sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Testy w fabryce na wyspie (Galeria)

Testy w fabryce na wyspie (Galeria)

Testy w fabryce na wyspie (Galeria)
Data publikacji: 2015-10-12 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1425 27991
Jak już informowaliśmy, w halach fabryki spółki Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim w Szczecinie trwa testowanie urządzeń i materiałów. W poniedziałek zakład odwiedził m.in. minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński. Inwestycja zrobiła na nim duże wrażenie.

To pierwsza w Europie fabryka seryjnej produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych: palowych, kratownicowych oraz tzw. platform pośrednich. Niespełna dwa lata po rozpoczęciu budowy w nowych halach testowane są maszyny. 

– Produkcja jeszcze się nie odbywa, bo nie mamy pozwoleń – zaznaczył Robert Dmochowski, szef logistyki, utrzymania ruchu i magazynów technicznych w zakładzie BMO. – Na razie jest to próbne uruchomienie sprzętu.

Jak wyjaśnił Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, do której należy fundusz MARS – współudziałowiec BMO, w ciągu dwóch, trzech miesięcy fabryka powinna zacząć produkcję. Pozwolenie na użytkowanie być może zostanie wydane do końca października.

– Jestem pod wrażeniem tego, co tutaj zobaczyłem – mówił minister skarbu Andrzej Czerwiński. – Chcielibyśmy, jako Skarb Państwa, przekazywać część naszych aktywów w dobre ręce. Każdy, kto ma wiedzę i doświadczenie, może powiększyć tę część majątku wielokrotnie.

Prezes Dąbrowski przypomniał, że projekt powstał wraz z restrukturyzacją stoczni remontowej „Gryfia”. ©℗ (ek)

Cały artykuł czytaj we wtorkowym Kurierze lub kup e-wydanie.

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Wczoraj hale fabryki spółki Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim odwiedził m.in. minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński (na zdjęciu drugi z prawej).

Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria) Testy w fabryce na wyspie (Galeria)

Komentarze

Antoni
Pozytywne wrażenie.Gratulacje.Pewnie nie było łatwo.
2015-10-12 18:59:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie