Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Trwa zbiórka pieniędzy na „Wakacje dla Bohatera”

Data publikacji: 27 sierpnia 2019 r. 09:07
Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2019 r. 22:14
Trwa zbiórka pieniędzy na „Wakacje dla Bohatera”
 

Brakuje prawie 30 tysięcy złotych, aby kombatanci mogli udać się na zasłużony wypoczynek. Pomóc w tym mają licytacje i zbiórka pieniędzy.

Trzecia edycja akcji "Wakacje dla Bohatera" zaplanowana jest od 15 do 23 września w Międzyzdrojach. Specjalnie z tej okazji na Facebooku działa grupa "Bazarek Paczka dla Bohatera".

- Tam licytujemy przedmioty od darczyńców i tak uzyskujemy środki - mówi Tomasz Sawicki, koordynator akcji.

Licytować można m.in. Pamiętniki Józefa Wybickiego w 100-lecie niepodległości, płytę winylową i cd z utworami Mieczysława Fogga, a nawet koszulkę z podpisami reprezentantów Polski w piłce nożnej.

- Chcemy zabrać około 70-80 weteranów wraz z 20 opiekunami i wolontariuszami - dodaje Tomasz Sawicki.

Oprócz licytacji, trwa jeszcze zbiórka pieniędzy pod adresem https://zrzutka.pl/zjma5r. Wakacje nad morzem połączone zostaną z zabiegami leczniczymi. Dzień pobytu kombatanta w ośrodku wypoczynkowym to koszt ok. 200 zł, na co składa się m.in. opłata za pokój, zabiegi lekarskie, wycieczki do muzeów, spotkania przy kawie i herbacie, koncerty muzyczne.

 

"Chcemy, aby przy dźwiękach przedwojennej muzyki odżyła w nich młodość, którą im zabrano. By karmili swoją duszę zapierającymi dech w piersiach koncertami, które dla nich przygotujemy. By pochłaniali promienie nadmorskiego słońca, by kołysał ich szum fal, krzyk mew, delikatna bryza" - piszą organizatorzy.

(KaNa)

Fot. zrzutka.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Odp... do zgr-edo i Edmunda
2019-08-27 22:13:38
Nie bawcie sie w "Zgaduj-Zgadule"... tylko Osobiscie skontaktujcie sie z tymi Kombatantami by dowiedziec sie od Nich samych - duzo wiecej Prawdy...!!!
Edmund
2019-08-27 15:36:27
Co ci "kombatanci" zrobili dla....Polski? Pisząc Polska mam na myśli jej mieszkańców.Ile lat przepracował na etacie,ile zapłacili podatków i ile odprowadzili składek na swoje przyszłe emerytury,niewiele?Tak myślałem.
zgr-edo
2019-08-27 13:30:14
Przeklęci kolaboranci z NSZ i pokrewnych band które po II wojnie światowej mordowały Polaków odbudowywujących kraj z ruin, nie zasługują na pomoc. Wyciąganie rąk po wsparcie do potomków dawnych ofiar jest obrzydliwe. Wsparcie tak, ale dla żołnierzy i partyzantów AK,AL, BCh, LWP i żołnierzy sił zbrojnych na zachodzie walczących z Niemcami. Miejsce złoczyńców, niezależnie jakie mieli poglady polityczne, jest w piekle.
Apel... do ok. 300 000 doroslych Szczecinian
2019-08-27 12:35:03
Kombatanci i Osoby Represjonowane w latach 1945...1990 tyle sie Nawalczyli o dzisiejsza Wola Polske... a dzisiaj przyszlo Im jeszcze Prosic o chocby skromna finansowa Pomoc - na tylko 1-tygodniowy wypoczynek !!! A wiec co na to: wszyscy Politycy, Radni i bez-Radni, Koscioly i rozne Organizacje oraz Prywatne Firmy i Banki jak i dzisiejsza Wolna juz... Iphonowa mlodziez, ktora takze poprzez Szkoly mogla by zorganizowac na placach i ulicach - chocby skromna Wolontariuszowa Pomoc !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA