Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Trójki i dziesiątki wracają na trasę [GALERIA]

Data publikacji: 18 lipca 2019 r. 21:32
Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2019 r. 12:16
Trójki i dziesiątki wracają na trasę
 

W najbliższy weekend na swoje stałe trasy, tj. z przystankiem końcowym Las Arkoński (już po przebudowie), mają wrócić tramwaje linii nr 3 i 10. Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności podczas częściowego odbioru i przejazdu technicznego tramwaju, stanie się tak w sobotę (20 lipca). Tym samym zlikwidowana będzie tymczasowa komunikacja zastępcza na odcinku od ronda im. Jerzego Giedroycia linią autobusową 803.

Tramwaje na linii nr 3 kursować będą na trasie Las Arkoński – Pomorzany według nowego rozkładu jazdy, a składy linii 10 na trasie Gumieńce – Las Arkoński według specjalnego rozkładu jazdy.

Wznowienie ruchu tramwajów do nowej pętli jednak nie oznacza, że od soboty pasażerowie w pełni będą mogli z niej korzystać. Do czasu oddania do użytku terenu w obrębie samej pętli Las Arkoński przystanki na niej pozostają wciąż tymczasowo nieczynne. Przystankiem początkowym i końcowym dla pasażerów obu linii będzie przystanek „Wojciechowskiego”.

Ponadto od niedzieli (21 lipca) i w kolejne do końca wakacji swą stałą trasą Dworzec Główny – Las Arkoński – Pomorzany – Dworzec Główny jeździć będą zabytkowe wagony linii turystycznej 0. ©℗

Tekst i fot. (MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pionier
2019-07-19 10:56:32
To ciągle jednak będzie-jest plac budowy.Po co oddawać coś co jest prowizorką.Bo presja czasu,presja terminu,presja społeczna-? Idąc tym tokiem myślenia już teraz można mieszkańcom obwieścić że węzeł Łękno oraz rondo na Wojska Polskiego jest częściowo gotowe do użytkowania i z pewnymi ograniczeniami już można z nich korzystać.Absurd goni absur-Bareja w pełnej krasie.Oddajcie chociaż coś "pod klucz" i w terminie,chociaż jedną inwestycję w terminie i bez warunkowego użytkowania.
tre
2019-07-19 09:15:54
tory moze tym razem może i beda dobre ale podstacja zasilająca w prąd ta przestarzała która istnieje tzw.Las Arkoński nie da poprostu rady w razie swarii a o nowej nikt w T.S.Nie pomyslał.Nawet nie ma jej póki co w planach.Ale Prezes dostanie pewnie kolejną premie od Prezydenta za inwestycje bagatela42tyś.
torowiec
2019-07-18 21:37:25
TYLKO OBY ZNOWU SIĘ NIE OKAZAŁO , ŻE TORY BYŁY ZŁE I SPAWY TEŻ BYŁY ZŁE

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA