Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Tor wodny z dwiema nagrodami

Data publikacji: 25 sierpnia 2016 r. 14:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Tor wodny z dwiema nagrodami
 

Kilka zachodniopomorskich inwestycji zostało docenionych w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2015”. To już XX jego edycja. Wyniki ogłoszono na uroczystej gali, która się odbyła 24 bm. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Do konkursu zgłoszono 672 przedsięwzięcia. Kilkadziesiąt z nich walczyło w drugim etapie o laury. Tytuły „Modernizacja Roku 2015” i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. W jednej z nich – obiekty inżynieryjno-przemysłowe – triumfowały inwestycje z Pomorza Zachodniego. Tytuł przypadł modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin (Kanał Piastowski i Mieliński), która zdobyła również nagrodę w internetowym plebiscycie na najbardziej popularną realizację. W tej samej kategorii wyróżnienie przyznano modernizacji Zajezdni Tramwajowej Pogodno w Szczecinie.

Inna szczecińska inwestycja – rewitalizacja RAZEM, obejmująca wnętrze kwartału 23, ograniczonego ulicami Bohaterów Getta Warszawskiego, Królowej Jadwigi i aleją Wojska Polskiego – otrzymała tytuł „Modernizacja Roku 2015” w kategorii obiekty mieszkalne.

Z kolei restauracja ratusza miejskiego w Maszewie wygrała internetowy plebiscyt w kategorii obiekty użyteczności publicznej.

Dodajmy, że ideą konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego. Chodzi też o promocję modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów oraz urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Dwudziestej edycji patronowało kilka ministerstw i kilkanaście uczelni. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Na zdj.: Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin została doceniona zarówno przez jury konkursu, jak i internautów. To inwestycja Urzędu Morskiego w Szczecinie, której wykonawcą było konsorcjum firm: Energopol-Szczecin oraz Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych w Gdańsku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A taki
2016-08-25 22:07:08
Z dwiema czy z dwoma nagrodami? Tak tylko pytam....
Tor
2016-08-25 17:13:02
Płytki, a z nagrodą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA