sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Technopark z nowym parkingiem

Technopark z nowym parkingiem

Technopark z nowym parkingiem
Data publikacji: 2017-10-19 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 1595 297059

Przy Technoparku Pomerania powstanie ponad 100 nowych miejsc parkingowych. Zaprojektowano je w ramach rozbudowy ul. Cyfrowej, która ruszy w przyszłym roku. Nowy odcinek drogi ułatwi również dojazd do Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego, dzięki jej połączeniu z ul. Krasińskiego.

Ujęta w miejskim planie inwestycyjnym kontynuacja budowy ul. Cyfrowej zakłada jej przedłużenie o 625 m i połączenie z ul. Krasińskiego. Prace remontowe obejmą również 37-metrowy odcinek ul. Krasińskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Krasińskiego i Orzeszkowej. Wzdłuż nowej ulicy powstanie łącznie 111 miejsc parkingowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano je w większości pomiędzy budowaną drogą a torami kolejowymi, prostopadle względem drogi.

- Ta inwestycja z pewnością ułatwi lokatorom Technoparku dojazd do pracy i zaparkowanie auta. Choć posiadamy podziemny garaż i miejsca parkingowe na już istniejącym odcinku ul. Cyfrowej, to niestety nie zaspokajają one potrzeb naszych firm. Obecnie swoje siedziby ma u nas 65 przedsiębiorstw, w których łącznie pracuje ponad 700 osób – mówi Andrzej Feterowski, prezes SPNT.

W przyszłym roku w pobliżu Technoparku ruszy także przebudowa węzła komunikacyjnego Łękno, na którą Szczecin otrzymał 73 mln zł unijnego dofinansowania.

(mag)

Fot. Technopark Pomerania

Technopark z nowym parkingiem Technopark z nowym parkingiem Technopark z nowym parkingiem Technopark z nowym parkingiem

Komentarze

Marek
Cmentarz tam moze kiedys byl ale juz po nim nie ma sladu!!!!! Tak jak to bylo z cmentarzami w innych miejscach w Szczecinie z ktorych czesto porobiono parki. Ulica i miejsca parkingowe jak najbardziej potrzebne tylko niech ie zapomna o sciezce rowerowej ;) A co do parkingu na Hangarowej to przejazd srodkami komunikacji mieskiej do technoparku to jakies 55minut a autem okolo 20. Ceny biletow tez nie zachecaja zbytnio do korzystania z takiej komunikacji. System polaczen przesiadkowych to masakra niedopracowany i dajacy najwiecej opoznien w podrozy.
2017-10-20 21:24:40
znowu zaspokajanie niekończących się potrzeb samochodziarzy..
po co buduje sie wielki parking na Hangarowej, skoro w dalszym ciągu wciska się do cenrtum największą liczbę samochodów? to jest jakieś totalne nieporozumienie.. zero konsekwencji i działania pod publike...a potem że korki, skoro nie zachęca się do zmiany nawyków..
2017-10-20 13:25:20
czytelnik
Co ciekawe, cmentarz o którym Państwo wspominacie był cmentarzem, na którym chowano... Francuzów. Miało to miejsce w latach 1806-1813. Cmentarz znajdował się na dole, poniżej budynków Technoparku - patrząc na zdjęcie zaprezentowane przez redakcję. Droga zostanie poprowadzona po lewej stronie (zdjęcia) w górę wzdłuż torów.
2017-10-20 08:45:30
Dryja do @
Za gówniarskich lat tam latałem. Cmentarz nie biedny (starannie wytyczone alejki obsadzone tujami, nagrobki z grubego szlifowanego kamienia ze złoconymi napisami) był na terenie na prawo od budynków Technoparku.
2017-10-19 23:19:00
Szczecin
Do @ Daj Pan spokój parking jest tam potrzebny,samochody parkują na jednym pasie Niemierzynskiej, że nie da się normalnie jechać Idąc takim tokiem rozumowania nic byśmy nie wybudowali, bo zawsze coś się znajdzie
2017-10-19 21:54:35
Melkor
A gdzie tam niby nekropolia?
2017-10-19 21:25:48
@
...czyli droga przebiegać będzie przez teren nekropolii. Ciekawe czyj to tak genialny pomysł. Zapewne bardzo cieszyli byśmy się gdyby przez polski cmentarz na wschodzie przeprowadzono drogę. Już to widzę.
2017-10-19 20:18:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy