czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Testy w fabryce na wyspie (Galeria)

Testy w fabryce na wyspie (Galeria)

Testy w fabryce na wyspie (Galeria)
Data publikacji: 2015-10-12 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 862 27991
Jak już informowaliśmy, w halach fabryki spółki Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim w Szczecinie trwa testowanie urządzeń i materiałów. W poniedziałek zakład odwiedził m.in. minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński. Inwestycja zrobiła na nim duże wrażenie.

To pierwsza w Europie fabryka seryjnej produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych: palowych, kratownicowych oraz tzw. platform pośrednich. Niespełna dwa lata po rozpoczęciu budowy w nowych halach testowane są maszyny. 

– Produkcja jeszcze się nie odbywa, bo nie mamy pozwoleń – zaznaczył Robert Dmochowski, szef logistyki, utrzymania ruchu i magazynów technicznych w zakładzie BMO. – Na razie jest to próbne uruchomienie sprzętu.

Jak wyjaśnił Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, do której należy fundusz MARS – współudziałowiec BMO, w ciągu dwóch, trzech miesięcy fabryka powinna zacząć produkcję. Pozwolenie na użytkowanie być może zostanie wydane do końca października.

– Jestem pod wrażeniem tego, co tutaj zobaczyłem – mówił minister skarbu Andrzej Czerwiński. – Chcielibyśmy, jako Skarb Państwa, przekazywać część naszych aktywów w dobre ręce. Każdy, kto ma wiedzę i doświadczenie, może powiększyć tę część majątku wielokrotnie.

Prezes Dąbrowski przypomniał, że projekt powstał wraz z restrukturyzacją stoczni remontowej „Gryfia”. ©℗ (ek)

Cały artykuł czytaj we wtorkowym Kurierze lub kup e-wydanie.

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Wczoraj hale fabryki spółki Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim odwiedził m.in. minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński (na zdjęciu drugi z prawej).

Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria)

Komentarze

Antoni
Pozytywne wrażenie.Gratulacje.Pewnie nie było łatwo.
2015-10-12 18:59:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”