Czwartek 23 września 2021r. 
REKLAMA

Trawnik dla gołębi

Data publikacji: 2017-03-30 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Trawnik dla gołębi
 

Zakład Usług Komunalnych jasno sprecyzował firmom wykonawczym, jak ma wyglądać techniczna strona utrzymania i pielęgnacji zieleni Szczecina. Także w części dotyczącej trawników.

Zatem ich renowacja to być powinno: koszenie z wygrabieniem, usunięciem filcu, aeracja, wertykulacja i piaskowanie, odchwaszczenie i nawiezienie trawnika, a w razie potrzeby uzupełnienie braków poprzez dosianie nasion. Natomiast zakładanie trawników z siewu oznaczać powinno: „Zdjęcie 15-cm warstwy gruntu wraz z wywozem. Spulchnienie mechaniczne podłoża. Dowiezienie ziemi urodzajnej i rozścielenie jej oraz wyrównanie powierzchni na grubość 20 cm. Rozrzucenie nawozów mineralnych (dawka zgodnie z zaleceniami producenta) i zagrabianie. Wałowanie powierzchni, wysianie nasion traw (w ilości 3 kg/100 mkw.), przykrycie nasion za pomocą wału kolczatki lub grabi”. Nawet podlanie (!).

Tyle teoria, bo w praktyce – jak widać na zdjęciach – nasiona traw są wysiewane, tak aby je gołębie zjadły.

Wiadomo, kto na tym zarobi, a kto straci. Niejasne jest tylko, czyja w tym wina. Czy tych, co tak utrzymują trawniki w Szczecinie, czy jednak nadzoru, co na taką fuszerkę – rozsiewania trawnika dla gołębi – przyzwala? ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO/Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tipu
2017-03-30 17:16:13
Tak się zarabia na zleceniach od miasta pieniądze. Wymogi sobie a realizacja to już zupełnie co innego i to oczywiście in minus.
rob
2017-03-30 13:48:29
Ptaki tez cos musza jesc!!!Moze warto tez podlewac mlode posadzone drzewa w parku i na placach a nie tylko codziennie kwiatki na skwerze jarkacza, a kto w koncu zajmie sie uschnetymi hortensjami w przedogrodkach na Jana Pawla, kto ma o to dbac, miasto czy wspolnoty????Najwyzszy czas ogarnac te ogrodki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ