niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poseł PO rozdaje nagrody

Poseł PO rozdaje nagrody

Poseł PO rozdaje nagrody
Data publikacji: 2016-03-07 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1719 122660

Złoty mikrofon dla Edwarda Kosmala, a złoty stołek dla Jana Białkowskiego - poseł Sławomir Nitras rozdaje prezenty, ale wcale nie chce być uprzejmy.

Zdaniem Sławomira Nitrasa z PO, doradcy w rządzie Ewy Kopacz, przygotowana w ub.r., jeszcze przez koalicję PO-PSL, ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego, była dobra. A rząd Beaty Szydło, który zablokował jej wejście w życie, wyrządził szkodę polskim rolnikom.

- Gdzie dziś są obrońcy polskiej ziemi? Dlaczego nie wyjeżdżają na ulice Szczecina swoimi traktorami? Dlaczego nie manifestują pod Urzędem Wojewódzkim? - pytał w poniedziałek poseł Nitras. I sam odpowiadał: - Bo jeden z panów, którzy kiedyś protestowali, został dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie. Doceniamy ten sukces i wręczamy złoty taboret.

Jan Białkowski został nagrodzony ładnym stołkiem. Na nagrodę załapał się także Edward Kosmal, szef Solidarności Rolników Indywidualnych na Pomorzu Zachodnim, który od niedawna zasiada w Radzie Nadzorczej Radia Szczecin.

- Stał się nadzorcą dziennikarzy mediów publicznych - kontynuował Nitras. - Osiągnął duży sukces - podkreśli.

I symbolicznie wręczył Kosmalowi (położył przy jego zdjęciu) złoty mikrofon.

Swoje ironiczne słowa Sławomir Nitras poprzedził wyjaśnieniem, dlaczego jego zdaniem, zmiany, które wprowadza PiS, uderzają w polskich rolników.

- Jedna trzecia środków finansowych, które wypracowuje Agencja Nieruchomości Rolnych, miała zostać w agencji  i wspierać rolników (zgodnie z projektem PO-PSL - red.). Było też przewidziane prawo pierwokupu przez ANR i sąsiada - rolnika. Poza tym, ustawa, której wejście w życie zablokował PiS, zabezpieczała w 100 proc. dziedziczenie przez najbliższych członków rodziny - mówił poseł.

Nitrasowi nie podoba się wprowadzony przez PiS 5-letni zakaz zakupu ziemi z ARN.

- Polscy rolnicy mają plany inwestycyjne, chcą się rozwijać, a ten zakaz w nich uderza. Trzeba bić na alarm, bo ogranicza się możliwości konkurowania naszych rolników - podkreśla Nitras. ©℗

(masz)

Na zdjęciu: Sławomir Nitras rozdaje nagrody: złoty mikrofon dla Edwarda Kosmala i złoty stołek taboret dla Jana Białowskiego.

Fot. Robert Stachnik

 

Poseł PO rozdaje nagrody

Komentarze

krytyk PO
Lepiej siebie , by nagrodził za ten "ogrom sukcesów" dla regionu :))) Oddaj kasę za "skasowaną" marszałkowską limuzynę na trasie zamkowej , chyba jaśnie panu wystarczy z czasów "EuroPOsłowania " Niech cię zmiecie wiatr historii raz na zawsze , a ludziom ,którzy cię wybrali PO raz kolejny POlecam zmienić lekarza... Udanego dzionka !!
2016-03-08 07:20:54
@SEDINA
Jesteś w błędzie. W owym czasie mianowano (byłego już dziś ) skarbnika PO , do rady nadzorczej wodociągów i jeszcze w kilka innych miejsc. Dośc głośno było o przychodni portowej i WOMP. To nie było po układzie partyjnym ???
2016-03-07 21:27:38
Już PO was.
Nitras tylko ujadanie ci POzostało.
2016-03-07 20:30:46
:))
- Gdzie dziś są obrońcy polskiej ziemi? Dlaczego nie wyjeżdżają na ulice Szczecina swoimi traktorami? Dlaczego nie manifestują pod Urzędem Wojewódzkim? - pytał w poniedziałek poseł Nitras. I sam odpowiadał: - Bo jeden z panów, którzy kiedyś protestowali, został dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie. Doceniamy ten sukces i wręczamy złoty taboret. Jan Białkowski został nagrodzony ładnym stołkiem. Na nagrodę załapał się także Edward Kosmal, szef Solidarności Rolników Indywidualnych na Pomorzu Zachodnim, który od niedawna zasiada w Radzie Nadzorczej Radia Szczecin. - Stał się nadzorcą dziennikarzy mediów publicznych - kontynuował Nitras. - Osiągnął duży sukces - podkreśli. coz trudno sie nie zgodzic, troche smiechu zawsze sie przyda nawet od Pana Sławka o ktorym wiele osob nie wie ale kiedys byl w partii Korwina ;-)) mieszkancy miasta Szczecina rzadaja blokad traktorowych !!!!
2016-03-07 20:19:42
@Sedina
Nie obrażaj ludzi. Pan Kosmal jest absolwentem Akademii Rolniczej (dziś ZUT).
2016-03-07 20:16:10
janusz
Nitras jest ostatnią osobą mająca prawo do krytyki kogokolwiek. Wielokrotnie udowodnił miałkość swoich ocen i chamski stosunek do innych. Przeinaczanie faktów to jego specjalność.
2016-03-07 18:20:21
Sedina
1. Wodociągi podlegają pod Prezydenta Szczecina - nic Nitrasowi do delegowania dentysty do rady nadzorczej. 2. Jednak wolałbym na stołku w Radio Szczecin dentystę niż rolnika - przecież ten jegomość ledwo co liczy do dziesięciu. Czas komuny wraca - za poparcie partii - stołek
2016-03-07 18:13:46
@
"Branżowy walc" Pamięta pan te piosenkę? tej starej płyty jęki ?. Jeśli nie to tak dla przypomnienia. https://www.youtube.com/watch?v=EJNDAD_dk9o
2016-03-07 16:46:02
Panie Nitras
Idź pan w jasną holere. ZaPOmniał pan jak za pana czasów w radzie nadzorczej wodociągów był dentysta ?? - profesjonalista z branży ścieków, choć kto wie ? Ja zaś panu przyznaję tytuł złotego "Belmondo", bo jedyne co pan potrafi to pluć na innych i oczywiście występy przed kamerami i publicznością której to na widowni coraz mniej. To juz nie " nitas szoł " to już " nitras komedio_-dramat". Nie błaznuj człowieku
2016-03-07 16:31:06
j-23
Nitras powinien sobie przyznać nagrodę za jazdę pod prąd na autostradzie...
2016-03-07 16:23:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie