wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami

Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami [GALERIA, FILM]

Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami
Data publikacji: 2018-07-27 23:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 2356 340572

Sporo ludzi zebrało się w piątek (27 lipca) wieczorem na Wałach Chrobrego w Szczecinie by wspólnie z Towarzystwem Miłośników Astronomii oglądać niezwykłe widowisko na wieczornym niebie - najdłuższe w tym stuleciu całkowite zaćmienie Księżyca. Niestety pogoda popsuła szyki.

Mimo panujących upałów i pięknego, bezchmurnego nieba za dnia, smakiem musieli się obejść wszyscy ci, którzy liczyli na równie sprzyjającą pogodę wieczorem. Gęste chmury na horyzoncie przesłoniły całe zjawisko. Nie było widać nawet rąbka naszego satelity. W zebranym tłumie nie brak było głosów zawodu. Nawet najwięksi optymiści mieli markotne miny. - Księżyc zjadła trema, przestraszył się widowni - to tylko jeden z wielu zawiedzionych głosów podsumowujących całe wydarzenie. Mimo wszystko humory dopisywały, a wiele osób postanowiło czekać, aż naturalny satelita ziemi w końcu wyłoni się zza chmur.

Następne tak długie zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Szczecinie dokładnie za 105 lat - w 2123 roku - o ile pogoda znów nie spłata figla.

(n)

Fot. Grzegorz Siwa i Piotr Nowicki

Film. Piotr Nowicki

Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami Tłumy na Wałach Chrobrego. Księżyc za chmurami

Komentarze

?/
@re:?/ -Może na lekcji geografii o ile na nie chodziłeś widziałeś tylko mapy a nie pokazano ci globusa,nawet prezes go ma, tyko że ma globus Polski ,jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze a prostych ludzi nie brakuje żeby w to wierzyli tak jak z antyszczepionowcami.
2018-07-28 17:49:43
?/
re:?/ tak sobie to tlumacz,a ksiezyc i slonce tez sa płaskie ?buahhaha
2018-07-28 14:13:12
moon
Chmury zasłoniły widok dla całego Szczecina i nie było widać początku, ale już przed 23-tą do końca było widać idealnie. A końcówka to już mistrzostwo świata :D
2018-07-28 10:57:36
Obserwator
pogoda nic nie popsuła - zaćmienie od godziny 22.15 do samego końca bardzo dobrze było widoczne z Wałów Chrobrego plus obserwacje Marsa i Saturna przez teleskopy i przeloty ISS
2018-07-28 10:25:00
re:?/
Byli, czemu by nie? Niby to zaćmienie ma być dowodem na kulistość ziemi?
2018-07-28 10:09:06
Dziwne.
Z jez. Dąbskiego oglądałem drugą fazę całkiem dobrze, czyżby chmury były wybiórczo skupione nad Wałami?
2018-07-28 08:59:27
?/
Płaskoziemce tez byli?
2018-07-28 08:37:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pogoria wpłynęła do Szczecina

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie