Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Druga edycja akcji "Wakacje dla bohatera"

Data publikacji: 20 września 2018 r. 18:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:20
Druga edycja akcji "Wakacje dla bohatera"
 

Ruszyła druga edycja akcji „Wakacje dla Bohatera” mającej na celu zorganizowanie wypoczynku dla kombatantów z Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, uczestników Powstania Warszawskiego i Wileńskiego, harcerzy Szarych Szeregów, żołnierzy gen. Maczka i gen. Andersa. Organizator wydarzenia to stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera". 

- Pierwsza edycja odbyła się na przełomie września i października 2017 r. Wzięło w niej udział 38 kombatantów, w tym także osoby represjonowane w czasach PRL, członkowie stowarzyszenia "Grudzień 70/Styczeń 71", represjonowani działacze „Solidarności” - informuje Bartłomiej Ilcewicz ze stowarzyszenia "Paczka dla bohatera". - „Wakacje dla Bohatera” mają na celu także integrację środowiska kombatanckiego, możliwość oderwania się od częstej samotności, spędzenia czasu na rozmowach, w radości, ale przede wszystkim wypoczynek oraz regenerację podczas specjalnie przygotowanych zabiegów.

Wakacje potrwają od 23 września do 1 października tego roku w ośrodku wypoczynkowym Agencji Mienia Wojskowego „REWITA” w Międzyzdrojach. Docelowo skorzystać z nich ma ok. 80 kombatantów AK, NSZ, drugiej konspiracji, weteranów, osób represjonowanych w PRL, oraz po raz kolejny weteranów poszkodowanych na misjach pokojowych poza granicami kraju.

- Kombatanci będą mogli korzystać z codziennych zabiegów rehabilitacyjnych i konsultacji lekarskich. Zaplanowane są też wycieczki  w tym do miejscowości bliskich Międzyzdrojom, prelekcje historyczne, spotkania z darczyńcami „Paczki dla Bohatara”, spacery oraz wspomnienia z lat walki o niepodległą Polskę, bankiet oraz koncerty i wspólne wyjście do kina - dodaje Ilcewicz.

Organizatorzy cały czas apelują o wsparcie akcji. Fundusze można wpłacać na konto Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”: 44 1140 2004 0000 3202 7690 1396, z dopiskiem: „WAKACJE DLA BOHATERA”.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA