Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Ścigany przez niemiecką prokuraturę zatrzymany w Szczecinie

Data publikacji: 11 sierpnia 2016 r. 16:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Ścigany przez niemiecką prokuraturę zatrzymany w Szczecinie
 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 32-letniego mieszkańca Szczecina. Mężczyzna poszukiwany był przez niemiecką prokuraturę w związku z kradzieżami pojazdów i paserstwem.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, kilka dni temu otrzymali nakaz zatrzymania z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, która pośredniczyła w procedurze udzielając pomocy niemieckiej prokuraturze w Neubrandenburgu. Tamtejsze organy ścigania poszukiwały mężczyzny w związku z podejrzeniem kradzieży  samochodów oraz paserstwem. W sprawę zaangażowali się również policjanci z sekcji do zwalczania przestępczości samochodowej KWP w Szczecinie.

Niemiecka strona miała ustalenia co do miejsca zameldowania ściganego, ale nie było pewności, czy mężczyzna tam przebywa. Policjanci ustali, że nie mieszka on pod wskazanym adresem. Określili jednak obecne miejsce pobytu poszukiwanego, który jak się okazało, nadal mieszka na terenie naszego miasta.

W czwartek rano funkcjonariusze pojawili się w jego mieszkaniu. Mężczyzna był zaskoczony obecnością policjantów. Jeszcze w czwartek zostanie doprowadzony do prokuratury okręgowej, gdzie wdrożone będą kolejne procedury celem przekazania zatrzymanego niemieckim organom ścigania.

(sz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@A_Szczecin
2016-08-12 12:41:34
To należy zacząć od magistratu
A_Szczecin
2016-08-12 08:24:33
Łapać takich i za kraty! Oszuści za kraty!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA