Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Tramwaj wodny rozpoczyna kursowanie po Odrze

Data publikacji: 14 lipca 2017 r. 13:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:44
Tramwaj wodny rozpoczyna kursowanie po Odrze
 

Pierwsze kursy tramwaju wodnego łączącego Bulwar Piastowski z Nabrzeżem Starówka odbędą się w sobotę (15 lipca). Wodne połączenie znacznie ułatwi podróż do portu jachtowego, Miejskiej Strefy Letniej czy na nowy bulwar na Łasztowni. Żeglarze zaś dużo szybciej dostaną się z mariny do centrum miasta.

Pierwszy przystanek zlokalizowany będzie na Bulwarze Piastowskim, w sąsiedztwie Mostu Długiego. Drugi znajdzie się przy nowych, pływających pomostach na Nabrzeżu Starówka (za kładką prowadzącą na Wyspę Grodzką).

– Miejsca te zostaną odpowiednio oznaczone dedykowanymi tabliczkami z rozkładami jazdy – zapewnia informuje rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki, Tomasz Owsik-Kozłowski. 

Osoby niepełnosprawne lub mające problem z poruszaniem się będą mogły skorzystać z windy prowadzącej na pomost NorthEast Mariny. By jednak sternik wiedział o dodatkowym przystanku bezpośrednio przy windzie, konieczna będzie informacja telefoniczna lub zgłoszenie bezpośrednio do obsługi portu, która będzie służyć pomocą.

– Katamaran mieszczący jednorazowo nawet 12 osób kursował będzie codziennie od godz. 10.00 do 19.30 (ostatni kurs z Bulwaru Piastowskiego). Co ważne, przewóz możliwy będzie jedynie w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Ze względów bezpieczeństwa kursy nie będą realizowane przy silnym wietrze. Przeszkodami mogą być także ulewne deszcze czy burze. Z kolei przy dużym zainteresowaniu w słoneczne dni rozkład traktowany będzie elastycznie, a katamaran będzie pływał częściej, by przewieźć jak największą liczbę chętnych. Przy niepewnej pogodzie zachęcamy do wcześniejszego sprawdzenia, czy tramwaj kursuje. Numer telefonu znajdzie się na tabliczkach z rozkładami jazdy – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski.

Ceny biletów (w obie strony) wynosić będą:

• 5 zł – bilet normalny

• 2 zł – bilet ulgowy (dzieci i młodzież szkolna z ważną legitymacją szkolną)

• bezpłatnie – dziecii do lat 4 (wyłącznie pod opieką osób dorosłych).

Podróż trwać będzie kilkanaście minut. Płynąc od Nabrzeża Starówka w kierunku bulwaru trasa przebiegnie przez port jachtowy i dalej przy dźwigozaurach. Powrót na Nabrzeże Starówka odbywać się będzie z opłynięciem Wyspy Grodzkiej, wzdłuż Wałów Chrobrego.

Kursy realizowane będą, o ile pogoda pozwoli, do 25 września 2017 r.

Katamaran wykorzystywany będzie także podczas finału regat The Tall Ships Races. Stanie się on wtedy tramwajem TT-Line, na podróż którym trzeba będzie mieć bezpłatne wejściówki (do odbioru w namiocie TT-Line na terenie imprezy). Trasa prowadzić będzie od południowej kei portu jachtowego na Nabrzeże Wieleckie (w pobliżu Trasy Zamkowej).

(p)

Fot. Żegluga Szczecińska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

123
2017-07-16 09:46:19
@re:woda prędzej rublami...
Tramwaj TT-Line?
2017-07-15 22:17:27
Dziękuję, nie skorzystam. Poczekam na tramwaj Unity Line albo tramwaj Polferries.
Zła maniera
2017-07-15 22:15:16
Czy wszystko musi już być dedykowane? Nawet tabliczki z rozkładem jazdy? Błagam o opamiętanie! Ten przymiotnik jest nadużywany i zachwaszcza polszczyznę.
re:woda
2017-07-15 11:19:03
W Polsce walutą jest złoty, a nie złotówka. Szkoda, że dla większości to żadna różnica. Szanujcie naszą walutę, bo mogą ją zastąpić bezpaństwowym euro.
;-}
2017-07-14 20:41:29
Maruderzy :napiszcie do zditm zeby puscili tam autobus, napewno sie zgodza;)),wszystko zle w tym miescie, zawsze zle, wszystko zle ,niedogodzisz ,aa i wielu patoli ma fajny tekst jak miedzy soba rozmawiaja w km-ze maja bilet roczny niewidoczny, jak to slyszysz to masz pewnosc ze masz do czynienia z patolem
obserwator
2017-07-14 19:26:03
A ja słyszałem ,ze armatorem tego katamarana jest CSL INTERNATIONALE SPEDITION ktorej to firmy siedziba mieści sie w Starej Rzezni.
marysia
2017-07-14 18:24:25
Mozna za DARMO za katamaranem plynac krawlem albo zabka. Praktyczne bo: darmo,sportowo, i kapiel w Odrze (bez mandatu), .....
ewa35
2017-07-14 17:44:52
pomysl swietny, troche drogo ,nawet wiecej niz troche ,..Coz , zalezy ilu bedzie chetnych
123
2017-07-14 17:31:20
@woda woź ludzi własną łódzia za darmo ,zapewne wlascicielem tego tramwaju wodnego jest prywatna osoba /firma i zegluga czy tez inny miejski podmiot tylko mu placa czesciowo za swiadczenie uslug o ile w ogole wiec jakos musi to utrzymac a nawet jesli zegluga jest wlascicielem to takze nie moze tego robic za darmo tak jak komunikacja miejska tez jest płatna,zreszta jak ktos chce za darmo to moze isc piechota ,nikt nikogo do niczego nie zmusza,a od zachodu to sie z kazdym dniem oddalamy wiec sie nie dziw ze takie ceny
stary człowiek a może
2017-07-14 17:22:38
Eureka w końcu miasto i żegluga się zorientowały że skoro mamy piękne nabrzeża,bulwary i Odrę należy a wręcz trzeba te miejsca ożywić i dać mieszkańcom i turystom radość z żeglowania po niej.Całe długie lata to miejsce w centrum miasta broniło się rękoma i nogami aby tylko nie udostępniać tego mieszkańcom aby tylko ich zniechęcać do odwiedzin aby tylko nie wpadli na szatański pomysł i nie domagali się takich właśnie atrakcji.Do dzisiaj nie mogę tego zrozumieć czy takie urzędnicze-"myślenie" nie było jawnym sabotażem.No ale w końcu jakaś transfuzja szarych komórek nastąpiła i coś ktoś postanowił w tym temacie zrobić.Gratuluję bo nie trzeba chyba nikogo przekonywać,że taka forma "turystyki" była przez mieszkańców i turystów wyczekiwana.Uwaga o tym,że ten jeden katamaran "zapracuje się na śmierć" jest jak najbardziej na miejscu.
woda
2017-07-14 14:15:05
I to było do przewidzenia. Na zachodzie podstawową jednostką płatniczą jest 1 euro, a u nas 1 złotówka. Jednak bilet na tramwaj nie kosztuje 1 złotówki, tylko ponad 1 euro (w przeliczeniu).
bulwar street life :)
2017-07-14 13:59:30
Pomysł super tylko ze bedzie pewnie tylu chetnych ze miejsca zabraknie, takich tramwajow to ze 3-4 powinny byc bo ludzie beda z jednej strony na druga plynac tak jak ida z klubu do klubu bo znajomi sa po jednej albo po drugiej stronie, albo dac jeden wiekszy statek-kiedys plywal pracowniczy na Gryfie bylby idealny ,taki tramwaj wodny to musi miec ze 100 miejsc, albo kilka mniejszych jednostek ,zobaczycie ze tam beda kolejki:)plus ze jeszcze mozna poplynac po okolicy ,a nie tylko a pkt a do pkt b .wiec to taki tramwaj wodno-widokowy, szkoda ze dopiero teraz ktos wpadl na ten pomysl, znany juz od lat np w Bydgoszczy,bulwary i okolica to najlepsza miejscowka w miescie i tam powinno sie wszystko inwestowac i skupiac, a nie jakies deptaki, co to za frajda siedziec przed kamienica pod parasolem piwnym i patrzec na kolejna sciane ,nuda ,a nad Odra jest wszystko, widoki,ludzie,swierze powietrze,woda,piwko,bulwary,jedzenie,muzyka :)
obserwator
2017-07-14 13:52:03
czy 5 zł to z poczęstunkiem? LAMPKA SZAMPANA NA POKŁADZIE. kapitan SCHETTIONO byb sie tutaj przydal.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA