niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty

Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty [GALERIA, FILM]

Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty
Data publikacji: 2019-07-19 17:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 12:14
Wywietleń: 2434 403589

Niespełna godzinę w piątkowe przedpołudnie (19 lipca) trwało testowanie nowego torowiska na przebudowanej pętli Las Arkoński. Przejazdy techniczne bez zastrzeżeń wykonały po nim trzy składy: przegubowa tatra, częściowo niskopodłogowy moderus beta i swing. Udane próby oznaczają, że od soboty (20 lipca) od świtu ponownie do tego miejsca dojeżdżać będą znów tramwaje regularnych linii 3 i 10.

Do czasu oddania do użytku terenu samej pętli „Las Arkoński” przystanki na niej pozostają jednak dla pasażerów jeszcze nieczynne. Na peronach wciąż jeszcze trwają prace brukarskie, na peronach nie ma wiat, urządzane są przy niej miejsca parkingowe. Przed wykonawcą, którym jest Eurovia Polska SA, wciąż także prace przy zagospodarowaniu otoczenia pętli, w tym nasadzenia nowych roślin.

Dlatego na razie przystankami końcowym dla wysiadających i początkowym dla wsiadających będą wspólne z autobusami linii 80 przystanki „Wojciechowskiego".

Od najbliższej niedzieli (21 lipca) i w kolejne do końca wakacji do nowej pętli Las Arkoński będzie też wiodła trasa składów historycznych linii turystycznej 0, które będą ponownie kursować szlakiem Dworzec Główny – Las Arkoński – Pomorzany – Dworzec Główny. ©℗

(MIR)

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty Las Arkoński. Do nowej pętli tramwajami od soboty

Komentarze

fakty
ile można projektować 20 metrowy wiadukt: 6m-cy, 12m-cy? w październiku minie ROK od czasu nic nierobienia w tym miejscu!
2019-07-20 20:41:16
od jak zwykle
Nie bronię budowniczych, ale jakbyście się wgłębili bardziej w sytuacje związaną z wiaduktem i dlaczego nie mogą oddać ronda (chociaż wygląda na ukończone-prawie) to nie dziwilibyście się koledzy. Ja cierpliwie czekam. Trudno
2019-07-20 11:47:56
do @ jak zwykle...
Tak, projekt, potem zatwierdzenia, pieczątki... to trwa, ale... ten mościk był tak obudowany że nie dało rady stwierdzić stanu faktycznego? A gdzie przeglądy okresowe? Na odwal się? A rondo na przecięciu WP, Arkonska i Szafera to już w ubiegłym roku miało być oddane i co? Tez pod nim były potrzebne jakieś niezaplanowane odbudowy? Więcej prawników przy rządzeniu to jeszcze większe opóźnienia. To potwierdza tylko byle jakość prawa oraz wszystkiego i wszystkich z nim związanych.
2019-07-20 10:08:13
miejski łazęga
Akurat na to mieszkańcy czekają najmniej.Są ważniejsze i pilniejsze inwestycje do oddania a które wloką się w nieskończoność i końca nie widać.
2019-07-20 09:49:19
Gość
Co jest powodem opóźnienia w budowie ronda Olszewskiego?
2019-07-20 08:22:42
@ jak zwykle z poślizgiem
Czego sapiesz przyjacielu? Czy zawsze ktoś musi wylewać żale? Nie wiedzieli że ten wiadukt jest w aż tak złym stanie. Nie mogą przecież pójść do hurtowni i kupić wiaduktu i go przymocować. Trzeba go było zaprojektować od nowa. Wiesz ile czasu robi się projekt takiego wiaduktu?
2019-07-20 04:26:18
niecierpię zditm
dlaczego białe czapki kasków nie mają ?? przecież to plac budowy i są tam oficjalnie , gdzie inspekcja pracy ??
2019-07-20 00:32:46
jak zwykle wszystko z poślizgiem
a wiadukt na d. Spacerowej wciąż w rozsypce! jak dobrze pójdzie to całość może skończą na przyszłe lato :)
2019-07-19 21:31:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie