Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Magistrat we władaniu... biegaczy [GALERIA]

Data publikacji: 20 marca 2019 r. 20:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Magistrat we władaniu... biegaczy
Na jeden wieczór gmach szczecińskiego magistratu zmienił się w sportową arenę. Biegu na orientację, jakiego jeszcze w Polsce nie było! Fot. Marta Teszner  

Na jeden wieczór gmach szczecińskiego magistratu zmienił się w sportową arenę. Biegu na orientację, jakiego jeszcze w Polsce nie było! Przy okazji, inauguracyjnego dla 13. edycji Szczecińskiej Dobranocki.

W biegach na orientację zawodnik - na podstawie mapy i przy użyciu kompasu - przebiega zwykle trasę wytyczoną w terenie: przez osiedle, miejski park czy po lesie. Odnajdując i potwierdzając po drodze punkty kontrolne, w jak najkrótszym czasie. Tym razem się okazało, że dla specyfiki tego sportu także gmach szczecińskiego magistratu świetnie się nadał: wiele kondygnacji, kilka skrzydeł, nieregularna budowa. Choć nie był też trasą pozbawioną ryzyka, choćby z uwagi na stromość schodów, śliskość podłóg, gabloty i skrzynki gaśnicze rozmieszczone na ścianach, a korytarze „obarczone" przeszkodami z siedzisk, stołów i wycieraczek. Co organizatorzy i uczestnicy biegu oceniali: „Lepiej niż w labiryncie!"

Inauguracyjną 13. edycji Szczecińskiej Dobranocki współorganizowali Klub Orientacji Sportowej BnO oraz Urząd Miasta.

(an)

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA