Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Tragiczna niedziela na drogach regionu

Data publikacji: 15 sierpnia 2016 r. 12:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Tragiczna niedziela na drogach regionu
 

Dobiega końca długi wakacyjny weekend. Rozpoczynają się powroty. Policja apeluje o rozwagę na drogach, a przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zachodniopomorscy policjanci od piątku odnotowali 11 wypadków, w których 17 osób zostało rannych, 4 zginęły. Funkcjonariusze zatrzymali 30 nietrzeźwych kierowców.

Do pięciu z 11 wypadków odnotowanych przez policjantów doszło w niedzielę. Nad ranem w powiecie choszczeńskim 24-latek kierujący oplem corsą potrącił stojącego na poboczu 26-latka, który poniósł śmierć na miejscu. Kierowca opla oddalił się z miejsca zdarzenia. Został on zatrzymany przez choszczeńskich policjantów. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonują czynności w tej sprawie.

Przed godziną 10 w powiecie świdwińskim 55-letni motocyklista na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad motorem, zjechał na pobocze i uderzył w kamień. Niestety 55-latek zginął na miejscu.

W południe w okolicach miejscowości Piława (powiat wałecki) doszło do zderzenia czterech pojazdów. 32-letni kierowca jadący Audi A4, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z trzema pojazdami jadącym z naprzeciwka. W wyniku zderzenia pięć osób zostało rannych, w tym dwoje dzieci w wieku 5 i 15 lat.

Po godzinie 14 na trasie Łobez – Węgorzyno 55-latek kierujący motocyklem marki Honda prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z renault master kierowanym przez 27-latka. Motocyklista został przetransportowany do szpitala, niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Przed godziną 21 w powiecie białogardzkim na drodze W- 163 w okolicach miejscowości Moczyłki przed przejazdem kolejowym doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący BMW 29-latek z nieustalonych na tą chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z punto. BMW w wyniku uderzenia zatrzymało się przy opuszczonym budynku stróżówki. Niestety 29-latek zginął na miejscu wypadku.

Fot. (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

choszczno
2016-08-16 12:19:15
W jakiej miejscowości doszło do tego śmiertelnego potrącenia ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA