piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tragedia na "Nefrycie". Rodziny wciąż czekają

Tragedia na "Nefrycie". Rodziny wciąż czekają

Tragedia na "Nefrycie". Rodziny wciąż czekają
Data publikacji: 2015-10-19 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 2189 29731

Rodziny dwojga oficerów, którzy pod koniec września ulegli śmiertelnemu zatruciu na statku „Nefryt”, wciąż czekają na ich ciała. Procedury związane z przekazaniem i transportem zwłok z Afryki do Polski są dość długie. Jak się dowiedzieliśmy, samolot z trumnami ma wylecieć z Wybrzeża Kości Słoniowej w poniedziałek (19 bm.) wieczorem.

– Już tyle czasu upłynęło, a my nadal nie możemy ich godnie pożegnać i pochować – żalą się krewni I oficera, który zmarł razem ze swoją narzeczoną – III oficerem na statku „Nefryt”.

Jak podkreślają, są w stałym kontakcie z przedstawicielami szczecińskiego armatora statku (spółki Euroafrica), jak i agencji załogowej Polaris Maritime Services, ale nikt im nie potrafił podać dokładnej daty sprowadzenia zwłok do kraju.

– Czujemy się bezradni – mówi ojciec zmarłego. – Wszystkie dokumenty były przygotowane już w ubiegły piątek rano, a ciał nie przywieziono. Mamy wątpliwości, czy zwłoki naszych najbliższych są tam właściwie traktowane.

Siostra zmarłego dodaje, że wydzwaniają do kilku osób, by się czegokolwiek dowiedzieć, ale czują niedosyt informacji. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

(ek)

Komentarze

też marynarz
Masz rację "marynarz", ja też pływam w PŻM-ie, i w dodatku 30.lat. Ani razu nie byliśmy kwaterowaniu w hotelu podczas fumigacji. Ciekawe czy są jakieś papiery na te rzekome zakwaterowanie.
2015-10-22 09:20:01
Polityka
Co z tego, że w komentarzach piszą marynarze, którzy pokazują, jaki jest stan szczecińskiego armatora, skoro to nic nie zmienia. Polityka jest wszędzie....
2015-10-20 06:26:46
Tylko pytam..,
A rzekomo czym... i dlaczego... sie zatruli ??
2015-10-20 01:00:04
Mechanik
Pracowalem jakis czas temu dla Euroafrica i tam jest tak samo jak opisal to "marynarz" Firma tnie koszty a wyslanie zalogi przy tych kapitanach i chiefach mechanikach to tylko czysta abstrakcja!!! nigdy nie mialo to miejsce wiec firma ponosi w 100% odpowiedzialnosc za smierc i zatrucie czlonkow zalogi!!!!!
2015-10-19 20:47:54
Marynarz
Najlepsza wypowiedz dal p.Kowalski z PZMu i tej bzdurnej solidarnosci,ze podczas fumigacji zaloga statku[poza obsada szkieletowa] schodzi na lad do hotelu. Plywam w PZMie juz kilka ladnych lat zaladunek w:USA,Niemczech,Holandi,Brazylii,Meksyku.Ani razu zaloga nie byla odsylana do hotelu na czas fumigacji ladunku!!Lduje sie zboze,przychdza do fumigacji i...statek wyplywa w morze.A na statku czuc zapach "czosnku"[czyli gazu fumigacyjnego]. Wiec p.Kowalski chyba pan z ksiezyca ma te informacje
2015-10-19 17:18:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie