środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie wiesz gdzie i na kogo głosować? Sprawdź!

Nie wiesz gdzie i na kogo głosować? Sprawdź!

Nie wiesz gdzie i na kogo głosować? Sprawdź!
Data publikacji: 2019-05-25 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 3174 390283

26 maja odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Osoby które nie wiedzą jeszcze, gdzie znajduje się siedziba ich Komisji Wyborczej, mogą skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki.

Wyszukiwarka obwodów wyborczych umożliwia odnalezienie siedziby lokalu wyborczego. W formularzu wyszukiwania wystarczy wpisać nazwę ulicy oraz numer domu. Po krótkiej chwili na ekranie ukaże się nazwa oraz adres siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej.

Wyborcom pomaga także aplikacja „Latarnik wyborczy”, która umożliwia porównanie deklaracji komitetów wyborczych z naszymi poglądami i pomaga podjąć świadomą decyzję na kogo głosować w eurowyborach. Narzędzie uwzględnia odpowiedzi sześciu komitetów; udziału w ankiecie odmówiła Koalicja Europejska. Autorem „Latarnika wyborczego” jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, która tworzy narzędzie przy okazji wszystkich wyborów powszechnych (parlamentarnych i prezydenckich) od 2005 r.

Z kolei PAP uruchomiła "wyszukiwarkę kandydatów do PE". Interaktywna mapka w serwisie EuroPAP News pozwala znaleźć kandydata według okręgu i porównać programy komitetów wyborczych. Można tam znaleźć programy wyborcze wszystkich komitetów, zestawienie list w poszczególnych okręgach, wykazy kandydatów w porządku alfabetycznym i w podziale na komitety wyborcze.

(k, p)

Graf. geoportal.szczecin.pl

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

Komentarze

@@Narka
A na co?
2019-05-26 12:29:44
@Narka
Tylko później nie narzekaj.
2019-05-26 10:23:03
Narka
A mi się nie chce jechać z Pogodna do Płoni i tyle. A pod nosem jest siedziba Komisji Wyborczej. Nie było też chęci załatwiania jakiś śmiesznych papierów, by móc w tej bliskiej Komisji Wyborczej zagłosować. Głosowanie to obywatelski obowiązek, ale niestety, nic nie robią by każdy tam gdzie jest, mógł zagłosować. Czyli Narka
2019-05-26 06:24:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie