czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Troje dzieci wśród ofiar tragicznego wypadku. A6 odblokowana

Troje dzieci wśród ofiar tragicznego wypadku. A6 odblokowana (akt. 1)

Troje dzieci wśród ofiar tragicznego wypadku. A6 odblokowana
Data publikacji: 2019-06-10 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 6856 395963

Trwają utrudnienia po niedzielnym wypadku na drodze A6 pod Szczecinem, w którym zginęło sześć osób. Z ustaleń śledczych wynika, że wsród nich jest aż troje dzieci. Droga A6 w poniedziałek po południu została odblokowana po niedzielnym wypadku - poinformowała GDDKiA.

- Z ustaleń śledczych wynika, że w jednym z aut, które uczestniczyły w niedzielę w wypadku na A6 koło Szczecina, jechało pięć osób w tym troje dzieci - wszystkie poniosły śmierć na miejscu - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w jednym z samochodów jechało pięć osób: dwie osoby dorosłe i troje dzieci - wszystkie poniosły śmierć na miejscu - powiedziała prok. Biranowska-Sochalska. Dodała, że do potwierdzenia ich tożsamości konieczne będą badania genetyczne.

Szósta ofiara śmiertelna to kierowca innego pojazdu; pasażerka tego samochodu wymagała hospitalizacji.

Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże.

- Trwa usuwanie substancji ropopochodnych z jezdni na drodze A6 między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie w kierunku Świnoujścia - poinformował w poniedziałek dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA.

W poniedziałek od rana ruch w miejscu wypadku w kierunku Świnoujścia odbywał się tylko jednym pasem i utworzył się tam kilkukilometrowy korek. Sytuacja zmieniła się wczesnym popołudniem. - Droga A6 między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie została odblokowana - poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA. Drogowcy przed godz. 13 zakończyli usuwanie z jezdni substancji ropopochodnych.

Do zderzenia samochodu ciężarowego i sześciu samochodów osobowych doszło w niedzielę o godz. 13.20 na wysokości Szczecina 500 m od zjazdu na Wielgowo.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód ciężarowy uderzył w samochód osobowy, powodując tzw. efekt domina. Ostatecznie w zderzeniu wzięło udział siedem pojazdów – tir i sześć aut osobowych. Część samochodów się zapaliła. Zginęło sześć osób z 22 uczestniczących w wypadku, cztery trafiły do szpitali. Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji.

Zatrzymany do dyspozycji policji i prokuratury został kierowca tira, w najbliższych godzinach prokuratura ma przeprowadzić czynności z jego udziałem. Postępowanie prowadzone jest w związku z podejrzeniem sprowadzenia katastrofy w ruchu drogowym skutkującej śmiercią osób. Na tym etapie nikt nie usłyszał zarzutów.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

Veni
Ukraiński kierowca drugiego tira ratował ludzi z płonących samochów. Sprawcą był Polak. Po co piszecie,skoro nie wiecie dokładnie. To obrzydliwe.
2019-06-11 07:49:42
Abc
Tir mial rejesteacje gorzowska.
2019-06-10 19:47:36
@@gosc
W odpowiedzi na ten idiotyczny komentarz gość Jestem ciekawa co robił ten kierowca tuż przed wypadkiem ? Oglądał film na laptopie czy siedział w internecie ? Co to jest 12 lat za 6 ofiar , dożywocie i to na koszt Ukrainy .Niech płacą za pobyt swojego obywatela 2019-06-10 14:29:52 Odpowiedź: Po pierwsze, nawet jeżeli kierowca był z Ukrainy to co ma w tej sytuacji narodowość? W ogóle nie widzę związku, ale takie to typowe dla niedoksztalconych wymyślanie jakichś swoich dziwnych "przepisów", które według nich powinny nastąpić. Strasznie to prymitywne i właśnie z prymitywnym ludzmi kojarzą mi się takie komentarze. Po drugie, co Ty człowieku możesz wiedzieć czyja była wina i jak do tego doszło? Nie było Cię, nie widziałeś, ani nawet prokuratorem nie jesteś, żeby stawiać komuś jakieś zarzuty, więc odłącz sobie Internet, skoro jest szybszy niż działanie neuronów w Twoim mózgu. Po trzecie, czy Wy ludzie myślicie, że ktoś kto spowoduje tak ogromną tragedię (faktycznie spowoduje), to siedzi i się z tego cieszy? Że ludzie zabijają ludzi dla funu? Postaw się w sytuacji, na którą składa się tysiąc różnych czynników i zastanów się jak Tobie by się żyło, jeżeli nawet nie z Twojej winy, ale z Twoim udziałem w takiej sytuacji zginąłby choć jeden człowiek. Serio, oszczędźcie sobie tych swoich wyroków, i co to się nie powinno z tym winnym zrobić i innych internetowych złotych myśli. To jest zwykle znęcanie się nad człowiekiem.
2019-06-10 17:52:55
@gość
Nigdzie nie zostało ani napisane ani powiedziane, że kierowca TIRa był Ukraińcem.
2019-06-10 14:48:21
gość
Jestem ciekawa co robił ten kierowca tuż przed wypadkiem ? Oglądał film na laptopie czy siedział w internecie ? Co to jest 12 lat za 6 ofiar , dożywocie i to na koszt Ukrainy .Niech płacą za pobyt swojego obywatela
2019-06-10 14:29:52
Joanna
Straszna tragedia. Wyrazy współczucia dla Rodzin .
2019-06-10 12:09:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie