To był „Dziki Weekend” w Policach [GALERIA]

Data publikacji: 22 sierpnia 2021 r. 18:51
Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2021 r. 18:51
To był „Dziki Weekend” w Policach

Przez trzy dni w Policach odbywał się Festiwal Biegowy Dziki Weekend. Rozpoczął go w piątek (20 sierpnia) Nocny Bieg Szlakiem Dzika (5 kilometrów), w sobotę zawodnicy wystartowali w Biegu Szlakiem Dzika (10 kilometrów), a w niedzielę był najtrudniejszy i najbardziej widowiskowy Ekstremalny Dzikobieg (7,5 kilometra z licznymi przeszkodami).

W piątek i sobotę (w biegu na 5 i 10 kilometrów) na metę najszybciej dotarł Grzegorz Braun, a wśród kobiet triumfowała Edyta Dydek. Niedzielny Ekstremalny Dzikobieg najszybciej ukończył Mateusz Olichowski, a spośród kobiet ponownie pierwsza była Edyta Dydek. W ogólnej klasyfikacji (open łączony - z trzech biegów) pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Mateusz Olichowski, drugie - Marcin Krześniowski, trzecie - Grzegorz Braun, a wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Edyta Dydek, drugie miejsce zajęła Karolina Marzec, trzecie - Barbara Czarnecka. Nagrodzono także zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie było około 250 statuetek i pucharów.

W trakcie tego weekendowego festiwalu były też zawody towarzyszące: dla najmłodszych i dla dorosłych osób uprawiających nordic walking (ci wystartowali w nocnym biegu, na 5 kilometrów).

Nie zabrakło też okazji do integracji uczestników. W piątek po nocnym biegu można było odpocząć przy ognisku, a w sobotę na przykład wyruszyć na wycieczkę kajakową. Emocji w ten weekend na pewno było sporo, i to nie tylko związanych z sukcesami czy porażkami sportowymi. Były nawet oświadczyny na mecie.