Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Troje dzieci wśród ofiar tragicznego wypadku. A6 odblokowana (akt. 1)

Data publikacji: 10 czerwca 2019 r. 11:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Troje dzieci wśród ofiar tragicznego wypadku. A6 odblokowana
 

Trwają utrudnienia po niedzielnym wypadku na drodze A6 pod Szczecinem, w którym zginęło sześć osób. Z ustaleń śledczych wynika, że wsród nich jest aż troje dzieci. Droga A6 w poniedziałek po południu została odblokowana po niedzielnym wypadku - poinformowała GDDKiA.

- Z ustaleń śledczych wynika, że w jednym z aut, które uczestniczyły w niedzielę w wypadku na A6 koło Szczecina, jechało pięć osób w tym troje dzieci - wszystkie poniosły śmierć na miejscu - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w jednym z samochodów jechało pięć osób: dwie osoby dorosłe i troje dzieci - wszystkie poniosły śmierć na miejscu - powiedziała prok. Biranowska-Sochalska. Dodała, że do potwierdzenia ich tożsamości konieczne będą badania genetyczne.

Szósta ofiara śmiertelna to kierowca innego pojazdu; pasażerka tego samochodu wymagała hospitalizacji.

Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże.

- Trwa usuwanie substancji ropopochodnych z jezdni na drodze A6 między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie w kierunku Świnoujścia - poinformował w poniedziałek dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA.

W poniedziałek od rana ruch w miejscu wypadku w kierunku Świnoujścia odbywał się tylko jednym pasem i utworzył się tam kilkukilometrowy korek. Sytuacja zmieniła się wczesnym popołudniem. - Droga A6 między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie została odblokowana - poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA. Drogowcy przed godz. 13 zakończyli usuwanie z jezdni substancji ropopochodnych.

Do zderzenia samochodu ciężarowego i sześciu samochodów osobowych doszło w niedzielę o godz. 13.20 na wysokości Szczecina 500 m od zjazdu na Wielgowo.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód ciężarowy uderzył w samochód osobowy, powodując tzw. efekt domina. Ostatecznie w zderzeniu wzięło udział siedem pojazdów – tir i sześć aut osobowych. Część samochodów się zapaliła. Zginęło sześć osób z 22 uczestniczących w wypadku, cztery trafiły do szpitali. Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji.

Zatrzymany do dyspozycji policji i prokuratury został kierowca tira, w najbliższych godzinach prokuratura ma przeprowadzić czynności z jego udziałem. Postępowanie prowadzone jest w związku z podejrzeniem sprowadzenia katastrofy w ruchu drogowym skutkującej śmiercią osób. Na tym etapie nikt nie usłyszał zarzutów.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Veni
2019-06-11 07:49:42
Ukraiński kierowca drugiego tira ratował ludzi z płonących samochów. Sprawcą był Polak. Po co piszecie,skoro nie wiecie dokładnie. To obrzydliwe.
Abc
2019-06-10 19:47:36
Tir mial rejesteacje gorzowska.
@@gosc
2019-06-10 17:52:55
W odpowiedzi na ten idiotyczny komentarz gość Jestem ciekawa co robił ten kierowca tuż przed wypadkiem ? Oglądał film na laptopie czy siedział w internecie ? Co to jest 12 lat za 6 ofiar , dożywocie i to na koszt Ukrainy .Niech płacą za pobyt swojego obywatela 2019-06-10 14:29:52 Odpowiedź: Po pierwsze, nawet jeżeli kierowca był z Ukrainy to co ma w tej sytuacji narodowość? W ogóle nie widzę związku, ale takie to typowe dla niedoksztalconych wymyślanie jakichś swoich dziwnych "przepisów", które według nich powinny nastąpić. Strasznie to prymitywne i właśnie z prymitywnym ludzmi kojarzą mi się takie komentarze. Po drugie, co Ty człowieku możesz wiedzieć czyja była wina i jak do tego doszło? Nie było Cię, nie widziałeś, ani nawet prokuratorem nie jesteś, żeby stawiać komuś jakieś zarzuty, więc odłącz sobie Internet, skoro jest szybszy niż działanie neuronów w Twoim mózgu. Po trzecie, czy Wy ludzie myślicie, że ktoś kto spowoduje tak ogromną tragedię (faktycznie spowoduje), to siedzi i się z tego cieszy? Że ludzie zabijają ludzi dla funu? Postaw się w sytuacji, na którą składa się tysiąc różnych czynników i zastanów się jak Tobie by się żyło, jeżeli nawet nie z Twojej winy, ale z Twoim udziałem w takiej sytuacji zginąłby choć jeden człowiek. Serio, oszczędźcie sobie tych swoich wyroków, i co to się nie powinno z tym winnym zrobić i innych internetowych złotych myśli. To jest zwykle znęcanie się nad człowiekiem.
@gość
2019-06-10 14:48:21
Nigdzie nie zostało ani napisane ani powiedziane, że kierowca TIRa był Ukraińcem.
gość
2019-06-10 14:29:52
Jestem ciekawa co robił ten kierowca tuż przed wypadkiem ? Oglądał film na laptopie czy siedział w internecie ? Co to jest 12 lat za 6 ofiar , dożywocie i to na koszt Ukrainy .Niech płacą za pobyt swojego obywatela
Joanna
2019-06-10 12:09:19
Straszna tragedia. Wyrazy współczucia dla Rodzin .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA