Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Ten sam policjant strzelał sześć lat temu...

Data publikacji: 12 sierpnia 2016 r. 20:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Ten sam policjant strzelał sześć lat temu...
 

ŚLEDZTWO Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie śmiertelnego postrzelenia w głowę 22-letniego mężczyzny przez mundurowego z drogówki toczy się pod kątem ewentualnego przekroczenia uprawnień przez policjanta. Tymczasem ten sam funkcjonariusz sześć lat temu również postrzelił ściganego. Mężczyzna jest dzisiaj niepełnosprawny. 

Marcin Olszewski jeździ  na wózku inwalidzkim. Doznał złamania kręgosłupa, nie ma lewego płuca. To efekt policyjnej interwencji z marca 2010 r. Wszystko rozegrało się na Gumieńcach, na ulicy Chobolańskiej, w czasie ucieczki samochodem. Po tym zdarzeniu wobec policjanta drogówki (on także został wówczas ranny) również toczyło się postępowanie wyjaśniające. Uznano wówczas, że właściwie użył broni służbowej. Pan Marcin natomiast wytoczył proces cywilny, ten wciąż jest w toku. 

- Nie mam nic do ukrycia - mówi "Kurierowi" Marcin Olszewski. - Wtedy w pościg za mną ruszył patrol mieszany, był też  wojskowy z żandarmerii. Policjant strzelił do mnie bez żadnego ostrzeżenia. W cichej osiedlowej uliczce. Dla mnie nie jest przypadkiem to, że dzisiaj (w piątek - przyp. red.) ponownie doszło do takiej tragedii. Czytam w mediach o strzale w głowę, brzmi jak egzekucja... Na pewno będę chciał skontaktować się z rodziną ofiary. Policja twierdziła, że sześć lat temu nic takiego się nie stało, a tymczasem ja jestem sparaliżowany...

Przypomnijmy, że w piątkowej interwencji, w której zginął 22-letni mieszkaniec Szczecina, brało udział dwóch policjantów, jechali oznakowanym radiowozem. Ten, który strzelił, został wcześniej potrącony przez uciekającego autem kierowcę, jednak jego obrażenia nie są groźne. Prokuratura zabezpieczyła broń i notatniki służbowe funkcjonariuszy.

Wiadomo, że 22-latek, który zginął w piątkowe przedpołudnie miał wcześniej zatargi z prawem (przestępstwa narkotykowe, drogowe). ©℗ (kol)

 Fot. Ryszard PAkieser/archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dziadek
2016-08-18 15:30:42
Nie jesteśmy w stanach żeby do nas strzelali jak do kaczek policjant powinien skończyć w zakładzie dla swirow
Popieram policjanta
2016-08-17 21:58:09
policjant też ma rodzinę do której chcę wrócić ze służby a nie przez jakiegoś ćpuna i recydywiste stracić zdrowie lub żeby inny obywatel ucierpiał potępiam ludzi którzy są tak bezmyślni stają za bandyta dopóki sami krzywdy od niego Nie zaznaja
kurier?
2016-08-16 14:20:50
Czy Kurier to już tabloid ?. To już nie pierwszy raz, gdy Kurier tytułuje artykuły w sposób odbiegający od rzetelnej informacji, a sugerujący tanią sensację. Przecież policjant zastrzelił przestępcę - i taka jest prawda.
taktak
2016-08-16 13:26:46
Każdy przestępca i jego rodzina winni liczyć się z takim losem. Sam sobie na to zapracował. Policja jest od tego, by interweniować w takich przypadkach. Tak trzymać.
Mario
2016-08-15 01:37:07
Kazdy kto prowadzi auto lub pojazd mechaniczny bez uprawnien, pod wplywem srodkow odurzajacych lub alkocholu jest POTENCJALNYM MORDERCA!!!! Osoba ktora uzywa auta do taranowania innej osoby powinna byc karana (jak w innych krajach) za napasc z bronia, tak autem tez sie ZABIJA jadac na kogos z predkoscia!!! A tu ten POTENCJALNY MORDERCA naszczescie nie zabil policjanta tylko go potracil ale zamiary pewnie mial inne!!! Kazdy normalny czlowiek zatrzyma sie na wezwanie policji lub innej formacji mundurowej. Brawo policjant A do "filipinki" to ludzie wybieraja tych poslow co wykorzystuja sytuacje oni sami sie nie wybiora!!!!! Prawo dla POLAKOW bylo za PILSUDZKIEGO a teraz tylko kolesie zmieniajacy partyjki i nie ma znaczenia jakie PIS PO SLD PSL jedna banda!
Filipinka
2016-08-13 22:32:33
Ilu 22-latków uciekając polną drogą byłoby w stanie ominąć osobę na drodzę. 22-latek żył w kraju, w którym wystarczy być dzieckiem radnej, aby minister sprawiedliwości stawał w twojej obronie za napaść na policjantów. 22-latek żył w kraju, w którym wystarczy, że znajomy dziennikarz zna nr telefonu ministra sprawiedliwości, aby minister sprawiedliwości bronił ciebie przed ukaraniem za wandalizm. 22-latek żył w kraju, w którym wystarczy być dzieckiem posła, abyś nie został ukarany za posiadanie narkotyków. Cóż, urodził się w nieodpowiednim środowisku, bez znajomości, ale za to w kraju, w którym żyje "95%" katolików.
Alibi
2016-08-13 20:59:21
Czy jak policjant zatrzymuje to ma pozwolenie na strzelanie ?
Szkoda
2016-08-13 20:48:57
Czy tylko "Brawa" dla policji,a gdyby ucieczka tego 22-latka udala sie to "napewno" katastrofa dla Szczecina!
Bydlaki POwinny wiedzieć, że jak policjant zatrzymuje, należy się zatrzymać.
2016-08-13 17:01:24
.
Obiema rękami głosuję na taką Policję. Brawo Policja! tak trzymać!
2016-08-13 16:57:40
.
SŁONECZNE
2016-08-13 15:56:48
SZKODA POLICJANTA BO PSYCHOLOGIA, BRAWO POLICJA ŁAJDAK CO SOBIE MYŚLAL ZE MU WOLNO NO NIE WOLNO NIECH TERAZ ZAPYTA ABRAHAMA
Brawo dla Policji
2016-08-13 15:35:02
Jako komentarz to tego artykułu użyje fragmentu psalmu 23 "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę..." Tak wycięty z kontekstu jak i cały ten blamaż szczecińskiej prasy w związku z ta sytuacja. Cóż to za kraj w których piętnuje sie funkcjonariusza, który nie lęka sie bandytów? W obliczu zagrożeń terrorystycznych, osób szalonych którzy mordują maczetami, siekierami lub rozjeżdżają ludzi autami tacy funkcjonariusze, przez swoją determinacje i poczucie obowiązku, moga uratować nam życie. W tych obu przypadkach wystarczyło zatrzymać sie do kontroli.
AMALIENBORG
2016-08-13 14:22:01
2016-08-13 06:32:00 do FILIPINKA, widzisz zdarzylo sie ze niechcacy zostali postrzeleni w 2004 roku, ale odwroc sytuacje, - ten bandyta co go wczoraj zabili, tez mogl niechcacy niewinnego zabic,wjezdzajac w grupe ludzi czy inny samochod, ale to byla jego ucieczka i narazenie innych, a jak jest akcja policjantow, wszystko ich zaskakuje i szybko sie odbywa, przestepca zazwyczaj dziala na oslep.Posluchaj info, ile codzien po drogach jezdza ppijaki za kolkiem, wariaci, piraci drogowi, codzien, a policjant strzelajacy? jak musi to tak, w koncu kto nas bedzie bronil, jak przestepcow bedzie wiecej niz policjantow. juz dzis kazdy boi sie odezwac w autobusie jak zbir zaczepia, albo jak na ulicy kogos biją. wiec tym co wątpia w akcje policji, zastanowcie sie co chcecie na ulicach widziec, spokoj czy anarchie....
@
2016-08-13 12:20:27
To znaczy tak. ścigany ma prawo potrącić kogokolwiek (policjanta) bez konsekwencji ? Trzeba mieć świadomość ...ze policjant na służbie ma prawo zastosowania wszelkich środków przymusu do użycia broni włącznie. Oczywiście , gradacja tych środków także występuje, niemniej jednak w przypadku bezpośredniego ataku, zagrażającego życiu i zdrowiu kogokolwiek, policjant musi mieć prawo użycia broni palnej. Takim użyciem jest nawet wydobycie jej z kabury. Jest to także ostrzeżenie dla potencjalnej osoby stwarzającej zagrożenie. Spróbujcie stworzyć zagrożenie dla uzbrojonego żołnierza na posterunku, ochraniającego obiekt. Wygarnie z broni jak nic.
takiej postawy oczekuję
2016-08-13 10:43:48
Bandyto jeden z drugim-na słowa policjanta"stój bo strzelam" lub wezwanie do zatrzymania-masz obowiązek się podporządkować.Każde inne zachowanie z Twojej strony skutkuje tym,że albo będziesz martwy w konsekwencji użycia broni albo kaleką.Policjant nie jest zupą pomidorową aby go lubić.Ma stać na straży ładu i porządku publicznego.Takich działań od policjanta oczekuję jako obywatel.Zbrodniarzy,przestępców należy z życia społecznego eliminować.
Takiej policji chcemy
2016-08-13 10:29:49
Brawo, tak właśnie należy traktować bandytów. Obaj mają to, na co sobie sami zapracowali.
satuK
2016-08-13 09:44:19
Należy przestrzegać obowiązującego prawa i drogowego też. Jest nakaz zatrzymania się, to trzeba się zatrzymać! Piep...nie, że teraz ktoś jeździ na wózku inwalidzkim w wyniku postrzelenia w bajki należy włożyć! Mógł się "mądrala" zatrzymać i już! Strzelać do takich cwaniaków i już!
jack
2016-08-13 09:00:27
Krzysiek to ten glina który sie nie kłania przed bandytami. A pismaki z bandytów robią aniołów . Ten policjant obronił nas obywateli eliminując takiego przestępcę ze społeczności. I nikomu mi krzyczę tego co przeszedł krzysiek
tango
2016-08-13 07:19:38
Bardzo dobra reakcja policjanta. Zachowujesz sie jak bandyta to licz sie z mozliwoscia zastrzelenia. Policjant nie moze zastanawiac sie czy moze uzyc broni, czy nie bedzie mial z tego tytulu konsekwencji. W tym wypadku nie powinien. Olek wspolczuje, ale gdybys wtedy sie zatrzymal dziś nie pisalbys tych wypocin.
Filipinka
2016-08-13 06:32:00
"Zadowolonym" z akcji polecam zapoznanie się ze sprawami przeciwko cywilom o przekroczeniu obrony koniecznej. "Zadowolonym" polecam poczytanie o osobach ostrzelanych "przez pomyłkę" przez policjantów, chociażby historia z 2004 - niewinni nastolatkowie, jeden został zabity, z drugiego zrobili kalekę, w ubiegłym roku ze względu na przedawnienie policjanci (mimo że winni) zostali uniewinnieni. Strach się bać żyć w kraju, w którym policjanci potrafią zatrzymać samochód jedynie przez zastrzelenie kierowcy. Czy żyjemy w kraju, w którym każdy 22-latek wyposażony jest w broń palną?- policjanci dobrze wiedzieli kto jedzie samochodem, ale skoro już im kilkakrotnie to może uznali za dyshonor gdyby im znowu uciekł, lepiej było zabić.
brawo policjant
2016-08-13 01:21:40
Marcin Olszewski--zastanów się co mówisz, pretensje miej do samego siebie, jakbyś nie uciekał, to byś dzisiaj nie jeżdził na wózku, sam osobiście podjąłeś decyzje -po przez ucieczkę- o jeżdżeniu na wózku
Krzysiek
2016-08-13 00:53:51
Niech rozwydrzona patologia nie myśli że im wszystko wolno. Mieszkamy, płacimy podatki i chcemy ochrony. Co myślał że go po główce poglaskają i powiedzą brawo Ty.. No gdyby policjant zginął to by nic się nie stało. A patologia i gimbaza miałaby radoche.. A tak użył broni palnej na służbie w uzasadnionych okolicznościach i robią taką aferę jakby co najmniej do IS należał.. W Stanach, w takiej sytuacji dostałby 17 kulek z Glocka i byłoby po sprawie.
ion
2016-08-13 00:35:42
Policjant do nagrody za strzelectwo ,za skuteczność za szybkość, za ochrone prawa i taka ma byc policja,Podpite bandziory w Zydowcach wala kijami po maskach samochodow tluka butelki po piwie na głownej ulicy strasza kierowcow i sa nietykalni tam z 50 bandziorow jest do wykwaterowania
Brawo policja
2016-08-13 00:20:46
Nareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Nic dodać nic ująć.
2016-08-12 22:41:10
2016-08-12 23:54:51
Olek nikt jego nie żałuje i to jest wyraźny sygnał od społeczeństwa o potrzebnej poprawie tego co dotychczas było ignorowane i nie respektowane .Na drugi raz jeden z drugim się zastanowią czy jest warto tak się zachować jak bandyta !
Olek
2016-08-12 22:41:10
Czy ktoś żałuje bandytę?
21:21:03 - szczeciński głupku. A dziadki za Bugiem to zostawili sochę i mliko e baniaczku ?
2016-08-12 22:37:35
.
No to policjant ma działać tak, żeby bandytów pozostawiać sprawnymi !???
2016-08-12 22:33:10
.
Do diabła! To dobry policjant jest nie dobry !!??
2016-08-12 22:31:12
.
Egzekucja
2016-08-12 21:53:24
Pewnie do trzech razy sztuka, ręka rękę myje. Wyrzucenie ż policji i zakaz pracy z bronią to jedyne wyjście.
Super glina
2016-08-12 21:37:54
Brawo dla Policjanta. Szkoda młodego życia, ale niestety sam się do tego przyczynił. Policjantowi na użycie broni pozwalało Prawo użycia broni.
Egzekucja 22-latka...
2016-08-12 21:21:03
Po co są numery rejestracyjne? A strzał w opony nie wchodził w grę? Dziki zachód? Texas czy europejski miasto średniej wielkości,-akademickie, filharmoniczne, teatralne i operowe...Pełna kultura... A jednak dziki Texas.Mam na słuzbie takiego psa. Jest niezwykle łagodnym labradorem. Przyjazny dla wszystkich, ale gdy ktoś młody biegnie przez plac- rzuca się za nim w pogoń , dopada i zaczyna szarpać nogawki... Atawizm. A w tym policyjnym przypadku? tylko pytam...
jack
2016-08-12 21:17:31
Szkoda gadać że ktoś z tym bandytą który nawet na wózku inwalidzkim popełniał przestępstwa robi reportaż. To taki sam przypadek jak ten dzisiaj. Brawo policja
jack
2016-08-12 21:14:58
Ten pan postrzelony kilka lat wcześniej to szumowiny która napisał wiele krwi obywatelom A teraz porządny obywatel. NawT na wózku popełniał dalej przestępstwa. Brawo Panie policjanci oby takich wiecej
Dobry policjant
2016-08-12 21:06:33
i wara smarkaterii od niego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA