Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Trzecia edycja BO - 11 projektów do realizacji

Data publikacji: 06 grudnia 2015 r. 09:43
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Trzecia edycja BO - 11 projektów do realizacji
 
Mniejszym zainteresowaniem cieszyła się trzecia edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Rok temu udział brało ponad 18,5 tysiąca mieszkańców, a teraz oddano jedynie 13 tys. 629 głosów. Pewnych realizacji w 2016 roku na razie jest 10 projektów o łącznej wartości 1 mln 409 tys. 385 zł.

Głosowanie potwierdziło, że aktywność obywatelska przenosi się do Internetu, bo w formie papierowej oddanych zostało 4376 głosów. Nieważnych było 368. Prezydent Piotr Jedliński przeznaczył półtora miliona złotych na wybrane przez mieszkańców projekty. Ostatecznie w puli zmieściło się 10, ale to nie koniec zauważania potrzeb koszalinian.

- Będzie realizowanych nie dziesięć, a jedenaście projektów, bo zaproponowany remont siedziby Teatru Propozycji „Dialog" czeka na procedury przetargowe - powiedział prezydent miasta, który obiecuje sto tysięcy złotych na ten cel.

Jakie projekty zdobyły największe uznanie mieszkańców? Są to kolejno: Sekundniki - wyświetlacze odmierzające czas do zmiany światła na skrzyżowaniach świetlnych; Dom Harcerza - bezpieczeństwo, edukacja, wychowanie; Ścieżka rowerowa przy deptaku ul. Zwycięstwa; Oznaczenie czerwoną - antypoślizgową farbą istniejących już przejazdów rowerowych przez jezdnię na terenie miasta Koszalin; Miejski wybieg dla psów; Ścieżka rowerowa w ciągu ulic: Franciszkańskiej i Batalionów Chłopskich z wykorzystaniem kładki nad Dzierżęcinką; Piknik Park lub Piknik Skwer - miejsce do grillowania i piknikowania dla mieszkańców; Od Juniora do Seniora - Rodzinny plac rekreacyjny "Jacek i Agatka"; Budowa dziesięciu zdrojów (wodotrysków) ulicznych wody pitnej w przestrzeni publicznej miasta; Murale historyczne - 4 wielkoformatowe malunki na ścianach budynków w kilku miejscach, przedstawiające ulice dawnego Koszalina. 
Warto przypomnieć, że do wstępnej fazy mieszkańcy zgłosili aż 73 projekty, aby ostatecznie wybierać spośród 20 wyselekcjonowanych. Dlaczego zatem odzew ostateczny był gorszy niż przed rokiem?

- Tym razem nie było projektów, które integrowały jedno środowisko, na przykład danej szkoły, co bywało zachętą do masowego głosowania - twierdzi Tomasz Czuczak, sekretarz miasta i koordynator przedsięwzięcia. ©℗

Tekst i fot. (m)

na zdjęciu: Po otrzymaniu dyplomów grupa autorów - laureatów konkursu, stanęła do pamiątkowego zdjęcia w zmodernizowanej sali konferencyjnej ratusza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MarcysiaaN
2015-12-09 10:37:03
Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Znalazlam w internecie dobry sposob na odchudzanie, wpiszcie sobie w google - xxally radzi jak szybko schudnac

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA