sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Silna wichura przeszła nad regionem

Silna wichura przeszła nad regionem

Silna wichura przeszła nad regionem
Data publikacji: 2016-02-10 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:17
Wywietleń: 398 117594

Blisko 50 razy interweniowali zachodniopomorscy strażacy po silnej wichurze, która przeszła przez region w nocy z wtorku na środę (10 bm.). Wiatr łamał drzewa, część domów nie miała prądu, a niektóre pociągi jeszcze nad ranem miały opóźnienia.

Silnie wiało we wtorek późnym wieczorem. Gdzieniegdzie prędkość wiatru dochodziła do 90 km/h.

Pracowitą noc mieli zwłaszcza strażacy z jednostek na południu województwa. Najwięcej interwencji mieli w powiecie powiecie gryfińskim, myśliborskim, choszczeńskim i stargardzkim. Mocno wiało także w samym Szczecinie i Policach.

– Strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew. W Szczecinie były trzy takie interwencje – mówi Andrzej Wróblewski, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

W nocy prądu nie mieli mieszkańcy Wyspy Puckiej w Szczecinie. Połamane drzewa zatrzymały także pociągi na odcinku między Chociwlem a Stargardem. ©℗

(żan)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

gh
Zdjęcie archiwalne, ale i na nim widać co się głównie przewraca - drzewa wypróchniałe od środka i/lub krótkowieczne. A są "obrońcy" środowiska, którzy chcą aby wszystkie drzewa rosły wiecznie i w dobrym stanie. A zadrzewienia trzeba pielęgnować - również przysłowiowa siekierą, a w miejsce wyciętych drzew wprowadzać nowe.
2016-02-10 15:03:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”