czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pieszy zazwyczaj bez szans

Pieszy zazwyczaj bez szans

Pieszy zazwyczaj bez szans
Data publikacji: 2018-01-23 12:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 2264 310599

Pieszy w zetknięciu z tramwajem jest niemal zawsze bez szans. Jeśli kończy się na obrażeniach, można mówić o wielkim szczęściu. Kilkudziesięciotonowy pojazd nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu. Nie pomogą tu ani refleks, ani doświadczenie motorniczego. Część takich zdarzeń kończy się po prostu tragicznie i tak było w poniedziałkowy (22 stycznia) poranek.

- Ok. godz. 7.20 na nabrzeżu Wieleckim doszło do potrącenia mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przechodził on w miejscu niedozwolonym - informuje Konrad Strzelec z KWP w Szczecinie. - Mimo podjętej akcji reanimacyjnej życia 84-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejscu przebadano motorniczego pod kątem trzeźwości. To rutynowe działanie w przypadku jakichkolwiek zdarzeń drogowych. Prowadzący tramwaj był trzeźwy, został przewieziony na przesłuchanie. Jeśli będzie potrzebował wsparcia psychologa, firma mu je zapewni.  ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 23 stycznia 2018 r.

Tomasz TOKARZEWSKI

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”