Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Nie wiesz gdzie i na kogo głosować? Sprawdź!

Data publikacji: 25 maja 2019 r. 20:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Nie wiesz gdzie i na kogo głosować? Sprawdź!
 

26 maja odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Osoby które nie wiedzą jeszcze, gdzie znajduje się siedziba ich Komisji Wyborczej, mogą skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki.

Wyszukiwarka obwodów wyborczych umożliwia odnalezienie siedziby lokalu wyborczego. W formularzu wyszukiwania wystarczy wpisać nazwę ulicy oraz numer domu. Po krótkiej chwili na ekranie ukaże się nazwa oraz adres siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej.

Wyborcom pomaga także aplikacja „Latarnik wyborczy”, która umożliwia porównanie deklaracji komitetów wyborczych z naszymi poglądami i pomaga podjąć świadomą decyzję na kogo głosować w eurowyborach. Narzędzie uwzględnia odpowiedzi sześciu komitetów; udziału w ankiecie odmówiła Koalicja Europejska. Autorem „Latarnika wyborczego” jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, która tworzy narzędzie przy okazji wszystkich wyborów powszechnych (parlamentarnych i prezydenckich) od 2005 r.

Z kolei PAP uruchomiła "wyszukiwarkę kandydatów do PE". Interaktywna mapka w serwisie EuroPAP News pozwala znaleźć kandydata według okręgu i porównać programy komitetów wyborczych. Można tam znaleźć programy wyborcze wszystkich komitetów, zestawienie list w poszczególnych okręgach, wykazy kandydatów w porządku alfabetycznym i w podziale na komitety wyborcze.

(k, p)

Graf. geoportal.szczecin.pl

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@Narka
2019-05-26 12:29:44
A na co?
@Narka
2019-05-26 10:23:03
Tylko później nie narzekaj.
Narka
2019-05-26 06:24:32
A mi się nie chce jechać z Pogodna do Płoni i tyle. A pod nosem jest siedziba Komisji Wyborczej. Nie było też chęci załatwiania jakiś śmiesznych papierów, by móc w tej bliskiej Komisji Wyborczej zagłosować. Głosowanie to obywatelski obowiązek, ale niestety, nic nie robią by każdy tam gdzie jest, mógł zagłosować. Czyli Narka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA