Wtorek, 28 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Transport osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych

Data publikacji: 25 maja 2019 r. 21:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Transport osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych
 

Lokale wyborcze powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, aby mogły one bez przeszkód oddać głos - np. urna wyborcza nie może mieć więcej niż metr wysokości. To nie wszystko. Osoby te w dniu wyborów mogą liczyć także na dowóz na miejsce głosowania.

Zgłoszenia z prośbą o transport osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych będą przyjmowane telefonicznie w szczecińskim Urzędzie Miasta w dniu wyborów do europarlamentu (26 maja) od godz. 7 do 20. Pod numerami (91) 42-43-555 oraz 697-066-240 zainteresowanym zostaną udzielone wszelkie informacje dotyczące przewozu.

* * *

26 maja na terenie Polski i dwudziestu innych krajów Unii Europejskiej (siedem pozostałych głosowało w czwartek, piątek lub sobotę) odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosować można w godz. 7-21. W 13 okręgach będzie wybieranych 52 eurodeputowanych - de facto do parlamentu dostanie się jednak 51, a dodatkowy mandat będzie "zamrożony" i wybrana do objęcia go osoba zajmie stanowisko dopiero po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE (jeśli to nastąpi).

W wyborach do PE nie obowiązuje ściśle określona liczba mandatów na każdy okręg wyborczy - będą one rozdzielane po zliczeniu głosów, w oparciu o frekwencję. Jest więc możliwe, że okręg, który ma mniej mieszkańców, ale w którym więcej osób zagłosowało, wystawi więcej europosłów niż taki, gdzie liczba ludności jest większa, ale dużo mniej ludzi zdecydowało się oddać swoje głosy.

Nie wiesz gdzie i na kogo głosować? Sprawdź!

(NaP)

Fot. Artur Bakaj (arch.)

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA