Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Testy w fabryce na wyspie (Galeria)

Data publikacji: 12 października 2015 r. 20:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Testy w fabryce na wyspie (Galeria)
 
Jak już informowaliśmy, w halach fabryki spółki Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim w Szczecinie trwa testowanie urządzeń i materiałów. W poniedziałek zakład odwiedził m.in. minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński. Inwestycja zrobiła na nim duże wrażenie.

To pierwsza w Europie fabryka seryjnej produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych: palowych, kratownicowych oraz tzw. platform pośrednich. Niespełna dwa lata po rozpoczęciu budowy w nowych halach testowane są maszyny. 

– Produkcja jeszcze się nie odbywa, bo nie mamy pozwoleń – zaznaczył Robert Dmochowski, szef logistyki, utrzymania ruchu i magazynów technicznych w zakładzie BMO. – Na razie jest to próbne uruchomienie sprzętu.

Jak wyjaśnił Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, do której należy fundusz MARS – współudziałowiec BMO, w ciągu dwóch, trzech miesięcy fabryka powinna zacząć produkcję. Pozwolenie na użytkowanie być może zostanie wydane do końca października.

– Jestem pod wrażeniem tego, co tutaj zobaczyłem – mówił minister skarbu Andrzej Czerwiński. – Chcielibyśmy, jako Skarb Państwa, przekazywać część naszych aktywów w dobre ręce. Każdy, kto ma wiedzę i doświadczenie, może powiększyć tę część majątku wielokrotnie.

Prezes Dąbrowski przypomniał, że projekt powstał wraz z restrukturyzacją stoczni remontowej „Gryfia”. ©℗ (ek)

Cały artykuł czytaj we wtorkowym Kurierze lub kup e-wydanie.

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Wczoraj hale fabryki spółki Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim odwiedził m.in. minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński (na zdjęciu drugi z prawej).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Antoni
2015-10-12 18:59:02
Pozytywne wrażenie.Gratulacje.Pewnie nie było łatwo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA