Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Koza pracuje jako ogrodnik

Data publikacji: 24 lutego 2017 r. 00:16
Ostatnia aktualizacja: 12 września 2018 r. 11:26
Koza pracuje jako ogrodnik
Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

Władze miejscowości Aliminusa koło Palermo na Sycylii zatrudniły kozę, która pracuje jako ogrodnik ścinając trawę na skwerach i w parku. Kozie o imieniu Caterina pomagają też owce i osiołek, a gmina oszczędza na tym 5 tysięcy euro rocznie.

Caterina pracuje w małym sycylijskim miasteczku wyręczając w skuteczny sposób ogrodnika już od roku. Jest niezmordowana – wyjada trawę i chwasty na każdym skwerze i trawniku, na który jest prowadzona. W ten sposób czyści i sprząta tereny zielone. Gdy zachodzi taka potrzeba, wspomaga ją też 15 owiec i osiołek z miejscowego małego ogrodu zoologicznego, prowadzonego przez rolników i hodowców.

To inicjatywa burmistrza Filippo Dolce, który w ten sposób postanowił skorzystać z "pracy" zwierząt. Nakłonił go do tego głównie brak pieniędzy w kasie na zatrudnienie ogrodnika. Całym stadem czworonożnych opiekunów terenów zielonych zajmuje się pracownik urzędu gminnego.

Dziennik "La Repubblica" wymienia korzyści takiego rozwiązania. Przede wszystkim – jak zauważa – Caterina i reszta stada lubią swoją "pracę" i w związku z tym nie domaga się dodatków za nadgodziny.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

+ / - kazdego Biznesu,
2017-02-25 00:46:38
A ten pracownik Urzedu Gminnego jako "milosnik" zwierzat, nie zakupil tez przypadkiem... chocby jednej pary kaloszy na przednie nogi - dla tej Kozy ? A Kto sprzata "pozostawione odchody"... po tych zwierzakach, chyba ze to "czas" ma juz zalatwic ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA