Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Terytorialsi dostarczają ciepłe posiłki potrzebującym

Data publikacji: 04 listopada 2020 r. 19:45
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 19:54
Terytorialsi dostarczają ciepłe posiłki potrzebującym
 

Obiady dla weteranów w Stargardzie i Szczecinie dostarczają codziennie żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z Fundacją „Pokolenie Walecznych”.

- To kolejny element wsparcia dla weteranów, kombatantów i osób starszych w czasie pandemii Covid-19. przez 14 Zachodniopomorską Brygadę Obrony Terytorialnej. Jej żołnierze, wraz z Fundacją „Pokolenie Walecznych" biorą udział w ogólnopolskiej akcji pomocy i wsparcia  kombatantów „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii". W ramach akcji żołnierze 14. ZBOT dostarczają ciepłe posiłki oraz utrzymują kontakt telefoniczny z bohaterami, którzy poświęcili swoją młodość walce dla Ojczyzny - mówi Marcin Górka, rzecznik prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kombatanci niezwykle cenią sobie takie wyrazy pamięci. - Zwłaszcza w tych czasach izolacji społecznej niezwykle cenne są dla nas takie akty wsparcia; ciepły obiad jest jedynie symbolem tego, że o nas ktoś pamięta. Cenniejsza jest możliwość kontaktu, rozmowy telefonicznej, świadomość, że jest pomocna dłoń, po którą zawsze mogę sięgnąć - mówi Irena Kostrzyńska ze Stargardu.

Posiłki będą rozwożone do kombatantów codziennie, przez siedem dni w tygodniu. 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej liczy ponad 450 żołnierzy.

oprac. (mj) 

Fot. 14 ZBOT

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

LGBTQ LPG
2020-11-05 20:44:47
Obiady też mi sprawa .My testujemy kiedy polegną lekarze i medycy więc wszyscy na ulice protestować musimy dość do 50.000 dziennych zachorowań by rząd się poddał. Wolność dla kobiet aborcja dla każdego, eutanazja dla chorych 75+ Polska musi być nowoczesna! pisof
zgr-edo
2020-11-05 16:04:44
Żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z Fundacją „Pokolenie Walecznych”.- to taka formacja wzorowana na powojennej Powszechnej Organizacji ' Służba Polsce' 75 lat po wojnie a weteranów zamiast ubywać to ciągle przybywa. W dodatku to tylko weterani AK z Powstania Warszawskiego, którzy po pokonaniu hitlerowców i przegrupowaniau się na z góry upatrzone pozycje, wraz z bohaterami NSZ i Brygadą świętokrzyską ruszyli za Niemcami aż do Berlina. Wykrwawili się w walkach o Kołobrzeg, Berlin, podczas przeprawy przez Odrę. Niestety, zakłamana lewacka propaganda PRL przypisała te zasługi kolaborantom sowieckim z 1 i 2 Armii Ludowego Wojska Polskiego. Po zdobyciu Berlina nasi dzielni żołnierze ruszyli w głąb Niemiec, ale tam już byli Amerykanie i Anglicy. W dowód wdzięczności królowa Wielkiej Brytani zaprosiła ich do Londynu , by wszyscy widzieli polskich żołnierzy maszerujących dumnie na defiladzie zwycięstwa. Polacy z dumą obchodza jedyne ,zwycięskie w dziejach Polski- Powstanie Warszawskie. https://www.youtube.com/watch?…

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA