niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tramwaje nie jadą i nie pojadą

Tramwaje nie jadą i nie pojadą

Tramwaje nie jadą i nie pojadą
Data publikacji: 2016-01-18 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 856 103284

Na powrót tramwajów na torowiska szczecińskie w ulicach Energetyków, Gdańskiej i dalej z Basenu Górniczego do pętli Turkusowa na prawobrzeżu jeszcze poczekamy. Zapewnienia Energopolu Szczecin S.A., że firma podwykonawcza Taumer z Krakowa do soboty upora się z naprawami i wymianą puszczających spawów w szynach, po raz kolejny okazały się na wyrost.

Już w piątek wiadomo było, że nie ma szans, by tramwaje ponownie ruszyły w regularne kursy od mostu Długiego na prawobrzeże. Mimo wcześniejszych zapowiedzi i oświadczeń Energopolu, że postęp prac rozpoczętych po wyłączeniu torów z użytku od popołudnia 5 bm. wskazuje, że planowany termin zakończenia napraw 16 stycznia (sobota), będzie dotrzymany.

Tramwaje nie pojechały w niedzielę, nie pojadą też w poniedziałek (18.01.) i póki co nie wiadomo tak naprawdę, kiedy pojadą. W piątek (15 bm.) od rana, kiedy trwał obchód przez komisję odbiorową 4-kilometrowego odcinka trasy tzw. szybkiego tramwaju, gdzie także prowadzone były roboty przy wymianie puszczających spawów szyn, nic nie zapowiadało, że na nowych torowiskach w ulicach Energetyków i Gdańskiej także roboty poprawkowe zakończą się do soboty. Te trwały w najlepsze m.in. na dojeździe do przystanku u zbiegu ulic Gdańskiej i Merkatora, na wysokości skrzyżowania z ul. Kanał Parnicki, na moście Portowym nad Parnicą i w ul. Energetyków.

Tylko na moście Portowym nawierzchnia w torowisku została rozkuta w sześciu miejscach na obu. torach lub jednym torze, w kierunku centrum na wysokości wjazdu do portu w kolejnych siedmiu miejscach, a na odcinku od przystanku pod estakadą Trasy Zamkowej do mostu Długiego aż w 19. W niedzielne popołudnie robotnicy zabrali się też za skuwanie asfaltowego wypełnienia międzytorza w jednym z torów na pętli na Basenie Górniczym tuż przed rozjazdem, gdzie tramwaje wykonują nawrót lub jadą dalej w kierunku prawobrzeża. W niedzielę po południu na całej długości torowisk było nie więcej niż kilkunastu robotników.

- Zgodnie z zapisami umowy z firmą Energopol za nieusunięcie usterek w terminie za każdy dzień zostanie naliczona kara w wysokości ok. 80 tys. zł. Wykonawca ponosi także koszty funkcjonowania autobusowej komunikacji zastępczej i usług przewozowych dla pasażerów, którzy korzystają z pociągów spółki Przewozy Regionalne – poinformował Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Przed minionym weekendem Energopol nie był w stanie zadeklarować drugiego terminu zakończenia napraw.

- Krakowska firma Taumer, która montowała szyny na modernizowanym torowisku od mostu Długiego do Basenu Górniczego, dokonuje  napraw w ramach udzielonej gwarancji. Pracuje kilka brygad, ale okazało się to niewystarczająca liczba, by szybko zakończyć usuwanie usterek i od przyszłego tygodnia prace mają podjąć dodatkowe zespoły – oświadczył Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu. - We wtorek 19 stycznia Taumer ma przedstawić harmonogram i termin zakończenia naprawy torowiska. CP

Tekst i zdjęcia: Mirosław WINCONEK

NZ: Tak w sobotę i w niedzielę wyglądały nadal torowiska w ulicach Energetyków i Gdańskiej od mostu Długiego do przystanku Port Centralny na wysokości zjazdu na Wyspę Pucką.

Tramwaje nie jadą i nie pojadą Tramwaje nie jadą i nie pojadą Tramwaje nie jadą i nie pojadą Tramwaje nie jadą i nie pojadą Tramwaje nie jadą i nie pojadą

Komentarze

spawacz
Miałem sen, że Energopol wcale nie zbankrutował tylko stał się naszą narodową wizytówką , naszą dumą pomorza , naszą gospodarczą lokomotywą !!!
2016-01-18 19:51:31
Pan Witek
Proponuję ogłoszenie Miesiąca Pieszego Pasażera. Czuwaj!
2016-01-18 18:05:56
pasażer 2
@aga proponuję poczytać stronę ZDiTM. Jest tam napisane, że na czas poprawek na trasie Basen Górniczy-Most Cłowy na liniach pośpiesznych obowiązuje taryfa jak na lini zwykłej. Polecam zditm.szczecin.pl "W autobusach linii pośpiesznych A, B, C, D, E i G na całych trasach obowiązuje taryfa jak dla linii zwykłych."
2016-01-18 16:15:43
pasazer
teraz popekalo to i na wiosne na skutek zmainy temoperatury tez strzeli normalnie smiech na sali co to byl za odbior w postaci spaceru hahaha darmozjada z zditm proponuje spacer po parku kasprowicza tu powinien byc odbyty przejazd techniczny z rejstracja jak zachowuje sie tramwaj anie spacerki,ktos znow wziol w lapke a cala sprawa leci siup pod dywan,to wola o pomste do nieba.moim zdaniem od br.portowej na calej dlugosci trasy pseudo sts za komunikacje poinien placic energopol a nie pasazerowie bo to oni dali d... a nie zwykli szazy mieszkancy miasta.
2016-01-18 15:11:05
przemek szczecin
do-aga jesli placisz 4zl to znaczy,ze nie wiesz ile masz tak naprawde placic.Otoz uswiadamiam cie po przyjacielsku,ze nawet jesli jedziesz pospiesznym busem do miasta i z powrotem to placisz tak jak za tramwaj czyli 2zl. Sciskam
2016-01-18 12:03:32
historia
A ja zastanawiam się, czy to samo (oby nie), tylko z opóźnieniem stanie się z torowiskiem na Potulickiej, Narutowicza i 3-go Maja ?, bo przecież głównym wykonawcą była ta sama firma co robiła odcinek miedzy MD a BG, czyli Energopol. Jeżeli na tych ulicach (Potulickiej, Narutowicza i 3-go Maja) będzie nadal ok., to jestem ciekaw gdzie jest "pies pogrzebany" ? I jeszcze jedno, Energopol robił m.in. cały odcinek od Dubois do Gocławia (to torowisko w sumie ma już ponad 30 lat) i takich jaj nie było.
2016-01-18 11:15:11
Szczecinianin
Pewne w 100% jest że nadzór inwestora w trakcie robót był żaden i on ponosi pełną odpowiedzialność,łącznie z karną.Ciekawe czy ktoś złoży doniesienie do Prokuratury o zagrożeniu życia i zdrowia pasażerów,bo takie istniało.
2016-01-18 10:42:06
A kiedy FRYGĘ łapownicy POkleicie ???
.
2016-01-18 10:41:15
aga
A pasarzerowie przez to gó..o, codzienie płacą droższe bilety.Zamiast jechać 4 przystanki za 2 złote muszę płacić 4 zł i tak dwa razy dzienie bo muszę się przesiadać. Mam pytanie czy firma Energopol zwróci nam za dodatkowe bilety?
2016-01-18 10:33:50
@
W szczecinie , G....o zaczyna się od samej góry. Sukces został odtrąbiony ? Przy dżwiękach fanfar wstęgę ( jak za komuny ) przecięto, Prezio ( jak nakazuje obyczaj ) , fotkę do prasy na torowisku trzasnął, nagrody przyznane ?....i fajnie jest. A że szambo całej inwestycji wyłazi po czasie na wierzch to już odrębna sprawa
2016-01-18 09:41:23
Y
ciekawe czy to na pewno te same szyny które kupili w Austrii ......
2016-01-18 09:24:34
SST
Wiwat Szczecin, brawo Prezydent! :D
2016-01-18 08:42:38
Apologeta
Mam nadzieję, że tym razem Energopol zbankrutuje i już nie będzie z nimi problemów
2016-01-18 08:40:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie