piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Silna wichura przeszła nad regionem

Silna wichura przeszła nad regionem

Silna wichura przeszła nad regionem
Data publikacji: 2016-02-10 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 852 117594

Blisko 50 razy interweniowali zachodniopomorscy strażacy po silnej wichurze, która przeszła przez region w nocy z wtorku na środę (10 bm.). Wiatr łamał drzewa, część domów nie miała prądu, a niektóre pociągi jeszcze nad ranem miały opóźnienia.

Silnie wiało we wtorek późnym wieczorem. Gdzieniegdzie prędkość wiatru dochodziła do 90 km/h.

Pracowitą noc mieli zwłaszcza strażacy z jednostek na południu województwa. Najwięcej interwencji mieli w powiecie powiecie gryfińskim, myśliborskim, choszczeńskim i stargardzkim. Mocno wiało także w samym Szczecinie i Policach.

– Strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew. W Szczecinie były trzy takie interwencje – mówi Andrzej Wróblewski, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

W nocy prądu nie mieli mieszkańcy Wyspy Puckiej w Szczecinie. Połamane drzewa zatrzymały także pociągi na odcinku między Chociwlem a Stargardem. ©℗

(żan)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

gh
Zdjęcie archiwalne, ale i na nim widać co się głównie przewraca - drzewa wypróchniałe od środka i/lub krótkowieczne. A są "obrońcy" środowiska, którzy chcą aby wszystkie drzewa rosły wiecznie i w dobrym stanie. A zadrzewienia trzeba pielęgnować - również przysłowiowa siekierą, a w miejsce wyciętych drzew wprowadzać nowe.
2016-02-10 15:03:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie