Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Silna wichura przeszła nad regionem

Data publikacji: 10 lutego 2016 r. 09:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Silna wichura przeszła nad regionem
 

Blisko 50 razy interweniowali zachodniopomorscy strażacy po silnej wichurze, która przeszła przez region w nocy z wtorku na środę (10 bm.). Wiatr łamał drzewa, część domów nie miała prądu, a niektóre pociągi jeszcze nad ranem miały opóźnienia.

Silnie wiało we wtorek późnym wieczorem. Gdzieniegdzie prędkość wiatru dochodziła do 90 km/h.

Pracowitą noc mieli zwłaszcza strażacy z jednostek na południu województwa. Najwięcej interwencji mieli w powiecie powiecie gryfińskim, myśliborskim, choszczeńskim i stargardzkim. Mocno wiało także w samym Szczecinie i Policach.

– Strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew. W Szczecinie były trzy takie interwencje – mówi Andrzej Wróblewski, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

W nocy prądu nie mieli mieszkańcy Wyspy Puckiej w Szczecinie. Połamane drzewa zatrzymały także pociągi na odcinku między Chociwlem a Stargardem. ©℗

(żan)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2016-02-10 15:03:08
Zdjęcie archiwalne, ale i na nim widać co się głównie przewraca - drzewa wypróchniałe od środka i/lub krótkowieczne. A są "obrońcy" środowiska, którzy chcą aby wszystkie drzewa rosły wiecznie i w dobrym stanie. A zadrzewienia trzeba pielęgnować - również przysłowiowa siekierą, a w miejsce wyciętych drzew wprowadzać nowe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA