czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tłumy na otwarciu Galaxy

Tłumy na otwarciu Galaxy [GALERIA, FILM]

Tłumy na otwarciu Galaxy
Data publikacji: 2017-11-15 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:55
Wywietleń: 4715 301175

Tłum klientów czekał w środę (15 listopada) przed godziną 13 na otwarcie nowej części Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy w Szczecinie. Magnesem były oczywiście rabaty i niespodzianki, przygotowane przez sklepy. Największe kolejki ustawiały się przed marketem Media Expert, gdzie klientów trzeba było wpuszczać grupami.

Galaxy rozbudowano po czternastu latach funkcjonowania. Prace zajęły 18 miesięcy i pochłonęły (łącznie z wymianą elewacji) 140 milionów złotych. Nowa część ma 16,5 tys. m kw. i mieści się w niej ok. 50 sklepów, wśród nich są marki dotąd nieobecne w Szczecinie – m.in. Forever 21, Homla, Le Creuset. Obok sklepów z odzieżą i obuwiem są artykuły wyposażenia wnętrz, kawiarnie, księgarnia, drogerie. Na poziomie + 2 mieści się fitness klub o powierzchni prawie 1600 m kw. Po rozbudowie całe Galaxy ma blisko 60 tys. m kw. powierzchni handlowej, około 200 sklepów i 1500 miejsc parkingowych. Przybyło pół tysiąca nowych miejsc pracy.

Film: Anna Gniazdowska

Środowe otwarcie przyciągnęło tłum klientów. Największy parł prosto w stronę Media Expert na pierwszym piętrze, gdzie kuszono promocjami na elektronikę. Kolejka chętnych była ogromna. Wielu amatorów znajdowały darmowe torty, ciasta, cukierki, balony, którymi sklepy witały odwiedzających.

Wrażenia pierwszych klientów, którzy obejrzeli nową część Galaxy, były pozytywne. Chwalili dużą przestrzeń i jasną kolorystykę.

– Wnętrze jest przyjemne, dobrze oświetlone, estetyczne i spójne ze starą częścią – ocenia Marek Kostrzewski, który wybrał się tu na zakupy.

Film: Adrian Bednarski 

Czasem w dużej przestrzeni trochę trudno było się jeszcze połapać.

– Przyszłam z dziećmi coś zjeść w strefie restauracyjnej – mówił Lidia Nowak. – Szukam windy, ale mimo znaków nie mogę jej znaleźć.

Bardzo dużego ruchu w nowej części Galaxy można się spodziewać przez weekend. Wiele sklepów do tego czasu przedłuża rabaty i promocje.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

Komentarze

ano
Poprzednie Rzady odbudowaly Polske a PiS teraz na gotowe przychodzi Bo to najlatwiej
2017-11-24 11:34:36
@ Od
Od dnia 25.10.2015 roku "No i widzicie... Komuszki i PO-stkomuszki..." - TO TROLL Z PO !!!
2017-11-16 08:13:19
exit
A dlaczego jest tylko jedno wąskie wyjście, a nie ma nowego w stronę Matejki lub ZUSu??????
2017-11-16 06:36:00
Od dnia 25.10.2015 roku
No i widzicie... Komuszki i PO-stkomuszki, jak Wielkie i Pozytywne zmiany nastepuja i w Szczecinie - po Waszych 70-letnich nieudolnych Rzadach !!
2017-11-15 22:36:56
ckm
ale żeby sekretarza województwa tam zapraszać, to chyba polityczna sprawa.
2017-11-15 21:42:47
Szczecinianin
Sam bym się tam nie wybrał przepychać w tłumie, ale rozumiem ludzi, że chcą kupić coś taniej w promocji. Napierająca kolejka skojarzyła mi się z czasami słusznie minionymi i pojawieniem się na przykład baleronu w mięsnym, lub papieru toaletowego w papierniczym.
2017-11-15 21:04:37
Jacek
Porażka - same znajome gęby, które do mojego marketu przychodzą co tydzień po "nową gazetkę"... Ale każde z nich płacze na wysokość swojej emerytury i narzeka, jak to mają ciężko... Bydło zwykłe i tyle!!!
2017-11-15 19:55:49
Czesiek
bylim z kobitą na otwarciu Galaksi nakupowalim towara w promocji ze hej i nazarlim sie tortów i czastek za friko