wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tragedia na osiedlówce

Tragedia na osiedlówce

Tragedia na osiedlówce
Data publikacji: 2018-01-22 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1918 310596

Kierowca fiata scudo 8 września 2017 r. zjechał z ul. Potulickiej na drogę osiedlową. Chwilę później, próbując się z niej wydostać, jechał tyłem z powrotem w kierunku ul. Potulickiej. Potrącił pieszą. Kobieta zmarła.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście skierowała już do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku. Marcinowi J., któremu zarzuciła nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, grozi nawet 8 lat więzienia.

Oskarżyciel ustalił bowiem w śledztwie, że podczas wykonywania manewru cofania mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności i nie dość uważnie obserwował drogę za pojazdem. Z tego powodu nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie idącej tą samą drogą wewnętrzną. Spowodował wypadek. Piesza, którą potrącił, doznała ciężkich obrażeń ciała. Nie udało się jej uratować.

Podejrzany był trzeźwy. Nie był wcześniej karany sądownie. Za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(lw)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Fakty
Jest tam właśnie droga wewnętrzna. .a dokładnie droga asfaltową dojazdowa na osiedlu gdzie znajduje się kilkanascie wieżowców 10-cio i 4-o piętrowych..wiec nie znaczy to że można tem wyjeżdżać 50 km na godzinę i tak też wycofywać.. Tam mieszkana w przeważającej części ludzie starej daty i rodziny z dziecmi..tam właśnie nikt nie powinien zginąć..auto marki Fiat Scudo to zwykły dostawczka można nim jeździć mając prawko z kategoria B tylko że będąc kierowca pełniący funkcje publiczna powinno się przestrzegać zasad bezpieczeństwa..i tak dla przykladu pieszy tzn starsza pani szła sobie z wózkiem na zakupy.. Minęła zapakowane auto i poszła w przeciwnym kierunku do kierunku jazdy Fiata pobocze m tej właśnie asfaltowej drogi..kierowca wrócił i zaczął gwałtownie wycofywać tak szybko że dogoni owa staruszek uderzył w nią z taką siła że huk uderzenia słyszą o w na całym osiedlu.. Zanim się zorientował i zahamować to zdarzył owa staruszek przejechać koła od stóp do głów.. A potem kiedy była po autem jeszcze raz ja przejechał żeby z niej zjechać.. Kobieta była w stanie agonii zmasakrowana i umierajaca.. Pogotowie przyjechało stwierdzić jedynie zgon ofiary.. Taki oto skutek brawurowej jazdy bez wyobraźni i braku zdrowego rozsądku i nie przestrzegania zasad bezpieczenstwa kuriera Poczty Polskiej..w tym przypadku kierowca jest bezwzględnie winny..piesza nie przyczyniła się w żadnym stopnie do tej tragedii..
2018-01-26 21:39:03
Uuu
Ktos idź do urzędu miasta sprawdź mapy potem sie madrz
2018-01-23 07:58:24
Ktoś
Analizując tam nie ma drogi wewnętrznej, pomimo że mieszkańcy nie raz o to prosili... Musiała stać się tragedia która pomimo wszystko i tak nic nie zmieniła bo nadal jej nie ma... Niechcący a jechałes kiedyś takim autem? Widać że nie... Pomimo tragedii nie nam oceniać. Kierowca kierowca ale nie zwalnia to pieszych z zachowania ostrożności tak samo jak kierowcy... Pieszy kaptur na głowę, słuchawki w uszach, tel w ręku i idzie ślepo przed siebie sam szukając nieszczęścia.
2018-01-22 22:23:38
Niechcący
Zabił człowieka. Czy to ważne czy popisał się idiotyzmem, chamstwem, czy po prostu bestialstwem? Serio wystarczy powiedzieć "Nie chciałem", albo "mmiałem oczy w d.."?
2018-01-22 21:27:56
JA
dostanie 6 mies w zawieszeniu na 2 lata. W Polsce jak chcesz kogoś zabić to go rozjedź.
2018-01-22 20:08:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”