzy cię wybrali PO raz kolejny POlecam zmienić lekarza... Udanego dzionka !!
2016-03-08 07:20:54
@SEDINA
Jesteś w błędzie. W owym czasie mianowano (byłego już dziś ) skarbnika PO , do rady nadzorczej wodociągów i jeszcze w kilka innych miejsc. Dośc głośno było o przychodni portowej i WOMP. To nie było po układzie partyjnym ???
2016-03-07 21:27:38
Już PO was.
Nitras tylko ujadanie ci POzostało.
2016-03-07 20:30:46
:))
- Gdzie dziś są obrońcy polskiej ziemi? Dlaczego nie wyjeżdżają na ulice Szczecina swoimi traktorami? Dlaczego nie manifestują pod Urzędem Wojewódzkim? - pytał w poniedziałek poseł Nitras. I sam odpowiadał: - Bo jeden z panów, którzy kiedyś protestowali, został dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie. Doceniamy ten sukces i wręczamy złoty taboret. Jan Białkowski został nagrodzony ładnym stołkiem. Na nagrodę załapał się także Edward Kosmal, szef Solidarności Rolników Indywidualnych na Pomorzu Zachodnim, który od niedawna zasiada w Radzie Nadzorczej Radia Szczecin. - Stał się nadzorcą dziennikarzy mediów publicznych - kontynuował Nitras. - Osiągnął duży sukces - podkreśli. coz trudno sie nie zgodzic, troche smiechu zawsze sie przyda nawet od Pana Sławka o ktorym wiele osob nie wie ale kiedys byl w partii Korwina ;-)) mieszkancy miasta Szczecina rzadaja blokad traktorowych !!!!
2016-03-07 20:19:42
@Sedina
Nie obrażaj ludzi. Pan Kosmal jest absolwentem Akademii Rolniczej (dziś ZUT).
2016-03-07 20:16:10
janusz
Nitras jest ostatnią osobą mająca prawo do krytyki kogokolwiek. Wielokrotnie udowodnił miałkość swoich ocen i chamski stosunek do innych. Przeinaczanie faktów to jego specjalność.
2016-03-07 18:20:21
Sedina
1. Wodociągi podlegają pod Prezydenta Szczecina - nic Nitrasowi do delegowania dentysty do rady nadzorczej. 2. Jednak wolałbym na stołku w Radio Szczecin dentystę niż rolnika - przecież ten jegomość ledwo co liczy do dziesięciu. Czas komuny wraca - za poparcie partii - stołek
2016-03-07 18:13:46
@
"Branżowy walc" Pamięta pan te piosenkę? tej starej płyty jęki ?. Jeśli nie to tak dla przypomnienia. https://www.youtube.com/watch?v=EJNDAD_dk9o
2016-03-07 16:46:02
Panie Nitras
Idź pan w jasną holere. ZaPOmniał pan jak za pana czasów w radzie nadzorczej wodociągów był dentysta ?? - profesjonalista z branży ścieków, choć kto wie ? Ja zaś panu przyznaję tytuł złotego "Belmondo", bo jedyne co pan potrafi to pluć na innych i oczywiście występy przed kamerami i publicznością której to na widowni coraz mniej. To juz nie " nitas szoł " to już " nitras komedio_-dramat". Nie błaznuj człowieku
2016-03-07 16:31:06
j-23
Nitras powinien sobie przyznać nagrodę za jazdę pod prąd na autostradzie...
2016-03-07 16:23:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie