piątek, 05 marca 2021r.

Tragedia na cieśninie Dziwna. Poszukiwania drugiego mężczyzny bez rezultatu

Data publikacji: 2021-01-17 18:27
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-17 18:32
Tragedia na cieśninie Dziwna. Poszukiwania drugiego mężczyzny bez rezultatu
 

W niedzielę (17 stycznia) kontynuowano poszukiwania zaginionego mężczyzny, który dzień wcześniej wraz z drugim wypadł z łodzi do wody w rejonie cieśniny Dziwna. Niestety, akcję zakończono bez efektu. Jednego z mężczyzn odnaleziono w sobotę, ale nie udało się go uratować.

– Zgłoszenie, które dotarło do inspektora operacyjnego w Świnoujściu o godz. 14.43, dotyczyło zaginięcia dwóch mężczyzn, którzy wypłynęli swoją łodzią o godz. 7 z miejscowości Sierosław i nie powrócili – informowali w sobotę ratownicy morscy z Dziwnowa.

Do poszukiwań skierowana została załoga Brzegowej Stacji Ratowniczej w Dziwnowie, śmigłowiec Marynarki Wojennej, jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz policja z Kamienia Pomorskiego.

– Działania trwały do godziny 17.30 – relacjonowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa na portalu Twitter. – Została odnalezione łódź, którą wypłynęli zaginieni, oraz jeden z poszkodowanych. Rybak wyciągnięty z wody był nieprzytomny i nie wykazywał czynności życiowych. Nasi ratownicy podjęli się natychmiastowej resuscytacji w trakcie transportu poszkodowanego na brzeg. Niestety, pomimo starań ratowników morskich oraz strażaków, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

W niedzielę rano wznowiono poszukiwania zaginionego. Akcję utrudniała niska temperatura. Przerwano ją przed godz. 15.

(isz)

Fot. MSPiR/Twitter

 

Komentarze

A ciekawe
2021-01-18 12:27:00
3 chociaz mieli Kamizelki Ratunkowe na Sobie czy lezaly obok... alibo ich brakowalo ??? Gdzie o ich ew. trzezwosci na razie "nie wspomne".
fin
2021-01-17 18:43:43
Czekać aż się ociepli , wypłyneli , ich sprawa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ