Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Trzy dni egzaminów w trudnej atmosferze

Data publikacji: 12 kwietnia 2019 r. 17:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Trzy dni egzaminów w trudnej atmosferze
 

W piątek zakończyły się ostatnie w historii egzaminy gimnazjalne, a w poniedziałek zaczną się pierwsze w historii egzaminy ósmoklasistów. Trwający od poniedziałku strajk nauczycieli każdy dzień przebiegu sprawdzianu stawia pod znakiem zapytania.

W Szczecinie trzy dni egzaminów gimnazjalnych przebiegły bez zakłóceń. Dyrektor żadnej ze szkół nie zgłaszał sygnałów o zagrożeniu odwołaniem egzaminów. Każdego dnia dyrektorzy kompletowali składy komisji egzaminacyjnych i prowadzili szkolenia z zakresu procedur dla ochotników spoza szkoły.

Gimnazjaliści w piątek pisali egzaminy z języków obcych. To egzaminy, w których rokrocznie zachodniopomorscy uczniowie wykazują się dużą wiedzą. Michał Chmielewski z Gimnazjum nr 16 w Szczecinie egzamin z języka angielskiego ocenił, jako łatwy. - Egzamin był prosty i wydaje mi się, że każdy sobie z nim poradził - przyznał.

Jak będzie z egzaminem ósmoklasisty, który potrwa od poniedziałku do środy?

- Pracujemy nad tym, aby egzamin odbył się bez przeszkód - powiedział wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska podczas piątkowego briefingu. - Trudno jednak powiedzieć, jak sytuacja będzie się rozwijała w przyszłym tygodniu. Zakładamy jednak, że egzaminy ósmoklasistów uda się przeprowadzić, gdyż z tych informacji, które mamy na dzień dzisiejszy wszystko na to wskazuje.

Wiceprezydent dodał że szczecinianie rozumieją obecną sytuację, większość z nich samodzielnie organizuje opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Zapytany o to czy będą mogły bez przeszkód odbyć się rady klasyfikacyjne w klasach maturalnych, prezydent powiedział, że liczy na to, że uda się je przeprowadzić. Na pytanie o konieczność nadrabianie zaległości w nauce odparł: - Mam nadzieję, że strajk szybko się skończy i nie będzie potrzeby ich nadrabiania. ©℗

(el)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rejtan
2019-04-13 01:00:05
Smutne. Tyle stresu i niewiadomych dla uczniów. W imię czego? Nauczyciel sam sobie organizuje pracę, więc jak się przepracowuje? Widać po wynikach egzaminów i matur. Lwia część nauczycieli się do nauczania nie nadaje i nikt o tym jakoś nie mówi..
@marek
2019-04-12 20:40:46
Wpisz w Google: "16 punktowy plan destabilizacji polski"
marek
2019-04-12 19:51:42
Nie przypominam sobie strajków nauczycieli w PRL czy za rządów PO-PSL. Dostają podwyżki w tym roku i w następnym. o co zatem chodzi?
rodzic
2019-04-12 18:33:09
Dlaczego strajk odbywa się kosztem gimnazjalistów i maturzystów?! Chcą strajkować to niech sobie urządzą strajk głodowy albo niech okupują sejm jak niegdyś matki dzieci niepełnosprawnych! Później będzie, że testy gimnazjalne i matury poszły kiepsko! Przerwa od nauki maturzystom na pewno nie wyjdzie na dobre! W Polsce jest i tak biednie...więc co wszyscy po kolei będą strajkować??? To jakaś zbiorowa histeria... Nauczyciele i tak nie mają mało w porównaniu np.do sekretarzy sądowych, którzy FAKTYCZNIE nie mają czasami przerwy nawet na wc i śniadanie! A pracę mają o wiele bardziej stresującą i cięższą! A co z masowym zatrudnianiem stażystów z PUP za 1017 zł? Też mają strajkować??? Ludzie nie bądźcie zachłanni...z pustego nie nalejesz...drugi etat lub druga praca i do roboty ,a nie do strajku! Teraz nauczyciele, taksówkarze, a później kto...sprzedawcy, piekarze i inny...i kto się z tego cieszy??? Ci którzy chcą Polski Naród skłócić, poróżnić i zniszczyć aby na koniec wymazać NAS z mapy świata...Tragedia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA