Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Tragedia w Pyrzycach. W mieszkaniu odkryto cztery ciała [GALERIA] (akt. 2)

Data publikacji: 22 grudnia 2018 r. 18:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:28
Tragedia w Pyrzycach. W mieszkaniu odkryto cztery ciała
Fot. PAP/Marcin Bielecki  
Mężczyzna najpierw zabił swoich bliskich, a następnie popełnił samobójstwo – to najbardziej prawdopodobny scenariusz tego, co się wydarzyło w Pyrzycach. Cztery ciała odkryto w sobotę w jednym z mieszkań przy ul. Pod Lipami.

Makabryczna zbrodnia wstrząsnęła mieszkańcami miasteczka. Policja od samego początku dla dobra śledztwa odmawia jakichkolwiek informacji na temat tragicznego zdarzenia. W sobotę w mieszkaniu, w którym dokonano makabrycznego odkrycia, przez wiele godzin mundurowi analizowali wszystkie możliwe scenariusze i zbierali informacje od sąsiadów zamordowanej kobiety. Na miejscu obecny był prokurator i biegły z zakresu medycyny sądowej.

- Mamy poważne zdarzenie kryminalne w Pyrzycach. Nic więcej nie mogę powiedzieć – mówiła nam w sobotę policjantka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że w mieszkaniu przy ul. Pod Lipami najpierw natrafiono na zwłoki pary dorosłych – trzydziestoparoletniej Eweliny Sz. i jej byłego partnera Victora M. (cudzoziemca - Hiszpana), a potem odkryto ciała dwójki dzieci. To chłopcy w wieku 7 i 10 lat. Jak zginęli? Mówi się o tym, że dzieci zostały uduszone i ukryte w mieszkaniu, ale dotarliśmy do informacji, z których wynika, że narzędziem zbrodni mógł być również nóż. Sprawcą najprawdopodobniej jest Victor M., który najpierw zabił bliskich, a potem sam odebrał sobie życie.

W rodzinie wychowywało się troje dzieci – nastoletnia dziewczynka zdołała się uratować. Prawdopodobnie widziała sceny zabójstwa. Jest pod opieką psychologa.

- Zakrwawiona wybiegła z mieszkania. Niewyobrażalne, co przeżyła ta dziewczynka – mówi nam mężczyzna, który słyszał o szczegółach makabrycznej zbrodni od osoby, która była na miejscu zdarzenia. - Ten mężczyzna podobno przyjechał do dzieci na święta. Kiedyś cała rodzina mieszkała razem za granicą, ale nie układało się im.

W końcu kobieta wróciła z dziećmi do Polski.

Prokuratura potwierdza, że w mieszkaniu odkryto zwłoki czterech osób. Na razie nie podaje więcej szczegółów.

- Śledztwo w sprawie zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach. Postępowanie prowadzone jest w kierunku podejrzenia popełnienia zbrodni zabójstwa – poinformowała prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

***

Pod ostatnim zdjęciem Eweliny Sz. na Facebooku pojawiają się wpisy z wyrazami współczucia i żalu dla rodziny zamordowanej: „Mam nadzieję, że po tamtej stronie odnajdziesz spokój i miłość. Ty i Twoje dzieci” , „Spoczywaj w pokoju Ewelinko”, „Niech dobre Anioły się Wami opiekują”, „Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”. Jest też wpis w języku hiszpańskim, który obwinia Victora M. o zaistniałą tragedię. Jeszcze 4 grudnia br. Victor M. pisał pod tym postem: „Nawet bogowie i bogini Olimpu byliby zazdrośni o Ciebie”, a w kolejnym komentarzu z następnego dnia dodał: „To jest to, na co moje dzieci zasługują i mają za swoją matkę prawdziwą boginię.

(reg)

 

***

Wcześniejsza informacja:

Mężczyzna prawdopodobnie najpierw zabił swoich bliskich, a następnie popełnił samobójstwo – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Cztery ciała odkryto w sobotę (22 grudnia) w jednym z mieszkań przy ul. Pod Lipami w Pyrzycach.

Policja dla dobra śledztwa odmawia jakichkolwiek informacji na temat tragicznego zdarzenia. W mieszkaniu, w którym dokonano makabrycznego odkrycia, analizowane są wszystkie możliwe scenariusze.

- Mamy poważne zdarzenie kryminalne w Pyrzycach. Policjanci prowadzą czynności na miejscu. Nic więcej nie mogę powiedzieć – powiedziała policjantka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że w mieszkaniu przy ul. Pod Lipami najpierw natrafiono na zwłoki pary dorosłych - trzydziestoparoletniej kobiety i jej byłego partnera (cudzoziemca - Hiszpana), a potem odkryto ciała dwójki dzieci. To chłopcy w wieku 7 i 10 lat. Oni i ich matka zginęli prawdopodobnie od ciosów zadanych nożem. Sprawcą może być mężczyzna, który najpierw zabił bliskich, a potem sam odebrał sobie życie. W rodzinie wychowywało się troje dzieci- nastoletnia dziewczynka zdołała się uratować. 

- Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora i w obecności biegłego z zakresu medycyny sądowej. Postępowanie prowadzone jest w kierunku podejrzenia popełnienia zbrodni zabójstwa - poinformowała prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy
Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

(reg)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tridteza
2019-01-17 18:49:28
Que pena, pobre madre y sus hijos. Descansen en paz
Ii
2018-12-25 12:55:28
Zastanawia mnie jedno jak dziewczynka uciekla zakrwawiona dlaczego nikt nie zadzwonil na policję. W innym artykule czytałam ze uciekla do sąsiadów to dlaczego nikt nie zareagowal??
pyrzyce
2018-12-25 01:18:29
biedni ludzie którzy muszę mieszkać w takich Pyrzycach. Jakie to przykre tak zmarnować życie
jagna
2018-12-24 23:03:49
Strasznie przezylam te tragedie. Lacze sie z cierpieniem dziecka ktore cudem przezylo. To moja uczennica Wiktoria. Wspolczuje matce Ewelinki. To wszystko jest nie do pojecia. Boze dlaczego to sie stalo? Wiktorio tule cie z calego serca tak bardzo mi smutno
Pyrzyczanin z odzysku
2018-12-24 21:51:08
Nie mogę czytać tych debilnych komentarzy, że Pyrzyce to miasto patologii. Ludzie, to normalne miasto a zbrodnie popełnił Hiszpan ! To mogło się stać wszędzie...
Nn
2018-12-23 07:30:02
Często bywałem w Pyrzycach straszna tragedia wydawało się że to spokojna miejscowość dramat dla tej dziewczynki do końca życia oby została objęta troskliwą opieką bo to co ona przeżywa i jej mocno zranione serce poprostu kolejna nie potrzebna tragedia oby ten skurczybyk smarzyl się w piekle łącze się w bulu z rodziną z wami mieszkańcami też zawsze się czułem uwas dobrze
Dramat
2018-12-22 22:03:09
Straszna tragedia współczuje z całego serca tej dziewczynie miej Panie w opiece ich duszę
Znajoma
2018-12-22 21:38:06
Proszę uszanować rodzinę to jest straszna zbrodnia i tragedia dla bliskich nie potrzeba więcej informacji najgorsze już wiemy.
Pyryce
2018-12-22 21:14:30
Pyrzyce to toksyczne miejsce, dzieją się gorsze rzeczy, tylko że o tym ciiiiiiisza i policja działa tak aby nie działać
@Pyrzyce
2018-12-22 20:58:08
Opanuj niezdrową ciekawość. Trwa śledztwo. Gdy będzie można, policja poda więcej faktów.
A
2018-12-22 20:51:53
Bo w przyrzycach to patologie mieszkają. Ludzie układy z policją maja jedzrza po pijaku więc nie ma się co dziwić. Szkoda jedynie tych co zginęli.
Chore
2018-12-22 19:57:54
Więcej informacji??? Co mają podać imiona i nazwiska?! W głowie się nie mieści... co za ludzie
Pyrzyce
2018-12-22 19:06:22
To moje miasto. Jestem w szoku😱😱😱, że w Pyrzycach doszło do czegoś takiego😨!!! Najgorsze jest to,że tak naprawdę to nic nie wiadomo z tego artykułu😡😠. Może by tak więcej informacji byście podali

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA