sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Transakcja stulecia

Transakcja stulecia

Transakcja stulecia
Data publikacji: 2016-04-10 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1173 127636

Sprawa słynnej przed paroma laty „transakcji stulecia”, czyli sprzedaży przez gminę Chojna działki w Krajniku Dolnym, na której znajduje się stacja paliw wybudowana przez ówczesnego dzierżawcę, trafiła do Sądu Najwyższego. „Kasacja została przyjęta do rozpatrzenia" - poinformował nas właściciel firmy Setpol, który uważa, że gmina Chojna nie miała prawa sprzedać działki wraz ze stacją benzynową spółce Apexim. Setpol domaga się unieważnienia transakcji. Przypomnijmy, że w 2012 r. nabywca wpłacił do kasy gminy aż 22 mln złotych.

To nie jedyna sprawa, która toczy się przed różnymi sądami w związku ze sporem między wspomnianymi wyżej podmiotami. Obie firmy wysuwają wobec siebie wzajemne roszczenia. Apexim domaga się od Setpolu między innymi odszkodowania za bezprawne użytkowanie nieruchomości należącej do niego jako nabywcy. Tu warto dodać, że Setpol nie uznający za zgodną z prawem transakcji sprzedaży działki nie godził się na wydanie jej Apeksimowi. Nie powiodła się też próba siłowego przejęcia działki ze stacją paliw. Apexim musiał oddać w użytkowanie stację Setpolowi do czasu sądowego rozstrzygnięcia sporu.

Z kolei Setpol domaga się od Apeksimu odszkodowania za - jak twierdzi współwłaściciel firmy Stefan Tarnowski - zniszczenia jakich dokonała ta firma w trakcie i po przejęciu siłowym stacji paliw, do którego doszło w kwietniu 2013 r. 

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 11 kwietnia 2016

Tekst i fot. R.K. CIEPLIŃSKI

Na zdj.: Stefan Tarnowski ubolewa, że zniszczono „bardzo dobry interes Skarbu Państwa". Ma na myśli stację paliw prowadzoną przez Setpol w Krajniku Dolnym. W czasie, kiedy stację prowadził Setpol, firma co miesiąc odprowadzała do budżetu państwa "ponad 2 mln złotych podatku VAT". Jego zdaniem obecny zarządca stacji o takich dochodach może tylko pomarzyć. Na zdjęciu: nowa stacja benzynowa w Ognicy w budowie.

 

Komentarze

Marian
Sprzedac z czyjas wlasnoscia. A co na to prokuratura? czy wladze ktore podjely sie sprzedazy i osoby odpowiedzialne otrzymaly jakies zarzuty? Czy zaiteresowal sie nimi wydzial sprawiedliwosci? czy toczy sie dochodzenie w tej sprawie? Duzo pytan a nie ma odpowiedzi!
2016-04-12 06:02:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie