Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Tekstylny nudziarz czy wyluzowany golas?

Data publikacji: 28 lipca 2016 r. 09:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Tekstylny nudziarz czy wyluzowany golas?
 
Paradowanie po plaży z gołą klatą – jak najbardziej. Ale czy równie swobodnie można czuć się na spacerze w centrum miasta? W ostatnich dniach, gdy żar lał się z nieba, w Szczecinie (chociaż ten nie leży nad morzem…) nie brakowało panów, którzy „zapomnieli o koszulkach”.

Nie tylko „niebieskie ptaki” – zwolennicy picia piwa pod obskurnymi budkami, potrafią, gdy na dworze skwar, zrzucić „górę”. Niezależnie od statusu społecznego i wieku mężczyźni ochoczo prezentują swe ciało, nie tylko wygrzewając się na ławeczkach, ale chociażby w tramwaju. Zdarza się, że do tego wszystkiego dołączają owiane już legendą sandały i skarpety…

– Wielokrotnie byłam świadkiem, jak restauratorzy w różnych miastach tłumaczyli gościom, że niestety, ale nie dostaną tutaj stolika. I słusznie. Nie należy bowiem do lokalu przychodzić na wpół rozebranym, w samych spodenkach czy stroju kąpielowym. Takie odzienie sprawdza się tylko w przybasenowym czy przyplażowym barze – mówi Katarzyna Hubińska, projektantka mody, stylistka, wykładowca Laboratorium Fashion Design w Centrum Przemysłów Kreatywnych przy Akademii Sztuki. – Skoro panie nie chodzą po mieście topless, panowie także nie mogą spacerować bez koszulek. Zresztą np. we Francji jest obowiązkowy zakaz takich praktyk. Mamy w tej chwili tyle przewiewnych tkanin, naprawdę jest w czym wybierać, kupując T-shirt lub koszulę.

Jak twierdzi nasza rozmówczyni, latem nie zawsze wiemy, jak dobrze się ubrać.

Oficjalnie „walkę” z nie do końca ubranymi rozpoczęto w Sopocie. Pojawiły się tam plakaty „Nieubranych klientów nie obsługujemy” i „Stop golasom na ulicach”. Komunikat znaleźć można na stronie tamtejszego magistratu.

– Nie będziemy przeprowadzać żadnych akcji podobnych jak w Sopocie – mówił niedawno portalowi iswinoujscie.pl Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. – Widać tam problem golasów w mieście jest bardzo dotkliwy, skoro zajęły się tym władze miasta.

(kol)

Fot. Artur BAKAJ (arch.)

Cały artykuł w Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 28 lipca 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kemper
2017-06-24 14:34:10
Mogę to zrozumieć w ekskluzywnej restauracji taki nakaz odpowiedniego stroju, ale w letni upalny dzień na ulicy, komu przeszkadza mężczyzna w krótkich spodenkach bez koszuli? Kogo to gorszy? Nie, dzieci na pewno nie. Dzieci nie zwracałyby nawet uwagi na kogoś zupełnie gołego, gdyby ktoś z dorosłych nie zareagował na to w ich obecności negatywnie. Mogę tylko jedno stwierdzić na Fkk plażach jest większa kultura osobista ludzi niż na plażach tekstylnych. Nie to jak, i czy ktoś jest ubranym świadczy o człowieku. O człowieku świadczy to, jakim on jest, na co dzień w stosunku do innych.
Artu
2016-07-28 19:29:14
Moim zdaniem każdy powinien chodzić na goło. Wtedy można uniknąć przykrych niespodzianek. A tak: poubiera się taka, wypacykuje, a rano człowiek musi z krzykiem uciekać, bo się okazuje, że to zupełnie inny człowiek.
.
2016-07-28 12:33:11
U nasz w pegeerze podczas żniw wszyscy chodzili bez koszuli, a teraz w mieście to ja jestem Rambo.
Truskawka, Bog nikogo nie stworzył
2016-07-28 12:17:30
bo to fikcyjna postać
Beata
2016-07-28 11:48:55
Po co gdzieś chodzić? Można w domu sobie jeść, tańczyć i śpiewać na golasa. Też jest fajnie i nikt się nie czepia.
Moda
2016-07-28 11:18:52
A paradowanie w biustonoszu już nikogo nie obrusza. Cóż to za podwójne standardy.
Wieszak
2016-07-28 10:44:45
Ubiór odpowiedni do miejsca ! Nie inaczej. I nie ma tu nic do rzeczy że panie nie chodzą w toplesie.Paniom też można wiele zarzucić: np.: leginsy dla niektórych z nich bardzo nieodpowiednie (lustra w domu nie ma?), "wylewające" się biusty z bluzek na ramiączkach nie mówiąc już o szortach-nic niekryjkach z których wystają odnóża jak mortadela. Co do panów to gołe pasibrzuchy zwane mięśniem piwnym, zapadnięte klaty często wytatuowane we "wzory" z wejścia smoka w Kołomyji, powinny być karane mandatem jak plucie na ulicy w Singapurze.
Truskawka
2016-07-28 10:41:41
To jest przesada Bog stworzyl czlowieka bez koszulki zajmijcie sie powazniejszymi tematami
A
2016-07-28 10:21:10
We francji to niedługo będzie nie tylko zakaz chodzenia bez koszulek, ale i nakaz chodzenia w burkach. A tak na poważnie, to macie problemy. Na alei skrzynkowej masturbuje się brudas, a wam przeszkadzają faceci bez t-shirtów. SuperSzczecin :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA