wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Trwa akcja "Odblask i światło"

Trwa akcja "Odblask i światło"

Trwa akcja "Odblask i światło"
Data publikacji: 2017-10-12 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:31
Wywietleń: 815 296264

W czwartek 12 października Wydział Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie rozpoczął działania „ Odblask i światło”. Będą trwały przez najbliższe dwa tygodnie.

Jesienią rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych, co wiążę się z pogarszającą się widocznością na drodze. W tym czasie szczególnie na niebezpieczeństwo narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli nie tylko piesi, ale i rowerzyści. Wypadki z ich udziałem to szczególna kategoria zdarzeń drogowych. W przeciwieństwie do kierujących samochodami, nie chroni ich żaden system bezpieczeństwa. Nie są wyposażeni w poduszki powietrzne , ABS, lub pasy bezpieczeństwa. Tak naprawdę zdani są jedynie na własny zmysł wzroku, czy słuchu , który może uchronić ich przed tragedią.

W okresie jesiennym ubieramy się na ciemno, naciągamy kaptur na głowę i wielokrotnie mamy jeszcze w ręku parasol. To wszystko powoduje, że mamy ograniczone pole widzenia, a przy tym jesteśmy słabo widoczni. Celem akcji „Odblask i światło” jest m.in. promowanie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego używania elementów odblaskowych, nawet poza obszarem zabudowanym. Podczas tych działań policjanci będą także zwracać uwagę na prawidłowe ustawienie świateł mijania i drogowych. Pamiętajmy, że niewłaściwie ustawione światła, podczas manewru wymijania mogą powodować u drugiego kierowcy zjawisko olśnienia – „oślepienia”.

W związku z prowadzonymi działaniami policjanci szczecińskiej drogówki spotkali się z seniorami w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera w Szczecinie. Nie tylko przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące podczas poruszania się pieszo, ale również przekazali uczestnikom spotkania elementy odblaskowe.

Ł.T

Fot. KMP w Szczecinie

Trwa akcja "Odblask i światło" Trwa akcja "Odblask i światło" Trwa akcja "Odblask i światło"

Komentarze

.
Każdy pieszy, czy rowerzysta, który nie ma odblasku powinien od razu dostawać 500 zł mandatu - bezwzględnie!
2017-10-13 07:15:27
Miasto wy
Prościej by było, żeby producenci odzieży naszywali elementy odblaskowe.
2017-10-12 19:58:07
JA
I znowu kampania mająca wyleczyć przyczynę nie skutek. A kiedy będzie się masowo uświadamiać kierowców że jesienią widzą gorzej i może trzeba jechać trochę wolniej? Osoby, teoretycznie, bez prawa jazdy mają wykazywać się większą przezornością i spostrzegawczością jak kierowcy po kursach i egzaminach...
2017-10-12 19:54:02
way
Dlaczego Polacy ubierają się "tak na ciemno"? A odblaski to tylko kilka zł. dla własnego bezpieczeństwa.
2017-10-12 19:12:07
żenua
I znowu działania, które powinny być codziennością w pracy policjantów.
2017-10-12 16:57:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”