Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Trzech chętnych na przebudowę kąpieliska w Dąbiu

Data publikacji: 2019-11-21 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-22 12:51
Trzech chętnych na przebudowę kąpieliska w Dąbiu
Za sprawą przebudowy kąpielisko Dąbie ma się zmienić. Diametralnie i na lepsze. Do dyspozycji szczecinian już w… 2021 r.  

Kiedy wreszcie ruszy przebudowa kąpieliska Dąbie? Trzy firmy - z Polic, Poznania i Szczecina - złożyły oferty przetargowe. Za realizację inwestycji oczekują od około 9,5 do blisko 10,2 milionów złotych. Przetarg ma spore szanse na pozytywne rozstrzygnięcie, skoro miejska rezerwa budżetowa na ten cel oscyluje właśnie wokół 9 milionów złotych.

Przebudowa miejskich kąpielisk prawobrzeża powraca co sezon. Od lat. Jednak realizacja ambitnych planów dla Dziewoklicza i Dąbia nadal pozostaje jedynie w sferze projektów i wizualizacji. Dlatego infrastrukturze plaż prawobrzeża wciąż zawstydzająco daleko do spełnienia oczekiwań szczecinian i realiów XXI wieku.

Tym razem ma być przełom. Choć dotychczas wybierane w kolejnych przetargach firmy odmawiały podpisania umowy wykonawczej, więc nie dochodziło nawet do przekazania im placu budowy. Pomimo że i tym razem procedura przetargowa się przedłużyła. Dlatego 18 października - jak zapowiadano - Zakład Usług Komunalnych nie zdołał wskazać chętnych do przebudowy kąpieliska.

Z miesięcznym późnieniem, ale wreszcie Centrum Informacji Miasta podaje, że „trwa analiza ofert" złożonych przez trzy firmy zainteresowane realizacją tejże gminnej inwestycji. W tej konkurencji najtańszą złożyło szczecińskie Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI, bo opiewającą na niespełna 9,5 mln zł. Nieco droższą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Inżynieryjne INMEL (spółka z o.o.) z Poznania - za przebudowę kąpieliska żądając ponad 9,9 mln zł. Natomiast najdroższy kosztorys wykonawczy przedstawiła firma z Polic - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LIK-BUD Kazimierz Palacz, bo na sumę blisko 10,2 mln zł.

Zakres prac objętych zamówieniem jest szeroki. W projekcie budowlanym przewidziano m.in. remont i rozbudowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, budowę instalacji i kanalizacji sanitarnej wraz przyłączeniem do miejskiej sieci kanalizacyjnej, modernizację i rozbudowę oświetlenia wzdłuż ciągów pieszych, remont i rozbudowę zewnętrznej instalacji energetycznej, montaż pomostu pływającego dla służb ratowniczych, a zatem już nie ogólnodostępnego. Następnie: postawienie budynku socjalno-sanitarnego, remont i przebudowę ciągów pieszych, przy których zostanie postawionych sporo ławek, a ponadto renowację placu przy plaży, budowę tzw. wiaty gastronomicznej, remont istniejącego murka z budową trejaży, montaż stołów szachowych i drewnianych piknikowych, wykonanie placu zabaw dla małych dzieci oraz starszych. Na terenie kąpieliska zostanie również zorganizowana plenerowa siłownia, parking rowerowy ze stojakami, wykonany nowy murek wygradzający plażę i wreszcie (po skandalu związanym z wycinką wiekowych drzew przy plaży, jeszcze przed wejściem w życie lex Szyszko) efektownie urządzona zieleń.

Na wzór parku Wolności w Podjuchach, także na kąpielisku Dąbie - jak zapowiada ZUK - ma zacumować nie tylko statek atrakcji, czyli ze zjeżdżalniami, drabinkami i pomostami, ale także charakterystyczna piramida linowa. Wszystko to - a może jeszcze więcej - do dyspozycji szczecinian w… 2021 roku. O ile procedura przetargowa zakończy się sukcesem, a wybrany w przetargu wykonawca faktycznie przejmie plac budowy i wywiąże się z 370-dniowego terminu realizacyjnego.

(an)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dąbiak
2019-11-22 09:41:09
lepiej zajmijcie się terenami na Narzędziowej,Stacyjnej,Nurkowej bo same chęchy i zarośla od 1945 wychodzi się ze stacji to ciemności jak na jakimś odludziu
mieszkaniec
2019-11-22 09:35:24
może byście zrobili parking dla samochodów przy przychodni na Gryfińskiej obok jest olbrzymie podwórko na Klombowej 1 wystarczy przesunąć płot i byłoby miejsce dla 10 samochodów i dokończcie remont Bośniackiej bo dzieci idąc do szkoły skręcają sobie nogi na tych jombach a nie zajmujecie się pierdołami
Aaaaaa
2019-11-21 22:55:54
Dzieci z Dąbia i tak wszystko zniszczą
Juras
2019-11-21 14:10:40
Dzielnica zapomniana chyba bardziej niż dzielnice północne. Zmarnowany ogromny potencjał tego miejsca.
Antoni
2019-11-21 12:28:34
Przecież prawie była podpisana umowa na kąpielisko w Dziewokliczu ale sprawa umarła. Teraz powraca ale w innym rejonie. Chyba rozchodzi się o finanse, bo Dąbie ma być nieco tańsze
10 mln
2019-11-21 11:07:32
10 mln za wycięcie wszystkich drzew i postawienie kilku drewnianych domków? Co tam ma powstać nowego, czego teraz tam nie ma? Nie widzę.
bobo
2019-11-21 10:21:34
czym że my dąbianie się wywdzięczymy panu prezydentowi miasta i gminy za tak hojny gest?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ